Giden gitti kalana ne olacak

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ATTRAENTE tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ATTRAENTE
  1. ATTRAENTE

ATTRAENTE ACTA EST FABULA Pro Üye

Beğenildi:
    8.990
    Ödül Puanları:
    238
    Aslında ne yazmalıyım bilemiyorum. Hayatımda en değerli şeyim ,bağlandığım,duygularımın orta yerine koyduğum kedim cumartesi günü öldü. Ani bir kalp kriziyle bir dakika içinde kayıp gidiverdi ellerimden. Doktorunu arama fırsatım bile olmadı. 9 yıldır birtek gece onsuz uyumadım,yıllık izinlerime bile çıkmadım onunla biraz daha vakit geçirmek için. Ama o gitti işte. Kimseye anlatamıyorum bunu , insanlar kedi mi ? deyip gülümsüyor. Acıdan katıldım sanki. Ne yapacağımı bilemiyorum. En iyisi yazmak dedim içimden,belki fikir verebilirsiniz bunu nasıl atlatacağıma dair.Ama ne olur hayvan bu , bu kadar da olmaz diyen yorumlar yapmayın. Bu tür şeylere dayanacak durumda değilim.

mavilimYesilim bunu beğendi.
  2. 1 Kasım 2010
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Çok üzüldüm gerçekten,bilirim bu kadar
    bağlanmanın sonucunda yaşanan üzüntüyü.
    bu durumu nasıl atlatırsınız bilemiyorum ama
    belki tekrar bir kedi alarak onun sevgisini onda yaşatabilisiniz diye düşünüyorum...
    sevgiler.

4. 1 Kasım 2010
  5. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    sonuçta bir canlı değilmi bende muhabbet kuşumu kaybedince çok üzüldüm ağladım :KK43:(( allah ssabır versin.

6. 1 Kasım 2010
  7. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benimde su kaplumbağam öldüğünde çok ağlamıştım. İnsanlara gülerlerse gülsünler. Netice itibariyle hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmez. Hayvan sevmeyen insanlardan korkarım ben...

8. 1 Kasım 2010
  9. ATTRAENTE

Beğenildi:
    8.990
    Ödül Puanları:
    238
    Hepinize çok teşekkür ederim.

2010 yılı çok kötü geçiyor benim için.Altı ay önce annemi kaybettim. Şimdide oğlumu. O kadar zor geliyor ki. O çok ağır şeyler atlattı.Böbrek yetmezliği , sarılık,pankreatit,zartürre ama her seferinde geri geldi. Onca savaştan sonra böyle ansızın gitmesi şoka soktu beni. Çok emek verdiğimden belki anlatılmaz bir bağımız vardı. Akşam eve gittiğimde iki ayağının üzerine kalkıp,çocuk gibi kollarını uzatır onu kucağıma almamı beklerdi. Gece göğsümde uyurdu.Saat başı uyanıp beni severdi.Ondan başka üç kedim daha var ama o evlattı benim için.Eve biraz geç kalsam sızlanarak camda beklerdi. Şimdi o koskoca ev bomboş geliyor bana.Eşyaları,mamaları,ilaçları,dökülen tüyleri herşey yerli yerinde bir o yok.Öldüğü an gitmiyor gözlerimden.Gözlerini gözlerime sabitledi ve öylece kaldı.Çıldıracak gibiyim.

10. 1 Kasım 2010
  11. Tripliii

Tripliii Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başınız sağolsun bir evcil hayvanı olmayan söylemek istediklerinizi anlayamaz. Bende hep düşünürüm oğluma bakarken bir gün ona birşey olursa ben n'aparım diye. Benimde Golden Retriever cinsi güzeller güzeli oğlum var. Allah acısını göstermesin. Tekrar başınız sağolsun. Zamanla atlatıcaksınız. Sadece biraz zaman.

