Gerçek midir, böyle bir şey var mıdır?... Ben hiç duymadım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Zilanur tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ah ah bu eslerimzin ailelerinden nedir cektiklerimiz bilemiyorum...

ben ilk hamileligimi yasiyorum, bebisimiz oglan olacak ve esimle ben cok mutluyuz anne baba olacagimizdan,
    benim kaynanam ikidebir soruyordu, ne aldiniz birseyler yaptiniz mi.. esim ve bende her seferinde annem aliyor dedik, benim kendi annem, kiyafet ayakkabi hersey, biz esimle sadece bebek arabasi ve möbelyasini aldik, bütcemiz o kadar da iyi degil bu aralari..
    kaynanama söyledik, iki sefer sordu iki seferde ayni seyi söyledik, bize cevabi ne olsun:

ilk bebekde kiz tarafi herseyini alir erkek tarafi bir seye dokunmaz!

arkadaslar böyle bir sey ben hic duymadim!!!!
    duydugumda da sok oldum, ama onun seviyesine ben kendimi düsürür müyüm,
    esimde bende birbirimize bakdik sesimiz cikmadi, esimin ama yüzü kip kirmizi oldu....
    ben ilkinde söyliycekdim, siz adetlere uyarmiydiniz diye ama demedim, allaha havale ediyorum seni dedim icimden...

siz böyle bir sey yasadiniz mi?

ben türkiyedeyken görüyordum neler yapiyordular torunlarina ama bize bak sira gelince sanki düsman insan bir patik bir yelek yollar, kendisi birde övüyordu ben sunu örüyorum sunu ördüm...

2. 4 Şubat 2010
  3. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bende ilk kez duyuyorum ki zaten böyle bişey yok ,bahane uydurmuş almamak için ibakalım ikincide ne uyduracak ,boşver canım sıkma canını ..annen sağolsun almış herşeyini ,bebekte kısmetiyle gelir ,işleriniz de açılır ..hayırlı doğumlar diliyorum ..

4. 4 Şubat 2010
  5. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Evet bazı ailelerde ilk orunun herşeyini ananne yapıyor ama bencede öok saçma madem yapmıycan niye söylüyorsun, boşverya takılma, keşke söyleseydin siz adetlere uyarmıydınız diye, kesin düğün yapılırken adet olan kısımları yapmamışlardır ayy nefret ediyorum bu tür insanlardan.

6. 4 Şubat 2010
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yazik yahu boyle bi gelenek bile olsa insanin icinden bisey almak gecmez mi, nasil insanlik bu.

8. 4 Şubat 2010
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    peki 2ci çocuk olmazsa ne olacak..
    yada düşünmezseniz.

10. 4 Şubat 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aman canım takmaa boşver...

annem alıyor yerine ananesi çok meraklı çok sevindiği için hep destekliyor de bir daha ki sefere...

oğlan tarafı kız tarafı ayrımı olmaz çeyiz mi bu ayol çocuk!

neler aldınız gibi şeyler sorduğunda eksikleri bildiriyem mi almak istediğiniz birşey var mı diye sorun.

çok da üzerinde durmayın. o hala bu lafının arkasında duracaksa ilk torun kız tarafının alan da sevende büyütende ananesi olacak deyip geçin.

12. 4 Şubat 2010
  13. arzum86

arzum86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saçma bence böle bi adet olsa bile insan torununa bişey almazmı sen sıkma canını boşver iyki bişey almıyo etrafa herşeyini ben yaptım ben aldım diye söyler busefer daha çok üzülür sinirlenirsin

14. 4 Şubat 2010
  15. öyle bir adetleri varsa bile insan torununa bişeyler almaz mı? yiğenim 5 aylık ona hangimiz ne alacağımızı şaşırıyoruz.enterasan kayınvalideniz..

16. 5 Şubat 2010
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    kayananan herkesin de naladığı gibi yükü üzerinden atmaya çalışmış, bu devirde erkek tarfaı kız tarafı kalmadı kim ne alırsa,ama bu ik çocuğunuz herşeyini kendiniz alsanız daha çok içinize sinmez mi?ben kimsenin almasını beklemedim de istemedim de. herşeyini istediğim gibi içime sine sine aldım. onların aldığını beğenmeyebilirdim.

18. 5 Şubat 2010
  19. SultanSena

SultanSena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok sinirlendim yahu ne demek bu?Ya çocuğun ananesi olmasaydı bu çocuk ortada mı kalacaktı? Olur mu öyle şey biz kimseden birşey beklemiyoruz ama ananesi torununu herkesten çok seviyor o yüzden bir sürü şey almış de ki çatlasın biraz.