Gittigidiyor'a dikkat edelim...

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve EgeDenizi tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : EgeDenizi
  1. EgeDenizi

EgeDenizi Yazı İşleri Müdürü =) Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Geçen haftasonu bu siteden bir alışveriş kazandım ama kazandığıma kazanacağıma pişman oldum...

Annem için bir bilgisayar aldım oradan ancak satıcı bilgileri karışık verdiğinden dolayı okuyabildiğim kadarıyla yeterli olduğunu düşündüm ve alıma onay verdim.

Sonra daha dikkatli incelediğimde,ürünün bize yeterli gelmeyeceğini farkettim ve iptal etmek istedim(Ürün elime geçmemişti henüz).Ancak site bana ödeme yaptınız satıcı ile irtibata geçin eğer iptali onaylar ve bize bilgi verirse paranızı öderiz dedi.Ki bu Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a aykırı bir uygulamadır.

Bilgisayarımdaki sorun nedeni ile iki gün internete bağlanamadım.Bugün gittigidiyor a giriş yaptığımda ise üyeliğimin silindiğini gördüm ve hemen hesabımın olduğu bankanın internet şubesine bağlandım.Kartımdan çekilen paranın tarafıma iade edilmediğini gördüm.

Şimdi satıcı profilini incelemediniz mi derseniz,inceledim.Ve benim izlediğim satıcının profili olumsuz bir profil değildi.

Bu arada,profil yorumlarına inanmayınız arkadaşlar.Gittigidiyor'dan bir üyelik alıp yorum yapmak son derece kolaydır.Kişi üç dört tane kullanıcı adı alıp kendi hakkında iyi yorumlar verebilir,bunu da unutmayın.

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
  2. 15 Ocak 2010
  3. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle geçmiş olsun
    bu işin peşini bırakmayın,hatta sitedeki hukukçu arkadaşlarda yardımcı olacaktır gerekirse dava açın
    gerçekten çok sinir bozucu bir durum...

4. 15 Ocak 2010
  5. EgeDenizi

EgeDenizi Yazı İşleri Müdürü =) Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ılgin için teşekkürler deydey

ışin peşini bırakmaya niyetim yok zaten.

Avukat arkadaşımla da konuştum,siteye de ayrıca yazı yolladık eğer iade etmezlerse yasal yollara başvuracağımızı söyledik.

Şimdi beklemedeyiz.Eğer iade yapmazlarsa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunup ayrıca tazminat davası açacağız.

6. 16 Ocak 2010
  7. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Rica ederim canım...
    Yazınız mutlaka gözdağı olacaktır onlara,aksi takdirde zaten hem isimlerinin karalanacağının hem de tazminat davasını kaybedeceklerinin çok iyi farkındalardır.
    Umarım kısa zamanda senin açından tatlıya bağlanır.

8. 16 Ocak 2010
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    üyeliğiniz niye silinmiş ki, ne hakla?

10. 16 Ocak 2010
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bende yorumları okuyup alısveriş yapmıstım ve olumsuz yorum yoktu istedigimle alakası olmayan bir ürün geldi iade etmek istedigimde ürün o adreste o isimde kişi olmadıgı için tekrar geldi siteye girip satıcıya defalarca mesaj atmama ragmen cevap gelmedi o kadar paramda bosa gitti

12. 16 Ocak 2010
  13. CLEA

CLEA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun Ege Denizi.ben de bazen takılırım böyle sitelere.yorumları da özellikle okurum.ama demek ki inanmamak gerekiyormuş.

14. 16 Ocak 2010
  15. cicekbocek

cicekbocek Mantık yoksa akıl boştur Üye

Beğenildi:
    838
    Ödül Puanları:
    238
    gittigidiyor sadece aracı oluyor bildiğim kadarıyla.. ama üyeliğinizi neden silmişler onu anlayamadım? Sizin hak talep etmeniz gereken kişi satıcı...

16. 16 Ocak 2010
  17. serzerdal

serzerdal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    gittigidiyorda yorum yapmak için mutlaka o kişiden alışveriş yamanız lazım.öyle bir kişi 3-4 tane kullanıcı adı alarak karşıdakine olunlu yorum yapamaz.benim 67 işlemim var hiçbirproblem olmadı.

18. 17 Ocak 2010
  19. IXION

IXION Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Gittigidiyora bir yıldan fazladır üyeyim ve 300 den fazla alışverişim var. Sorun yaşadığım bir çok olay oldu fakat çözümsüz kalan hiç olayım olmadı.Sizin iki hatanız olmuş, ilki açıklamalardan fazla anlayamadığınız ürüne tekllif verip almak, diğeri ürünün gelmesini beklemeden iadeye kalkmanız.Bilgisayar, telefon gibi yüksek rakamlı ürünler almadan önce satıcıyla mutlaka iletişim kurun, kaldı ki bunu ne alıyorsanız yapmanız gerekir.ıade işlemlerinde taahhüt olarak yapılan mesajlaşmalar da dikkate alınır.Size geldikten sonra, beğenmediğinizde teknolojik ürün olduğu için anında kapıda kargo yetkilisine rapor tutturarak iade işlemini başlatabilirdiniz.Bu durumda satıcı size ister istemez parayı geri iade ettirmek zorunda kalıcaktı.
    Fakat her ne olursa olsun, üyeliğinizi iptal etmeleri çok saçma.Bu bana sitenin bir tutumu olarak değil de sitedeki görevlilerin işgüzarlığı olarak göründü...