gercekten acil fikirlerinize ihiyacim var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve S.HAYAL tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : S.HAYAL
  1. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1.5 yillik evliyim ve yurtdisinda yasiyorum. burada esimin kucuk bir yemek yeri var. yaninda calisan 2 bayan(anne ve kiz ve kiz nisanli) birde erkek toplam 3 kisi var.bayanlar turk erkek olan yabanci.

simdi sorunum su. esimin yaninda calisan nisanli bayan dun isten ayrilmis. nedenini esim soyle acikladi. oturuyorlarmis esimde ona masalari silmesini soylemis oda X abi biraz oturayim sonra silerim demis. ama masalarda gercekten tozluymus ve esimde ona hemen silmesini soylemis. kiz masalari silmis ama nisanlisini arayip konustuktan sonra ben gidiyorum demis ve cikmis isten.

bende bunu duyunca bu kadar basit bir konudan isten cikmak olmaz diye dusundum ve kizin annesini aradim. Abla sorun nedir kizin neden cikti dedim. oda soyle anlatti.
    benim esim kiza bazen el sakasi yapiyormus. ornegin kafasina vuruyormus yada kolundan cekiyormus falan.
    o gunde yine kiza on tarafa gec demis oda gelen olursa gecerim buradan goruyorum demis. esim yine kizin kafasina sakadan vurmus ve one gec demis. sonrasinda bu masa silme davasi olmus ve kiz nisanlisini arayip olayi anlatinca nisanlisi hemen oradan ayril demis.ustelik kiz daha once esimi kendisine el sakasi yapmamasi konusunda uyarmis.

bende cok kizarim el sakasi asla sevmem.ve duyunca cok sinirlendim. simdi kadin bana esime soylememem icin rica etti. kendisi hala orda calisiyor ve tatsizlik ciksin istemiyor. ama ben esinle konusacagim bu konuda zaten dedi(kizina el sakasi yapmasi konusunda)

Esim el sakasi yaptigi icin neredeyse namus davasi oldu konu. bende ayni dusunuyorum
    kiz isten neden ayrildi
    patronu el sakasi yaptigi icin.
    cok kotu bisey helede benim icin.

kadin bana soyleme ben konusacagim zaten dedi. soylersem esim gidip kadinla konusacak beraber calisiyorlar kotu olacak. cunku ben normal konusmayacagim bu sinirle.

cok uzun oldu farkindayim ama sizce aksam esimle bu konuyu tartissam mi yoksa sussammi.

yanliz yurtdisinda oldugum icin turkiye ile aramizda 6 saat fark var. esimin isten gelmesine 4 saat var. lutfen okuyanlar fikirlerini acil ve net olarak belirtsin

2. 9 Ocak 2010
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488

evde sizede el şakası yapıyor mu? peki...

4. 9 Ocak 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Aslında konu farklı olsaydı karışmayın eşinizin iş hayatına derdim..
    Ama kızın annesinin anlattıkları hiç hoş değil..
    Yazık kıza, çok üzüldüm ben..:nazar:
    Şimdi eşinizle konuşsanız büyük ihtimalle anne de işinden olacak ama eşiniz ileride de yanında çalışanlara hep böyle mi davranacak yani eşinizi uyarmanız onu ikna edecek mi?

6. 9 Ocak 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    senin kızın olsa biride sarkıntılık yapsa gibi örnekler verebilirsin veya biri bana sarkıntılık yapsa ne yapardın gibi konuşabilirsin veya bugün şehirde dolaştım manyağın biri sarkıntılık yaptı diyebilirsinohaoldumsmile

8. 9 Ocak 2010
  9. blueangel1771

blueangel1771 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu çok kötü bi durum.heralde bnim başıma gelse o sinrle eşimn burnundan getirirdim.ne münasebet nasıl bi akıldır ki bu sn patronsun elalemin kızına yanında çalışana nasıl böyle davranabilir.bunun şakayla hiç ilgisi yok resmen sarkıntılık.bn şahsen böyle algılardım.

10. 9 Ocak 2010
  11. ysm_ysm

ysm_ysm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım eşine güveniyorsan arkasında dur derim yani böyle el şakaları yaparmı normaldede kadında yalan söylemiş olabılır ama varsa gerçekten böyle bişi bende hiç sevmem ne öyle cok samimi gibi

12. 9 Ocak 2010
  13. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canim bana yapar. ben esiyim normaldir.
    ama sana yapiyor aliskanliktandir dersen, esim istedigi zaman eline diline sahiptir. eger yapisi boyle olsaydi bunu fark ederdim.

14. 9 Ocak 2010
  15. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet kizin yasadigi seyi evlenmeden once calisirken bende yasadigim icin anlayabiliyorum cok kotu. ama esimle konusursam onu uyarmanin otesine gidecek olay.cuknu kiz zaten daha once uyarmis bunu bile bile sadece uyari degil acaib bir tartisma cikar sanirim

16. 9 Ocak 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Evet,eşinizin mutlaka bu olaydan ders çıkarması şart..
    Yanlış yaptığını ve bunu tekrarlamaması gerektiğini bilmeli..:eek:lmaz:

18. 9 Ocak 2010
  19. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim zaten kiz uyardi demistim ya o soylemis. birisi esine yapsa kizmazmisin diye o da ben seni kardesim gibi goruyorum saka yaptim ama bir daha olmaz demis iste kafasina vurmus sakayla yine.
    bende soylerim tabiki ama ben saka yapmistim kardesim gibi gordum diyecek kendini baskin cikaracak.