Gıdınızdan kurtulabilirsiniz nasıl mı ?

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  17 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Kilo ile bağlantılı olmayan bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak artık çok zor değil. Yağ hücrelerine duyarlı olan lazer ile gıdınıza veda edebilir ve kendinizi çok daha güzel ve genç hissedebilirsiniz.


  Vücut şekillendirmek ve bölgesel yağlardan kurtulmak için birçok metod, teknik ve yöntem denendi. Özellikle hala son derece yaygın olan liposuction ameliyatlarının teknik detayları ve uzmanların tecrübeleri gelişmesine rağmen, bu yöntem artık yerini çok daha kolay tekniklere bırakıyor. Estetikte son gelişmelerden biri olan “yağ hücrelerine duyarlı” lazer teknolojisi Slimlipo ile gıdı, bacak içi, yüz gibi çok önemli bölgelerde bile yağlardan kurtulmanız mümkün.

  Türkiye’de bu uygulamayı tek yapan ve “yağ hücrelerine duyarlı lazer” teknolojisini kullanan Superplast Lazer ve Estetik Merkezi’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Dr. Hüseyin Güner ve Dr. Coşkun Taşçı yöntemin detaylarını anlattı.

  GIDINIZ SİZİ RAHATSIZ MI EDİYOR?

  Gıdı bölgesi birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden bir tanesi. Ne kadar kilo verilirse verilsin, boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar bazı kişilerde istenilen şekilde yok olmuyor ve olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratıyor. Kilo alımı veya doğuştan genetik yapının getirdiği gıdı için şimdiye kadar estetik cerrahi birçok yöntem denendi. Ancak uygulanan çeşitli lazer ve diğer yöntemler tam olarak istenilen sonuçları vermedi.

  Bu yöntemin en önemli özelliği elbette, USA’da FDA onayı almış olan Slimlipo lazer teknolojisi. Bu metod vücut şekillendirme uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir yöntem. Dünyada da geçmişi yaklaşık olarak 3-4 yıl olup, başarısı kanıtlanmış, etkili, acısız, kanamayı önleyen ve kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme yöntemi olduğu için tercih ediliyor.

  Bu teknolojideki lazer tamamen yağ hücrelerine duyarlı. Örneğin, gıdı bölgesi için öncelikle hastanın işlem yapılacak bölgesine karar veriliyor. Bölge belirlendikten sonra, bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. İşlem sırasında hastalar tamamen kendinde oluyorlar. Lokal anestezi sonrasında, yağlara özel bir solüsyon veriliyor. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesi ve biraz daha sıvılaşmasını sağlamak.

  Daha sonra Slimlipo’nun “sadece yağ hücrelerine duyarlı” lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra, son derece ince bir kanülle, kulak arkasından yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor. Lazer istenen bölgedeki yağları eritiyor. Yağları alınmaya hazır hale geliyor ve özel bir şırınga ile yine aynı kesiklerden yağlar alınıyor. Bu arada Slimlipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Yağlar alındıktan sonra cilt bu lazer ile geriliyor. Böylelikle yağları alırken cilt de gerilebiliyor.

  İşlem ortalama bir saat sürüyor. Sonrasında işlem uygulanan bölgeye bir bandaj yerleştiriliyor. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalıyor. Hasta yöntem uygulandıktan sonra normal sosyal hayatına devam edebiliyor. Hastalar arasında arkadaşlarıyla yemeğe hatta sinemaya gidenler var. Elbette kişilerin ağrı eşikleri farklı olabiliyor ama bazı hastalar gece normal bir ağrı kesiciye ihtiyaç duyabiliyor. Kanüllerin girdiği, kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılıyor ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyorlar ve asla izleri belli olmuyor. Bazı cilt tiplerinde kısa süreli morarma olabiliyor ama birkaç gün içerisinde geçiyor.  Özellikle gıdı bölgesinde Slimlipo uygulaması yaptıktan sonra, boyun kasları gevşek olan hastaların, buradaki kaslarını germek için bir süreliğine özel ipler de ek olarak kullanılabiliyor. Kasların gerilmesi için yağ alımı işlemi sonrasında, boyun bölgesi ip ile geriliyor. Bu acısız işlemde de ipler bir süre sonra içeride yok oluyorlar. Dolayısıyla genel olarak işlemde herhangi bir değişiklik, iz veya acı söz konusu olmuyor. Boyun bölgesi son derece hassas bir bölge olması nedeniyle son derece dikkatli olunması gerekiyor. Bu bölgeye uygulama yaparken, hastanın durumuna göre yanaklardaki ve çene bölgesine yakın fazlalıklar da alınıyor. Böylelikle yüz kemiği son derece netleşiyor ve hem daha zayıf hem de daha genç bir görüntü çıkıyor.

