Gitti gidiyor comdan alışveriş yapan varmı?

Konusu 'Alışveriş ve Giyim Tüyoları' forumundadır ve HAWAI tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : HAWAI
  1. HAWAI

HAWAI Çek elini memleketimden!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar Gitti gidiyor com diye biryer varya...
    Orada mesela ünlü markaların tshirtleri 1 ytlden açık artırmaya veriliyor. Acaba bu sistemle birşeyler aldınızmı? Merak ediyorum. Nasıl bir sistemle çalışıyorlar.:çok üzgünüm:

2. 1 Nisan 2009
  3. emine__66

emine__66 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evt bu konuyu ben de çok merak ediyorum,bir de buradan alışveriş yapmak için illa ki kredi kartı olması şart mıdır cevaplarsanız sevinirimmm

4. 1 Nisan 2009
  5. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    ben gg den çok alışveriş yaptım. kredi kartı ya da havale ile alışveriş yapılıyor.
    1 tlden açılan artırmalarda beğendiğiniz ürüne (önce üye oluyorsunuz) teklif veriyorsunuz. mesela 1 tl açıldı. size min artışı gösteriyo en az o kadar artıracaksınız. diyelim ki 2 l teklif verdiniz. başka kullanıcılar da ürüne teklif veriyor ve en yüksek teklif sahibi ürünü alıyor.
    diyelim ki açık artırma 3 gün süreli. kullanıcılar ne ne kadar eder iyi bilir! 3 gün boyunca o ürüne talip olanlar teklif veriyor. 1 tlden açıldı 10 kişi teklif verdi ve 30 tlde kapandı diyelim. bazen 40 tllik bir ürünü 30 tlye alabiliyorsunuz bazen de artırma kızışıyor ve 10 liralık ürün 15 e çıkıyor.
    teklif verirken kargo parasını hesap etmeyi unutmayın ve satıcıya dikkat edin

başka sorunuz varsa cevaplayabilirim

6. 2 Nisan 2009
  7. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende birkaç kez gg den alışveriş yaptım,
    en son bir kıyafet beğenmiştim, 6 ytl den koymuştu yanlış hatırlamıyorsam. Hemen al fiyatı da 49 ytl gibi birşeydi, 6,5 tl teklif verdim. açık artırmanın bitmesine yarım saat kala teklifiniz geçildi diye mesaj geldi, bende girdim fiyatı artırdım anında teklifiniz geçildi diye bir mesaj daha geldi, böyle böyle derken yavaş yavaş fiyatı 59 ytl ye kadar yükselttim, artık açık artırmanın bitmesine dakikalar kala hala gene teklifiniz geçildi mesajı gelip duruyordu. Açık artırma bitti ve o kıyafeti o devamlı teklifi geçen kişi 60 küsur tl ye aldı. Ancak benim yüzümden biraz pahalıya aldı diye düşünürken anladım ki otomatik artırma seçeneğini kullanmış. Örneğin bir ürün alacaksın otomatik limit belirliyorsun örneğin 70 ytl ye kadar verilen tüm teklifleri geç şeklinde. Ondan sonra sen bilgisayar başında olmasan bile biri senden habersiz teklif verdiği anda onun verdiği teklifin +1 tl fazlasını veriyorsun eğer biri 71 tl lik teklif verirse de mal onda kalıyor. Ama kim senin kaç tl lik teklif verdiğini görmüyor tabi. Biraz karışık oldu ama.. o 1 ytl den artırma açanların mallarının çoğu yüksek fiyatlara gidiyor bu şekilde.
    O yüzden ben hiç uğraşmıyorum o tip şeylerle. Nasılolsa kazanamam ve birşeye değerinin üstünde para da vermek istemem.

Son düzenleme: 2 Nisan 2009
  8. 2 Nisan 2009
  9. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli olan satıcının puanı eğer yüzde 95 üzeri olumluysa güvenle alabilirsin birde youmlarını okuyarak almanı tavsiye ederim çok fazla sahte var gg de.

10. 2 Nisan 2009
  11. D'arbanwille

D'arbanwille @ London :))) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben çok alışveriş yaptım gg den ve bir çok orjinal ürünü cidden ucuz denicek fiyata aldım..
    ama yukarda yazdıkalrı gibi her orjinal diyen satıcıya inanmamak gerekiyor..
    profil yorumları cok önemli ve ben şeyede dikkat ediyorum iade garantisi..seri nosu..faturası vs..
    bunlar olduğu zaman takip ediyorum ürünü..

12. 2 Nisan 2009
  13. edda1985

edda1985 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaa ben şeyi merak ediyorum... hani teklif veriyorsunya otomatik artmalı...
    diyelimki ürün 30 ytl den gidiyor..
    sen teklif verdin 70 otomatik artmalı...
    ama orada ürün 31 olarak görünüyor çünkü 1 ytl artıyor..
    karşı taraf arttırdıkça ürünü fteklifiniz otomatik geçildi diyor ürün 32 ytl görünüyor... yine sende...
    peki en son 40 ytl ye kadar teklif verdiler... diyelim.. sen o ürünü verdigin arttırmalı teklif 70 ytl oldugu için 70 ytl yemi alacaksın yoksa en son teklif olan 40amı.. ??

14. 2 Nisan 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teklıf vermeden hemen al fıyatını nakıt alamazmıyız bıde kredı kartı kullanmadan havale ıle alısverıs yapabılıyormuyuz?

16. 2 Nisan 2009
  17. ckozkan

ckozkan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ılk başladığı zamanlarda 70 ytllik bir parfümü 50 ytlye almıştım satıcı %99 güven oyu almıştı parfüm bir geldi adi bir kopya hemen durumu bildirdim ama çok geçti çünkü parayı transfer etmiştim..Bu hususlara dikkat gerçi bana iyi bir ders oldu internetten çok sık alışveriş yaparım bu tek kötü örnek oldu

18. 2 Nisan 2009
  19. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eğer otomatik artırma limitini 70 yaparsan biri de almak istediğin ürüne 40 tl teklif verirse sen o ürünü 41 e alırsın canım. çünkü sadece onun teklifini artırırsın. Eğer açık artırma sonlanırsa ürün sende kalır yok karşı taraf 42 yaparsa senin otomatik artırma onu 43 yapar. bu böyle böyle gider.