Gitmek geliyor içimden

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 24 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  24 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Gitmek geliyor içimden… Belli bir mekâna değil, belli bir zamana. Teknoloji bu kadar gelişirken, uzayın derinliklerine gidilip, kim var kim yok diye araştırılırken, neden zamanı geriye alma girişiminde bulunmaz ki bilim adamları.  Bu mucizenin gerçekleşebileceğini düşününce heyecanlanıyorum. Bir an ne kadar geriye gitmek istediğimden emin olamıyorum.


  Acaba anne karnına mı geri dönsem? Yoksa cinsiyetimi belirleyen babamın hayalarına mı? Galiba hiç doğmamış olmak istemek biraz fazla kaçar, kaderi değiştirmek olurdu. Eyvah! Kader, yazgı! Ben bunları geriye dönüş heyecanı içinde atlamışım. Onlar devreye girince yaşanmışlık aynı olacak. Fotokopisi gibi. Ama bu geri dönüşlüğün, aynı şekilde bir yaşanmışlığı olacaksa; acısı, hüznü, hayal kırıklığı çok, sevinci, mutluluğu az…


  Ya bir de kaybettiklerim ve kazandıklarım. Geçmişe intikal eden akrabalarım, arkadaşlarım, eşim, dostum. Kaybettiğim değerlerim, gururum, umutlarım. Ya kazandıklarım? Nerdeyse yarım asra ulaşacak yaşım her şeye rağmen beklemeyi ve umut etmeyi öğrenmek ve çocuklarım.


  Hayır hayır! Artık emin değilim, başımı alıp gitmekten. O yorgunluğu bir daha yaşamaktan. Yaşanmışlığın terazisini ayarlamak zor. Ne yaparsak yapalım kaybettiklerimizin kefesi ağır geliyor.


  Galiba en güzeli kahvemi elime alıp, bir de sigara yakıp Hüsnü Şenlendirici’den ‘Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime’ klarnet taksimini dinleyerek geçmişe yolculuk yapmak. Hüznü, sevinci, heyecanı, ayrılıkları anımsarken o günlere geri dönmek ve özeleştiri yapıp geleceğe yön vermek. Yolculuk uzun sürse de eminim buna değecek. Çünkü işin içinde gelecek için beklentiler, umutlar, geçmişteki keşkeler var.


  Umarım keşkelerin olmadığı bir yön bulurum geleceğime. Kahveler, sigaralar ve klarnetten yayılan ses bir çok kez tekrarlansa da…
   
 2. 24 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 3. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  "Galiba en güzeli kahvemi elime alıp, bir de sigara yakıp Hüsnü Şenlendirici’den ‘Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime’ klarnet taksimini dinleyerek geçmişe yolculuk yapmak. Hüznü, sevinci, heyecanı, ayrılıkları anımsarken o günlere geri dönmek ve özeleştiri yapıp geleceğe yön vermek. Yolculuk uzun sürse de eminim buna değecek. Çünkü işin içinde gelecek için beklentiler, umutlar, geçmişteki keşkeler var.
  Umarım keşkelerin olmadığı bir yön bulurum geleceğime. Kahveler, sigaralar ve klarnetten yayılan ses bir çok kez tekrarlansa da…"

  Kimseyi suçlamadan,içimdeki o çocuğun güzel sesini dinleyip,yinede keşkelerimin olacağını bilerek..Yoluma devam edeceğimi biliyorum ...Kumpir
   
 4. 25 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 5. bluish

  bluish Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  288
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  evet ben de gitmeyi düşündüm çoğu kez ama geriye değil..
  mümkün değil çok yorulurum..
  her zaman 'keşke şu anda yaşlı bir teyze olsaydım' demişimdir..
  bak yine 'keşke' dedim işte..
  keşke 'keşke' dememeyi başarabilseydim..aman saçmaladım ben..
  teşekkürler kumpir.
   
 6. 25 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 7. sarxix papatya

  sarxix papatya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.556
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  o kahve sıgra ve muzıgı bende alıyım lutfennnnnn.
   
 8. 26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 9. Lereenim

  Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.224
  Beğenildi:
  167
  Ödül Puanları:
  353
  Keşkelerin olmadığı o yönü bulabilsek .Çok güzel .