Gerçekten İşe Yarayan Bir İştah Şurubu Var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve UmutCan tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2011
    Konu Sahibi : UmutCan
  1. UmutCan

UmutCan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlum 16aylık,hala 9buçuk kilo.çok iştahsız.zorla yedirdim olmadı,kendi haline bıraktım hiç olmadı.bugüne kadar doktor tavsiyeleriyle polivit,zinfort ve nutrigen'in iki çeşidini denedik ama pek fayda gördüğümüzü söyleyemem.kullandığınız ve farkını gördüğünüz bir iştah şurubu varsa lütfen ben aklımı yitirmeden önce tavsiye eder misiniz?doktoruma danışıp hemen alıcam.

2. 20 Mayıs 2011
  3. Miroslava

Miroslava Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdığınızı görünce geçen ay televizyonda tam da bu soruyu yanıtlayan bir doktoru dinlemiştim o aklıma geldi. Ama maalesef tam olarak hatırlayamadım dediklerini. Özetle iştah şurubu diye verilen şurupların aslında vitamin takviyesi olduğunu ve iştahı açmak gibi bir işe yaramadıklarını söylemişti. bir diyetisyene gösterseniz nasıl olur acaba?

4. 20 Mayıs 2011
  5. Esrs

Esrs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok malesef arkadaşım bende aynı dertten muzdaribim yan etkisi iştah açan bir alerji şurubu var veren hekimlerde var ama benim doktorum kesinlikle önermiyor bende düzenli olarak balık yağı ve nutrigen supra veriyorum benim kızımda 1 yaşında daha 8 kilo yoktur.

6. 21 Mayıs 2011
  7. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    mindaex tavsiye ederim.bizim çocuklar 3 yaşında ikizler onu içtikleri zaman bariz fark ediyor.görümcemib kız da 1.5 civarı o da kullanıyor o da öyle diyor.bi deneyin derim ben.17.5 civarı fiyatı:KK71:

8. 21 Mayıs 2011
  9. ysfmir

ysfmir Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    minadex octamar ve manrys junıor..özelikle marnys junıor çok etkili.24 civarı fiyatı var..arı sütlü vitamin.. ocatamar ve minadex içerik olarak aynılar balık yağlı vitaminler....octamar türk malı minadex ingilterden ithal..fiyalarıda ortalama aynı..17.5 civarında..
    yan etkisi iştah açıcı şurubu asla kullanmayın derim..adı üstünde yan etki..:KK43:(
    birde süt içiyorlarsa içine bebe bisküvisi katıp kalorisini yükeseltebilrisiniz severk yediği tek besin varsa tadını değişmeden kalorisini teryağ ekmek içi katarak yada çorbalarına irmik yine az tereyağı katarak kalorisini yükseltebilrisiniz..en çokda süte bebe bisküvisi işe yarıyor..

10. 21 Mayıs 2011
  11. irem4006

irem4006 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    benimkide 17 aylık 9 kilo bende cok vitamin şurubu denedim hiçbir sonuc alamadım bebeginiz emiyormu hala benimki emiyor bu aralar bırakmaya calışıyoruz:KK43:

12. 21 Mayıs 2011
  13. kedi003

kedi003 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadasım benım oglum nerede14 aylık olucak o da henuz 9 kılo. ben bunu cok kafama takıyordum ama artık kendı haline bıraktım.. bizim doktorumuz dedi ki, kilo boy genetiktir ya sen bebekken minyondun yada babası dedı.. ben su an 1.75 boyunda 70 kılo bor ınsanım.yanı ınanması güç belki ama ortaokulun sonuna kadar hep ufak bir cocuktum. yanı ben bebekken ve cocukken minyondum. cok az yerdım hatırlıyorum. herkes dalga gecerdı kürdan bacak diye.sonra ne oldu ergenlıkte uzamaya basladım, lıse bıtıncede yavas yavas kılo aldım. yanı herkes bir olmuyor, eger benım annem benım zayıf olusumu kafasına takıp beni cocukken şişmanlatsaymıs sımdı nasıl olurdum bılmıyorum.. anneyız sonucta, yesınler ıstıyoruz ama ben son 1 aydır artık bıraktım.. ne ısterse ne kadar ısterse yesın dıyorum. seven sea orange adında bır balıkyagı almıstım kılo alsın dıye onu kullandım, iştahını actı mı bılmıyorum ama onu verıyorum cunku balık yemıyor hıc, en azından omega alsım beyın gelısımı ıcın dıyorum.. daha 1 ay oncesne kadar cok uzuluyordum, her gun 1 yumurtasını yemelı dıyordum ama dedıgım gıbı artık o da bır bırey ve ne ıstıyorsa onu yesın.. bugun mesela bulamac kahvaltısını hazırladım, gorunce agladı 2 kasık aldı sonra masada duran ekmegı gosterdı mınık mınık ufaladım ıcını onu yedı bıraz peynırle. yanındada bır bardak seftalı suyu ıctı. haa cok mu faydalı ekmek ıcı ve seftalı suyu. belkı hayır ama bugun tek tek ekmek ıcı yer haftaya yumurtasını mıncıklar, ondan atar agzına.. yanı kıloya ıstaha takılma. bu senı streslı yapar, o da cocuga yansır. ben kendımden bılıyorum. uykum kacıyordu yarın en yıyecek bu cocuk dıye. zaten en son doktora gıttık 2 ogun arası en az 5 saat olacak dedı. sız anneler cocuklarınızın acıkmasına ızın vermeden hemen tabakla basına dıkılıyorsunuz dedı. sanırım dogruda soyluyor. o yuzden bence sende rahat ol. bırak zayıf olsun

Son düzenleme: 21 Mayıs 2011
  14. 21 Mayıs 2011
  15. Esrs

Esrs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok haklısın bende bugün doktordan geldim dediki ana öğün ila ara öğün arası 3 saat olmalı ara öğün yedikten 2 saat sonra ana öğün yemeli yani iki ana öğün 5 saat olmalıynış

16. 21 Mayıs 2011
  17. UmutCan

UmutCan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emiyor.aslında doktoru kes dedi,memeye güvendiğinden yemiyor dedi.o günden beri sadece geceleri uyandığında emziriyorum gündüz hiç vermiyorum ama değişen hiçbirşey yok.

18. 21 Mayıs 2011
  19. UmutCan

UmutCan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    severek yediği tek yemek yoğurtlu makarna.bende makarna yerine şehriyeyle yapıp içine 1yumurta ve bol tereyağı katarak katı bir çorba pişiriyorum.süt içmiyor,belki sorun o ,hiç biberon almadı.süt içmeyince bebe bisküvisi de veremiyorum.zaten kahvaltı karışımına tatlı şeyler katınca hiç yemiyor.bisküviyi eline veriyorum öyle bile yemiyor