Gizli Müşteri Olmak Ister Misiniz?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve CUVCUV tarafından 16 Nisan 2007 başlatılmıştır.

16 Nisan 2007
    Konu Sahibi : CUVCUV
  1. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Gizli müşteri veya daha doğru bir tanımla gizli denetçi, özellikle özel sektörde müşteriye doğrudan hizmet veren çok şubeli firma şubelerine sıradan bir müşteri olarak girerek hizmet kalitesini değerlendiren görevli.

Gizli denetçiler denetledikleri birimde firmanın öngördüğü düzeyde hizmet verilip verilmediğini, müşteri ile ilgilenilip ilgilenilmediğini araştırarak durumu bağlı bulundukları merkeze raporlarlar.

Bazı durumlarda gizli denetçiler karşılaştırma yapılabilmesi için rakip kuruluş birimlerinde de araştırma çalışmaları yaparlar(Vikipedi)

Peki nasıl Gizli Müşteri olabiliriz?
    Google da aramaya Gizli müşteri yazınca bir çok firma çıkıyor bu linklere bakarak size uygun olanlara başvuru formunu doldurabilirsiniz.
    Ben üç yıldır bu işi yapıyorum mail yoluyla haberleşiyoruz, bazen eğitimler oluyor , birkaç farklı şirketle birden çalışıyorum.
    Eğer sizler de ev hanımıysanız ya da çalışıyorsanız farketmez bu şirketlere başvurabilir gezerken aynı zaman da para kazanabilirsiniz.

2. 16 Nisan 2007
  3. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    bende bu gizli müşteriyi duymuştum ama hep kariyer sitelerinden arama yaptım ve sonuç alamadım :KK43:

4. 16 Nisan 2007
  5. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kazanci Ne Oluyor Birazcik Bilgi Verir Misin

6. 16 Nisan 2007
  7. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    ben araştırdım ayda 100 ytl ortalama bir ek getiri sağlıyoo

8. 16 Nisan 2007
  9. EU2

EU2 Guest

Benim arkadaşım yapıyor bu işi ama göründüğü gibi değil bazı şeyler. Yani getirisi her zaman para olmuyor ve cebinizden belli bir miktar çıkıyor hep. Bazı firmalar ürünlerini denettiriyor ve denediğiniz ürüne ödenen bedeli size geri ödüyor. Mesela bi kahve markası arkadaşıma yeni çıkardığı çilekli bir kahveyi denetti. Sonrasında içtiği kahvenin fişini şirkete yollayıp ödediği bedeli ve o gün için 20 Ytl para aldı( 3 şube denetledikten sonra). Fakat giyim yada dayanıklı tüketim maddesi.. vb firmalar sizden belli bir ürünü almanızı istiyor. Bu ürünü aldığınızda fişini şirkete yolllayıp ödediğiniz paranın %50 sini geri alıyosunuz. Dolayısıyla burada para değil indirim kazanıyosunuz. Denetimini yaptığınız yerlerle ilgili formlar doldurup bunları rapor olarak bildiriyorsunuz ayrıca...

10. 16 Nisan 2007
  11. birsen11

birsen11 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    peki kazancınız aylık ortalama ne oluyor? Haftada kaç gun kaç saat calısıyorsunuz?

12. 16 Nisan 2007
  13. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Beyhan bana da indirimli iş teklifleri geliyor kabul etmiyorum para almadıktan sonra yapacağım işin bir anlamı yok.
    Herzaman da böyle olmuyor size işi belirtiyorlar siz de kabul ederseniz yani para , zaman , yer açısından uygunsa kabul ediyorsunuz.

14. 16 Nisan 2007
  15. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106

Bu sabit bir iş olmadığı için şu kadar kazanırsın şu kadar çalışırsın gibi birşey söylenemez
    Hiç belli olmaz başvurunuz şirketlerin elinde durur bazen arka arkaya ararlar bazen de hiç aranmazsınız bazen bir işte 500 600 ytl kazanırken bazen 25-30 ytl kazanırsınız.
    Ben birçok şirkete başvurumu gönderdim arıyorlar uyarsa gidiyorum uymazsa gitmiyorum.Size kalmış birşey.

16. 16 Nisan 2007
  17. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım oooo ; Kariyer sitelerinde pek bulunmuyor bu ilanlar danışman şirketlerin kendi internet sitelerinde başvuru formları bulunuyor o yüzden google dedim.
    Ayrıca ayda ortalama 100 ytl diye birşey diyemeyiz ben bazen bir işimden bir günde 100 ytl alıyorum az para değil bana göre.

18. 16 Nisan 2007
  19. melikeden

melikeden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bu işi yaptım ama karı çok az geldi çünkü ulaşım giderleri size ait oluyor ve ödemeler 1 ay sonra oluyor haftalık bi saat yada günlük bi iş saati yok sadece size mail geliyor şu şirket şu gun ücretı bukdar diye kabul edersenız yapıyorsunuz ama ben bıraktım çünkü pek bi getirisi yok bi sürü soru var onları yanıtlamak bile çok zaman alıyor ama küçük bir yerde oturanlar için iyi olabilirt yanı ulaşım ücretı vermemk için