  Her metotta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgede yağlanma olabiliyor. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmiyor, ancak kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı eğer işlem sırasındaki kilonuz üzerine ortalama onbeş kilo alınırsa geri gelebiliyor. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekiyor.

  TÜM YAĞLARINIZA ELVEDA DEYİN

  Slimlipo ile gıdı, yüz, kol, bacak, göbek, basen, bel, sırt, popo, meme olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde uygulama yapıyoruz. Diğer tüm bölgelerde yine aynı aşamaları uyguluyoruz sadece ipler uygulanmıyor. Hatta boyun bölgesi, iş az da olsa engelleyen en zor bölge. Diğer bölgelerde işlem sonrasında hafif bir kas ağrısına benzeyen bir ağrı dışında hiçbir etki bulunmuyor. Üstelik bandajların çıkartılması sonrasında dört gün içinde öncesi ile ciddi bir fark bulunuyor. Birçok hastamız bu farkı gördüğünde ikinci işlem için randevu alıyor.

  KARAR VERMEDEN ÖNCE…

  Tüm tedavilerde olduğu gibi Slimlipo işleminde de uygun hastanın seçilmesi önemli. Hastanın alerjisinin bulunduğu ilaçlar veya şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalıklar olup olmadığı gibi, genel sağlık durumu ile ilgili araştırma yapılıyor ve elbette bu hastalıklara uygun tedbirler alınıyor. Aynı zamanda hastanın cilt durumu ve yaşı da göz önüne alınan önemli kriterlerden biri…

  Yöntemin şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiş ancak hiçbir zaman yüzde yüz yan etkisi yok demek de yanlış olur. Sonuçta doktorlar hastalarla önceden yapılan detaylı görüşmelerde kişinin uygun olup olmadığını belirliyor ve ona göre karar veriyor. Uzmanlara göre hastalar bu işlemi bir süre sonra birden fazla kere yaptırmak istiyorlarmış. Böylelikle vücutlarındaki birçok bölgede istedikleri sonucu son derece güvenli bir biçimde veren, kısa sürede sosyal hayatlarına dönmelerini sağlayan ve artık liposuction’ın tahtını ciddi bir biçimde zorlayan bu yöntem ile kendilerini daha iyi hissediyorlarmış.
   
 2. 18 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 3. mirace

  mirace Guest

  işlemin kulak arkasından yapılması kafamı karıştırdı
   
 4. 8 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 5. nurcannn

  nurcannn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  63
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  pekii bu işlemin fiyatı hakkında bilginiz mi var mı?ben cok rahatsızım bu durmdan:KK43:
   
 6. 8 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 7. crcs

  crcs Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  202
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bende cok rahatsızım arkadasla napcam netcem korkuyomda aslında bısıler yaptırmaktan olmaasaa artık altcene amelıyatı esnasında onuda alsınlar artık napımm cekmısken tamm cekeyım ağrıları sızıları.fıyat hakıda bılgısı olanlar varsa yazzsın kıslar
   
 8. 8 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 9. On41

  On41 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  27 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4.259
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  bende yanaklarımdan çok rahatsızım..elmacık kemiklerim yok gibi tombul yanaklarımdan .. biraz araştırmak lazım bunu
   
 10. 17 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 11. fical

  fical belki bir gün.. Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2008
  Mesajlar:
  403
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  selam arkadaşlar gıdık ve yanaktaki yağ aldırma fiyatlarını bilen yazabilirmi acaba rica etsem..
   