12. 1 Kasım 2010
  13. ATTRAENTE

Beğenildi:
    8.990
    Ödül Puanları:
    238

Yıllarca hep bundan korkarak yaşadım. Yine de Allah'a hamd ediyorum , kötü bir hastalık vermediği için. Hayvanlarını hastalık yüzünden uyutmak zorunda kalanlar var,çok zor seçimler bunlar.Şükür ki böyle bir şey yaşamadım ama o anı atamıyorum aklımdan. Gözlerindeki o son bakış yüreğimi parçalıyor. Kendi gibi bembeyaz bir kumaşla kefenledim onu ve kimseye izin vermeden kendim gömdüm. Ama işte yıllarca sımsıcak kucağında sakla sonra buz gibi toprağa bırak eve dön. Nasıl yaşayacağım bundan sonra bilemiyorum.Dediğiniz gibi ancak sizin gibi evcil hayvanı olanlar anlayabiliyor bunu. Diğerlerine çok hayret verici ya da gülünç geliyor. Aklımı meşgul eder diye bugün işe geldim ama hata yapmışım. Yıllık izne ayrılacağım bugün. İlginize çok teşekkür ederim. Allah köpeğinizle mutlu ve sağlıklı çok uzun yıllar nasip etsin.

14. 3 Kasım 2010
  15. toriii

toriii Bocegim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    Canim basin sag olsun, annen icinde cok uzuldum ,topragi bol mekani cennet olsun,rabbim sana iki kaybin icinde sabir versin, okurken goz yaslarima hakim olamadim ,cok uzuldum ,o duyguyu bilirim ,onlara sadece bir hayvan diyenleri hic bir zaman anlayamadim , insandan daha cok seyi anliyor ve seziyorlar,sevginizi size daha cok sevgi duyarak geri veriyorlar,onlar sadece bir hayvan degil ,herseyi anliyorlar ,tek ihtiyaclari olan sevgi okadar..:KK43:
    Sadece konusamiyorlar ,konussalar eminim cok sey anlatabilirlerdi bizlere,hayvanlarin aci cekmelerine hic dayanamiyorum ,heleki bu aci insanlar tarafindan eziyet seklinde yapilirsa ,nasil bir insan onlari,bir canli yerine koyamaz ve olara olmayacak iskenceler yapar .:KK43:
    Neyse konuyu daha fazla dagitmayayim..
    Icimde soylemek istedigim cok sey var aslinda ..
    Tekrar basin sag olsun canim en azindan aci cekmemis ,senin kollarinda huzur icinde olmus bunu dusun ve onun icin sevin ..:KK71:

Son düzenleme: 3 Kasım 2010
  16. 3 Kasım 2010
  17. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    14.583
    Ödül Puanları:
    388
    başın sağ olsun arkadaşımm:KK43:((

seni çookk iyi anlayabiliyorum..
    çocukluğumdan itibaren kedili evde büyüdüm ben..
    yıllar içinde bizi sevgiye doyurup.........
    sora sessizce ayrılıyolar yanımızdan ne yazık ki......
    kimisi yaşladığı için,kimisi biz insanlarda olduğu gibi hastalık sebebiyle gidiyor..
    ve hatıralarıyla,şebeklikleriyle,mis kokularıyla kalmak dayanılası bi acı değil..

kısacık ömürlerinde bu kadar içten sevmeyi beceren,kendilerine aşık ve hayran eden birer melek onlar..
    yeryüzünde birer melektiler,artık gökyüzünde melekler..

ancak ne mutlu ki,ona sıcacık bir yuva ve sıcacık bir kucak vermişsin..
    o şanslı bi pisicikmiş arkadaşım..
    her ikiniz de birbirinizi bulduğunuz ve sevdiğiniz için şanslıymışsınız..

tek çare ,
    sokaklarda çöp kutularına tırmanamayacağı için,arabalardan kaçmayı bilemeyeceği için,kış soğuğuna ve yağışlara dayanamayacak kadar minik olduğu için,bebek bir pisiye daha yuvanzı açmanız olucak diye düşünüyorum..
    yaranız ancak bu şekilde biraz hafifleyecektir canım arkadaşım..
    Allah sabır versin size..

18. 3 Kasım 2010
  19. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    14.583
    Ödül Puanları:
    388
    anneniz de nurlar içinde uyusun inşallah canım arkadaşımm..
    Allah sabır versin size...