Gizli Yüz

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve BarbunyaPilaki tarafından 10 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : BarbunyaPilaki
  1. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    GİZLİ YÜZ

Yıllar önce çalışkan bir adam,ailesini avantajlı bir iş imkanı sağlamak için Newyork'tan Avusturalya'ya götürdü.Adamın ailesinden biri, sirke trapez artisti olarak katılmak veya aktör olma tutkusu olan genç ve yakışıklı oğluydu.Bu genç adam zamanını bir sirk işi yada herhangi bir sahne işi gelene kadar kasabanın sınırındaki batı bölümünde yerel bir tersanede çalışarak geçirdi.

Bir akşam, işten eve gelirken ,onu soymak isteyen beş haydut tarafından saldırıya uğradı.Genç adam, parasından vazgeçmek yerine onlara karşı koydu.Bununla birlikte onu kolayca alt ettiler ve onu feci şekilde dövmeyi sürdürdüler.Botlarıyla yüzünü parçaladılar ve tekmelediler,vücuduna sopalarla acımasızca vurdular ve onu ölüme terk ettiler.Aslında polisler,onu yolda uzanmış bir şekilde bulduklarında, onun öldüğünü sanmışlardı.

Morg yolunda, polislerden biri, adamın zorlukla nefes aldığını duydu ve onu hemen hastanedeki acil bölümüne götürdüler.Acil bölümünde yatarken,bir hemşire korku içinde bu genç adamın uzun süre bir yüze sahip olamayacağını fark etti.Göz yuvaları parçalanmış,kafatası,bacakları ve kolları kırılmış, burnu askıda kalmış, bütün dişleri kırılmış ve çenesi hemen hemen kafatasından ayrılmıştı.

Yaşama imkanı az olmasına rağmen,bire yıla yakın zamanını hastahanede geçirmişti.Sonunda hastahaneden ayrıldığında, vücudu iyileşmişti fakat yüzü bakılamayacak kadar biçimsiz ve iğrençti.Artık herkesin imrenerek baktığı yakışıklı genç değildi.

Genç adam,yeniden iş aramaya başladığında,herkes tarafından geri çevrildi.Bir iş veren,ona,sirkte "Yüzü Olmayan Adam"adında tuhaf bir şov önerdi ve bir süre bu işi yaptı.Bu olanlar boyunca o, hala herkes tarafından reddediliyor,işyerinde hiç kimse onunla görünmek istemiyordu.Genç adam intiharı düşünmüştü.Bütün bunlar beş yılda gelişmişti.

Bir gün, kiliseye uğradı ve bir teselli aradı.Kiliseye girerken onu, kilisenin sırasına diz çökmüş,hıçkıra hıçkıra ağlarken gören bir rahiple karşılaştı.Rahip ona acıdı ve onu uzun uzadıya konuştukları odasına götürdü.Rahip büyük ölçüde etkilenmişti,onun yaşamını ve gururunu tekrar kazanabilmesi için elinden gelen herşeyi yapabileceğinin mümkün olduğunu söyledi.Ama genç adam,iyi bir katolik olabileceğine söz verecek ve olacaktı.

Genç adam hergün ibadet için kiliseye gidiyor ve ibadet ediyordu ve Allah'a onun hayatını bağışladığı için dua ettikten sonra,beyin huzurunu sağlamasını istiyor ve onun gözünde,iyi bir insan olması için şükran duasını ediyordu.

Rahip, kişisel ilişkileri sayesinde, Avusturalya'daki en iyi plastik cerrahla görüştü.Genç adam hiçbir ücret ödemeyecekti.Çünkü; doktor, rahibin en yakın arkadaşıydı.Doktor genç adamdan çok etkilenmişti.Onun hayata bakış açısı,tüm kötü tecrübelerine karşı mizah ve sevgi doluydu.

Cerrah harika bir şey başardı.En iyi diş ameliyatlarını onun için yaptı.Genç adam,Tanrı'ya söz verdiği her şeyi yerine getirdi..Tanrı da onu harika ve çok güzel bir eş,yedi çocuk ve ileride kariyer için düşündüğü iş hayatındaki başarı ile ödüllendirdi.Eğer Allah'a şükretmezsen ve sana değer veren insanları sevmezsen,toplumda kabullenilemezsin.

Bu genç adam................... Mel Gibson 'du....

2. 11 Ağustos 2006
  3. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aaa gerçek mi bu ??merakla okudum hakikaten çok hoş:yes:

4. 11 Ağustos 2006
  5. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hadiii canımmmmm.
    inanmam valla.
    bu kadarda olamaz...

6. 11 Ağustos 2006
  7. oblomova

oblomova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inanamadım gerçekten gerçek mi bu olay? İnançlar insanın hayatına yön verir ama buna inanmak çok zor.

8. 11 Ağustos 2006
  9. cranky

cranky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aaa çok şaşırdım.

10. 11 Ağustos 2006
  11. Che

Che Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben de çok şaşırdım. paylaşımın için teşekkürler.
    sevgilerimle...

12. 11 Ağustos 2006
  13. denize

denize Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende sasirdim ,bilmiyordum .

14. 11 Ağustos 2006
  15. kxixrmxixzxix

kxixrmxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok şaşırdım yaaaa:1ohmy:

16. 8 Nisan 2011
  17. rdlpstck

rdlpstck Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    273
    Ödül Puanları:
    163
    gerçek mi ki bu

18. 8 Nisan 2011
  19. puccaandgaru

puccaandgaru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    yüzü olmayan adam mel gibson filmlerindendir...