 12. 17 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 13. jayjay

  jayjay Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.590
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaslar amelıyat olacagınıza gıdığınıza lesitin enjekte ettirin, bana ta bikac yıl once bi dr yapmıstı
  lipoliz deniyor bu ısleme
  soya lesitini enjekte ediyor doktor,-karın bölgesine filan da yapılıyor
  bacaklara selulıt ıcın
  ama bana gıdıga yapmıstı 2 kez bende kalmadı gıdık fılan
  tabi ben asırı titiz bir yapıya sahibim öyle fazla bisi yoktu ama yok etti yani gıdıgı
  bosa acı cekmeyin
  igne yapıyor ufacık bisi pazarlık yapmayı unutmayın sadece ilacın parasını vermistim
  yine dr a yapışmıştım vermem o kadar para diye
  adam yaka silkti tamam ilacın parasını ver git dedi
  30 ytl mı ne vermıstım
  beni gören dr arkasına bakmadan kaçıyor valla
  aa tabi ne yani 30 milyonluk ılac ıcın 90 ytl ıstıyordu pışşıkkkk!!!!!!!!!
   
 14. 17 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 15. crcs

  crcs Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  202
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  slm arkdaslar bnmde cok fazla bı gıdm yok ama genede varr bende brss tıtızım bu konuda sanırım.JAYJAY cnm etkısını tam anlamıyla gorudn yanı deılmı ben ıllk defa duyuyorum yontelı ve cok mantıklı geldı bana yaa her an yapabılrım eheheuheueue
   
 16. 18 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 17. jayjay

  jayjay Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.590
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  tabi canım,simdi enjekte edilen sey bayagı soyadan elde edılmıs lesitin
  lesitin granül halinde vitamin gibi de satılıyor ya zaten aktarlarda da var
  solgarda filan da olsa gerek balen markasında da var

  bu neye yarıyormus, yagı eritiyormus
  mesela bi kaza filan olup da insanların kemikleri kırılıp
  kemikteki ilik-yani yag ana damarı kesip kana karısıyormus
  bu da ınsanı öldürebilirmis
  iste lesitin bu gibi durumlarda yanı kemıgı kırık ve damarına ılık karısmıs hastalara yapılan bır ıgne

  bir de yag erıtmeye yaradıgı ıcın (buna lipoliz diyorlar)
  hem göbek hem bacak hem de yüzdeki bazı kısmlara enjekte ediliyor

  benim karnıma da yaptı ama bir iki kez gittim tek göbek daha kalın bir doku ya
  ayda 3-4 kez gelen bi hanım vardı oyle gelıp yaptırıyormus

  benım gıdıgıma yaptı tabı azcık ıgne acısı oluyor ne yalan soylıyım
  ama liposuction da yagı resmen dokudan kazıyorlar yol yol iz kalabılır gıdıgınızda
  emel sayının bozulmustu ya bı ara cene altı kadıncagıza naptılarsa
  güvenip gitmis tabi
  oyle olmasın dıye dıyorum
  hücre yagını kendi yakıyor hızlı calıstıgı ıcın
  bu yuzden hem guvenlı hem de ucuz
  yalnız dr a ındırım konusunda ısrar etmeyı katıyen unutmayın
  yüzüne diyemiyorsanız once telefon acın bu tarz ıslerı yapan drlara
  fiyat sorun sora baslayın ama lipoiz ilacı su kadar bu kadar diyin
  o kadar veremem su sıze uygunsa gelıyorum dıyın
  bırınden bırı kabul eder
  dermatologlar ve plastik cerrahlar yapar-genelde dermatolojı uzmanlarında goruyorum bu ılacı
   
 18. 18 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 19. crcs

  crcs Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  202
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  aktarlarda var dıyorsun yanı değılmı pekı nasıl bu sıvı seklınde bıseymı cnm enjekte edıleceğine gore değılmı ben hap seklınde var dıe duydum ama senın dedığın tam olarak nasıl ısteyeceğizz cnm yaa