Gitsem mi, gitmesem mi?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve Sensible tarafından 14 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Sensible
  1. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Kizlar bu soruyu kac aydir kendime soruyorum, arkadaslarimlada konustuk. Birde sizden alayim fikirlerinizi.

Nisanlimi en son 2009 agustosta gördüm. YaklasIk 9 ay oldu. Dügün tarihimizi 25 araliga aldik, yani daha 7 ay var. Simdi mesele su, ben bu yaz Türkiyeye gidip gitmemekte kararsizim. Bir tarafim git nisanlini gör bir 7 ay daha beklersen 1.5 sene görmemis olacaksin diyor, diger tarafimda gitme diyor. Gitmek istemememin sebebide acikcasi cekiniyorum biraz. Hani ailesi ne der ne düsünür, taa kalkmis gelmis ordan sabredememis diye düsünürmü diye aklimi kurcaliyor. Gerci ailesi memlekette oluyor yazin ama yinede ne bileyim cekiniyorum. Burda kina gecem olacak birde aralikta, bazi eksiklerim var burda bulunmayan, eger gidersem onlarida almis olacagim, gitmezsem arkadasima siparis verecegim o getirecek..

Cok özledim aslinda, gidip görmek istiyorum. Iliskimiz acisindanda daha iyi olacagini düsünüyorum acikcasi. Evlenmeden önce biraz daha vakit gecirelim diyorum ama iste cekincelerim var. Sunuda belirteyim gittigimde onlarda kalmiyorum tabiki, dayimlar ve teyzemler var.

Sizce gitmemde bir mahsur var mi?

2. 14 Mayıs 2010
  3. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence git gor nisanlin sonucta nikah gunune kadar almissiniz ne diyebilir ki ailesi onlarin da memnun olmasi gerekir normalde... Onun senin yanina gelme imkani yok sanirim 1.5 sene cook uzun bi zaman sonra ozlemin iice artinca pisman olma valla ben olsam bu kadar bile dayanamazdim...

4. 14 Mayıs 2010
  5. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ya olurmu evleneceksin ve sen diyorsunki 7 ay daha beklersem 1.5 sene olucak insan evlenecegi kisiyi bu kadar uzun sure gormezmi hic..kimse birsey demes diyenlerde kendine baksın once herkes herseyi yapıp sonra baskalarına laf soylemeyi cok sever bende erkek arkadasımın yanına gitmistim kimin ne dedigide cok umrumda olmadı..sende boyle yap git gor zaman gecir..dayımlar teyzemler var diyorsun orda kalıcan ustelik bu kadar dusunmene bile gerek yok bence

6. 14 Mayıs 2010
  7. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Sonuçta onlarda kalmıycaksın ailesi neden öyle düşünsünki..
    Düşünse bile saçma bi düşünce olur. Normali birbirini seven çiftlerin şartlar el verdiğince görüşmeleridir..
    Bence gitmelisin. Hem ilişkiniz açısından iyi olur hemde hasret gidermiş olursunuz.
    Bide eksiklerini tamamlarsın alıcaklarını sen seçersin.
    Hiç şüpheye de düşme kim ne düşünürse düşünsün 9 aydır görmemişsinz birbirinizi tabikide özlemişsindir dayanamayıp görmek istemen çok normal..

8. 14 Mayıs 2010
  9. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    En doğal hakkın bu senin.
    Eğer gitmek için şartların müsait ise ailenden bir sorun yok ise...
    Gittiğinde orada kalacak yerin var ise ki yakın akrabalarım var demişsin.
    Tabii ki de gitmelisin.Çok için rahat etmeyecek ise nişanlını görmeyi değilde alacaklarını bahane ederek git.Bence buna gerek yok ama yinede bir seçenek senin için.
    Şimdiden iyi yolculuklar dilemek isterim senin için.

10. 14 Mayıs 2010
  11. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Ailesinden ters birsey gördügümden düsünmüyorum böylede ne bileyim tam tanimiyorum adamlari. Yanlis düsünürler mi bilmiyorum. Annem bi ara sen git eksiklerini al dedi, olmaz dedim. Yani gidersem yanliz gitmem annemide alirim yanima. Yanlis birsey yok bunda yani demi?

12. 14 Mayıs 2010
  13. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    millet sevgiliyken kalkip gidiyor cocugun ailesinde kaliyor..gitmende ne sakinca olabilir ki?cok uzun bir zaman dilimi..iyi sabretmissin.bence git.hemde alisverisini yaparsin.hemde nisanlini gorursun..

14. 14 Mayıs 2010
  15. bianka

bianka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    Evet, burada yanlış bir şey var o da senin evleneceğin kişinin ailesini tanımaman.7 ay sonra evleneceksin sadece eşinle değil ailesi ile yeri geldiğinde vakit geçirmelisin.Mutlaka git, hem özlem gidermiş olursun hem de ailesini biraz daha yakından tanırsın.Bir şey derler mi demezler mi diye düşünme, sen ne istiyorsun onu düşün.Başkaları için değil kendin için yaşa.

16. 14 Mayıs 2010
  17. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Tabikide yok..
    Hele bide annenle falan yani yanında biriyle gitmeyi düşünüosun..
    Boşveer düşünme bu kadar onlar ne der fln diye..
    Hep böle ince düşünmeye çalışırsen sen yıpranırsın.
    Git nişanlınla doya doya vakit geçirin,hasret giderin opuyorumnanaktan

18. 14 Mayıs 2010
  19. beyaz_gul

beyaz_gul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canim benim bence annenle gidiyomussun zaten git. hem daha iyi olur ihtiyaclarini alirsin ahzirlik falan yaparsiniz. bende öyle yapicam tatlim. aileside biliyor gidicegimi. cok dogal. hazirlik icni yani.