Gergin cilt için domates maskesi

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve 1_sen tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

4 Eylül 2007
    Konu Sahibi : 1_sen
  1. 1_sen

1_sen Guest

Domateste bulunan ve kırmızı rengi veren likopen maddesinin, bilinen en iyi antioksidan olduğu anlaşıldı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal'a göre; domatesin cilt sağlığı açısından çok olumlu etkileri var. Ilık domates maskesinin cildi gergin tuttuğunu belirten Erdal, şu bilgileri verdi: "Likopen; bilinen en etkili antioksidandır ve en fazla domateste bulunur. Salça ve ketçap da bol miktarda likopen içerir. Sabahları kahvaltıda soyulmuş ve zeytinyağı dökülmüş domates yiyin, bol bol domates suyu için."

2. 25 Ağustos 2008
  3. yesa

yesa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ılık domates maskesı nasıl yapılcak domatesı soyup rendeleyıp yuzumuze mı surcezzz anlamadımmm ??

4. 23 Mart 2009
  5. kesh12

kesh12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1 adet domatesi yıkayıp soyuyoruz ..sonra rendeleyip suyunu çıkartıyoruz.. sonra suyunu süzüyoruz.. ve unla karıştırıyoruz.. macun haline geldikten sonrada yüzümüze sürüyoruz..
    5 dk bekledikten sonra ılık suyla duruluyoruz..

ben denedim şimdi..
    yüzümde kaşınmalar oluyor şuan.
    2 dk sonra gidip yıkıcam bakalım..
    ha bu arada haftada 3 kere uygulucaz bu maskeyi.

6. 23 Mart 2009
  7. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bende domatesin cilt için çok faydalı olduğunu duymuştum ama maskesinin nasıl yapılacağını bilemiyordum.anladığım kadarıyla domatesin posasıyla suyu ayrılıyor ve suyu ile un karıştırılp macun kıvamı elde ediliyor ve bu şekilde kullanılıyor..denemekte fayda var..deneyenler tecrübelerimizi paylaşalım lütfeennnn...sırnaşık şey

8. 23 Mart 2009
  9. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Birde domates maskesi yağlı ciltler ve siyah noktalar için çok faydalıymış.cildi kuru olanlarada biraz zeytinyağı ile karıştırılıp kullanılması öneriliyor.domatesi ikiye kesip direkt olarakta yüze uygulanabilirmiş.10-15 dak bekletip ılık suyla yıkanması öneriliyor.bu maske ile ciltte bir kıpırtı hissedilebilirmiş fakat yanma hissi olursa hemen yıkayın deniyor çünkü domatese alerjisi olan çok insanın olduğu söyleniyormuş.ayrıca yüzünüzde bir sivilce çıkmaya başlayınca üzerine hemen bir domates salçası sürün deniyor.bu şekilde sivilce daha çabuk sürede iyileşebiliyormuş..bilgilerinize arkadaşlar...kaydirigubbakcemile5

10. 27 Mart 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bi de kızlar temmuz ayında çıkan o kıpkırmızı domates var ya çanakkale domatesi, asitli; o cilde sürüldüğünde samyeli lekeleri hariç her lekeyi geçiriyormuş. samyeli lekesi dediğim ağustos güneşi yakar ya hani, kurulanmadan güneşlenmeye oturursak ya da yatarsak su damlaları mercek gibi güneş ışınlarını geçirir, cildimize çil gibi ama daha iri ve koyu renkli leke yapar, işte o lekeler hariç her şeyi geçiriyormuş. e tabi doğuştan gelen lekeler de hariç!

12. 3 Eylül 2010
  13. _muallim_

_muallim_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar ben unla macun haline getirerek uyguladım maskeyi burnumun üzerindeki bir türlü kurtulamadığım siyah noktalardan eser kalmadı.haftada üç kere uygulamayı düşünüyorum

14. 12 Eylül 2010
  15. e_v_r_m

e_v_r_m Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaslar ben kilo verdikten sonra cildim biraz sarktı neler yapablrm yada şu sorm var bi süre sonra cilt zayıflığa alışıp kendini yenileyerk gerginlesrmi lütfen yardmlarınızı bekliyorm :)

16. 11 Ağustos 2011
  17. seldaaaaaaaaaa

seldaaaaaaaaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    domates-un maskesinde domatesin suyumu yoksa domatesin posasınımı kullanıcaz, hangisini unla karıştırıcaz lütfen biri açıklasın??

18. 11 Ağustos 2011
  19. beybifeys

beybifeys doktorunuz sizlerle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    domates asitli değilmi yawrucum ya cilte teni incedir ama düşünmek lazım.ben havuç suyu sürdüm bugün :KK76::KK76::KK76: