gizli para biriktirmek

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve sevgideniz tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevgideniz
  1. sevgideniz

sevgideniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Üniversite yıllarımdan itibaren para biriktiriyorum eşime de bunu söylemiştim.Bankada param olduğunu biliyo fakat miktarını söylemiyorum söylemeyi de düşünmüyorum açıkcası?Siz de gizlice para biriktiriyomusunuz yoksa eşinize nekadarınız varsa anlatıyormusunuz?

2. 25 Ekim 2010
  3. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.257
    Ödül Puanları:
    238
    Gizlice değil ama biriktiriyorum.Eşim benim aldığım maaşın miktarını bilmez, sormaz ve karışmaz da.Düğünde takılan altınları sermaye yaptım şimdi de her ay maaşımı ve eşimin verdiği harçlıkları o paranın üzerine ekliyorum:)) Allah kısmet ederse önümüzdeki ay araba almayı düşünüyorum.Sonuçta benim param, benim arabam olmayacak, bizim olacak.
    Bu şekilde ev almak çok hayali gibi olsa da 2. adımım bu olacak.İnşallah kısmet olur.
    Bence bayanlar öyle ya da böyle birikim yapmalı.Ayıp ya da günah değil.O paraları çalıp bir tarafa atmıyoruz ya da biriktirip diskoya gidip hovardalık da yapmıyoruz, sonuçta ailemiz için yuvamız için, kötü günler için, birlikte daha iyi günler için biriktiriyoruz.

4. 25 Ekim 2010
  5. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    kenarda 1 tl bile birikmişim yok .............böyle bir alışkanlığım olmadı paramız hep ortadadır..ama biriktirmek iyi bişey tabi:)

6. 25 Ekim 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kadının kenarında her zaman eşin bilmediği bir parasının olması gerektiğini savunurum.
    Etrafımda gördüğüm yaşanmışlıklar ne kadar haklı olduğumu gösteriyor bana:nazar:

8. 25 Ekim 2010
  9. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    esler bilsin ya da bilmesin her sekilde bir bayanin kenarda parasi olmali bence...

10. 25 Ekim 2010
  11. missmelek

missmelek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    para biriktirebilmek güzel bir meziyet.. bende ileride eşimden gizli biriktirmeyi planlıyorum..

12. 25 Ekim 2010
  13. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    birikim her zaman iyidir .. sakla samanı gelir zamanı... iyi günlerde kullanmayı nasip etsin Rabbim ..

14. 25 Ekim 2010
  15. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    komşunu evine, kocanıda paraya alıştırmayacaksın. biz kadınlar duygusalız, ne var ne yok veririz elimizdeki avucumuzdakini, şahsen ben hep öyle yaptım, borç var dedim aman ikimizin borcu dedim öyle dedim böyle dedim , benim kocamda benden gizli ailesine para yardımı yardımı yapıyormuş. olan bana oldu, adamlar öyle duygusu sömürüsü yapıp eşimden paraları alıyorkii, bende beş kuruş vermiyorum ona artık , babayı alıyor yani kaydirigubbakcemile3eşimin babası oğlunu tarla gibi görüyor, ekin ekmiş karşılığınıda alacakmış bizde ne b.k yersek yiyelimmişiz falan fistan onu kullanıyorlar eşimde saftirik olduğu için beni VE kendini kullandırtıyor. bende evin ihtiyaçlarını aldığımız ortak kredi kartına her ay belli miktar para DİREK kredi kartına gönderiyorum, kalan maaşımlada altın hesabından altın alıyorum, soruncada bu ay çocuk esirgeme kurumuna bağışladım, bir dahaki ay huzurevine bağışlayacağım diyorum. sende eve bak bana bak faturaları öde , krediyi öde, paran kalırsa babana gönder dedim. o yüzden bir kadının kesinlikle köşede bir birikimi olması lazım, erkek milleti kullanmayı çok güzel biliyor çünkü.

16. 25 Ekim 2010
  17. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben öğrenciykende para biriktirirdim. ama o biriktirdiklerimi evlenirken kendime bişeyler almıştım. bende her ay bankadaki hesabıma maaşımdan para yatırıyorum. eşim ne kadar maaş aldığımı bile bilmiyor.

18. 25 Ekim 2010
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Gizli değil aslında,kenarda mutlaka acil durumlar için
    bir miktar bulundururum,eşim bilir bu huyumu,
    kendimi daha rahat hissediyorum çünkü.
    ee sonuçta ayrılan o parada evimiz için harcanır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.