Gerçek dostlara

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 3 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148

Hani, diyorum da, insanin gercekten mükemmel bir dostu olsa... "Onu", söyle, icine sindire-sindire,
    kocaman bir sarilsa... yok. yüreklilikle söylediginiz. "Canim benim! dediginiz... Telefonda bile
    saatlerce konuştugunuz, sicacik biri... özlediginizde, hayal kurdugunuzda yaninizda o var mi? Sizi
    hic yalniz birakmayan biri... Cesur, sempatik, azimli, kararli,.. Arayan, soran,"Seni
    özlüyorum"diyen biri. Böyle bir canli ile her şeyi konusabilir, paylasabilirsiniz. Yaniltmaz!

Anlayisla karsilar her seyi... Hatalari, günahlari-sevaplari, her bir seyi konusabilirsiniz onunla.
    bir arayis icinde olmaniza gerek yoktur. O kendiliginden cika gelir zaten. Bir gün bir bakarsiniz
    karsinizda... Bir de bakmisiniz simsicak sohbetler, derin konular, sirlar, paylasimlar... Kimseye
    söyleyemediginizi, en yakininiza anlatamadığınizi, gecmisteki izleri, gelecegedairlerinizi, sadece
    ona anlatir olursunuz.

Kadin, erkek Bir dost bulun! Ama gercek olsun. Aradiginda isinizi degil, sizi soran... Kötü
    gününüzde ev sahibi, iyi gününüzde kiraciniz olsun. Anlatsin, konussun, acik-secik, korkmadan
    yasasin. Güvensin! Cinsiyeti olmasin! Bir kartal kadar hasin, bir maymun kadar saklaban, bir ceylan
    kadar narin olsun. Dogrulari söylesin. degil gözleriyle ve kalpten konussun.

Yasasin! Doya-doya yasasin, doya-doya yasatsin. Beyninden değil, yüreginden versin. "Olsun varsin!
    Paylasirim." desin. Bir dostunuz olsun. Sizi ve benliginizdekileri paylaşsın...

Dost olsun! Ama... Gercek bir dost..

Dostçakalın....

(alıntıdır)

2. 3 Temmuz 2007
  3. bluish

bluish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah herkese böyle dostlar nasip etsin inşallah, eline sağlık.

4. 3 Temmuz 2007
  5. hira_nur

hira_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    farkettimde benim böyle bir dostum yok,olduğunu sandığım insanlardan zarar gördüm inşaallah bundan sonra olur...

6. 3 Temmuz 2007
  7. EU2

EU2 Guest

O kadar zorki Realist.Yok artik bu zamandaya aradim,buldum,baglandim..
    Sonu hüsran...

8. 4 Temmuz 2007
  9. emine26

emine26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah bizde böyle bi dosta sahip oluruz
    dost sahip olmadan önce de dost olmak gerekir
    ben dost olduğumu düşünüyorum
    (ki öylede söylerler)
    ama karşınızdaki de size dost olsa

10. 4 Temmuz 2007
  11. bluish

bluish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sana katılıyorum emine, önce kendimiz dost olmasını bilmeliyiz ama bu defa da karşındakisini de kendi gibi düşünüyo insan ve birçok hataya düşüyo, bakıyosun ki boşa uğraşmışsın, bizzat yaşadım, o yüzden artık insan dost edinmek bile istemiyo biliyo musun?..hüsrana uğramamak için..