Gerçekten Zor Durumdayım. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Kuzunaz tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Kuzunaz
  1. Kuzunaz

Kuzunaz bebeğim umuduna gebeyim Üye

Beğenildi:
    59
    Ödül Puanları:
    148
    herkese merhabalar arkadaşlar nasıl anlatacağımı bilemiyorum ve nasıl başlayacağımıda çünki çok zor geliyor bunu açıklamak ben polikistikover hastasıyım çalışıyordum 6 ay kadar bi iş yerinde çalıştım ama ayrıldım eşim de abilerinin yanında çok küçük çapta bi iş yerinde çok az bir maaşla sigortasız çalışmakta benim sigortam vardı fakat yeni kanuna göre işten ayrıldıktan sonra 3 ay geçerliymiş nerdeyse 3 ayı tamamladım 2 kere dr a gidebildim birincisinde klomen verdi yumurtalarım büyümedi ikincisinde gittiğimde kistim oluşmuş ve doğum kontrol hapı verdi bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum ve regl olunca dr a gideceğim sanırım göbekten yapılan iğne verecek miş iş arıyorum bir türlü bulamadım sanırım krizden dolayı da bulmam çok zor evliyim diye beni tercihte etmiyorlar belki çocuğum olur ayrılırım diye şu an yaşamımın zorluklarını tek tek anlatmak duygu sömürüsü gibi olabilir ama gerçekten tedavi için hatta ilaç için bile ayıracak tek kuruşumuz kalmadı eşimle çok zor durumdayız regl olup dr a gittiğimde ssk süremin dolması gibi bir sürprizle karşılaşabilirim ben bu konuda ne yapabilirim devlet hastanesinede gittim muhakkak bazı testlerden geçmek gerekiyor illede rahim filmi vs isteniyor ama 2 aydır rahim filmi için bile randevu veremediler maddi sıkıntılardan hep korktuğum için çocuk isteyemiyordum bir türlü ama bende 1 kerede olsa anne olmak istiyorum artık... ne olur bir fikir verin bu durumumda ne yapabilirim

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mayıs 2010
  2. 10 Ocak 2009
  3. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    polikistikover hastasıyım

abla bu hastaligin ne oldugunu tam olarak aciklayabilirmisin?

Allah büyükütür Allahtan ümit kesilmez.. insallah size bir yardim eli uzatan olur..
    korkmayin gelecekten umudumuzu kaybetmemeiz gerekiyor..
    insallah sifaa bulursunuz.. gecmis olsun insallah.

4. 10 Ocak 2009
  5. camelia87

camelia87 Guest

Gecmis olsun :KK43: yardim edemicem sanirim ama duam insALLAH sifa bulursun...

6. 10 Ocak 2009
  7. canım çok zor allah sana kolaylık ve sabır versin.
    ablamda pkolu ve tedavi görüyor.ilaçları iğneleri vs gerçekten çok pahalı.haftanın 2 günü doktorda ve doktor ücreti cabası.devlette hepsini karşılamıyor.
    dualarımızdan başka elimizden ne gelir bilmiyorum.ama forumu iyice takip edersen birçok bayan bitkisel çözümler öneriyor pkolular için.benim ablamda bir yandan onları uyguluyor.soğan kürü,keçiboynuzu incir kürü..allah kimsenin kucağını boş bırakmasın...
    iş konusunda çok kötü bir dönem.işsiz sayısı çok arttı dolayısıyla iş bulmak çok daha zor.ama emin ol ki allah herkese bi yerden nasibini verir.seninde imtihanındır bu.allah her sıkıntının arkasından bir ferahlık verir..
    dualarımız seninle arkadaşım :)

8. 10 Ocak 2009
  9. duyguud

duyguud HeR şEy çOk GüZeLL....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah kolaylık versin hep dua et allaha bende senin çin dua edicem söz

10. 10 Ocak 2009
  11. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    profil bilginiz dogru ise daha 24 yasindasiniz. bana kalirsa bu maddi sikintilari yasarken bebegi biraz erteleyebilirsiniz... tedavi masraflidir tamamen kendiniz öderseniz cok zorlar... defalarca kendi cebinden ödeyerek tedavi olmus biri olarak söylüyorum ki cook zor. ama bebek de cok masraflidir bunu da unutmamak lazim. biraz calissaniz, maddi durumunuzu düzeltseniz, tedavi icin gerekli maddi imkani hazirladiginizda zaten ssk konusu da hallolmus olur...

polikistik over o kadar korkulacak ve gözde büyütülecek bir problem degil... zamani gelince meleginizi doya doya koklarsiniz... isin basi morali düzgün tutmak her konuda oldugu gibi a.s.

12. 10 Ocak 2009
  13. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimmm rabbim yardım etsin sana yaşın daha küçük çocuk için acele etme

14. 10 Ocak 2009
  15. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.178
    Ödül Puanları:
    188
    Bence önce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne bi başvurmalısın,

Olmuyorsa yesil kartı denersin..

16. 10 Ocak 2009
  17. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm canım senin için dua et bol bol...etrafına haber ver iş için olmadı sütlü kahvenin dediği gibi yeşil kart çıkart...Allah yardımcın olsun...

18. 10 Ocak 2009
  19. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım hem maddi zorluklar var diyorsun hem bebek, tamam anne olmak istiyorsun çok güzel bu, ama bi süre ertele bence, çok gençsin daha, bi işe gir bebek de zamanı gelince olur, Allah nasip etsin inşallah

bu kadar maddi sorunun ortasına getirme bebişini yazık, bişeyler yoluna girsin, o da mutluluğunuza mutluluk katsın

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.