Glifor Kullandınız Mı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve cigdem32 tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cigdem32
  1. cigdem32

cigdem32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben 7 senelik evliyim.bu konuya deyinmek istedim.benim sorunum yumurtlama yani polikistik over hastasıyım.bilinenen şikayetler adet gecikmesi ve en zoru gebe kalamamak ama 4 yıllık evilyken bu şeker hapı yani gliforu 3 ay gibi kısa zaman içinde bende yumutlama yapmamı sağladı ve dördüncü aya gecerken gebe kaldım tabi adetlerim geciktiği için hamile olabileceğimi hiç düşünmedim sonra çevremin zoruyla tahlil yaptım ve nihayet o iki ç izgiyi gördüm çok şükür dedim çocuk hasretim bitiyor.ama benim tek hatam gliforu bırakmam oldu.çünkü gebeliğin belli bir ayına kadar doktor bırak deyinceye kadar bırakmamakmış kimileri doğuma kadar kullanıyormuş ama ben hamile kadın şeker hapımı kullanır diye bıraktım.şimdi bu ay gene başladım başka kullanan varsa ve onlara da fayda ediyorsa ne olur bana cevap yazın.inşaalah en kısa zaman içinde hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız.

lady1234 bunu beğendi.
  2. 1 Temmuz 2009
  3. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende kullanıyorum gliforu ama benim şekerim var yüksek çıktı biraz kontrol altında tutabilmek için verdi dr. insüline bağımlı olmayan tip 2 diyabette özelliklede diyet ile konrtol altına alınamayan şişman diyabetlerde kullanılır.tedbir amaçlı olabilir korkma bence dr.nde sor.Rabbim inşallah hayırlısıyla kucağına almayıda nasip eder canım.

4. 1 Temmuz 2009
  5. cigdem32

cigdem32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inşaalah senin bebeğin var mı yoksa ayrıntılı olarak yazar mısın

6. 1 Temmuz 2009
  7. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim yok tedavi görüyordum tahliller sonucunda çıktı şeker olduğu 208 miş bu şekilde hamile kalırsam eğer düşük olurmuş olmasada bile çocuk zarar görürmüş şekerimin normale dönmesi gerekiyormuş zaten dr şeker tam olarak kaybolmaz bununla yaşamayı öğreneceksin dedi.tedaviye başlayacağımız zamanda insülinle olurmuş zaten.ama şimdi bir süre ara vermem lazım düşmesi için sonra yeniden başlıcam

8. 22 Kasım 2009
  9. mumilik

mumilik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktor banada glıfor verdı ama ılac cok agır geldı kullanamadım mıde bulantısı yaptı yumurtlayamama sorunu var onu kullanamadıysan menegona gecelım dedı beklıyorum 4 gozle

10. 11 Aralık 2009
  11. thedore

thedore Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende glifor kullandım ve o ay hamile kaldım.pcos var bende de.kilolu değilim fazla. ama malesef kanamalı bir hamilelik yaşadım.5.ayımda da amniyosentez sonucu kesenin suyu bitti ve bebeğim alındı. bende hamile olduğumu öğrenince bırakmıştım.doktor bırak dedi ama artık o doktorun hiç bi dediğine inanmıyorum. şu an diane 35 kullanıyorum doğru dürüst bi doktor bulup tekrar o ilaca başlıcam

lady1234 bunu beğendi.
  12. 5 Mart 2010
  13. sukran101985

sukran101985 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana da doktorum yazdı bu ilacı yumurtalıklarımda ki kistten dolayı çatlama olmuomuş kilo vermen gerekio yoksa çocuğun olmaz dedi.çok korkuyorumm kilo vericem elbette ama ilacın yan etkielri beni korkutuo inş.faydası olur bilgisi olanlar yazarsanız sevinirim.

14. 5 Mart 2010
  15. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm bende pko hastası olarak benzeri bir ilaç kullanıyorum glukofen.Sizin yazdıklarınızı okuyunca-gebe kalınabiliyor olmasına-çok sevindim.Paylaşımın için teşekkürler

lolita555 bunu beğendi.
  16. 9 Mart 2010
  17. baldamlasxixmelis

baldamlasxixmelis 1.50_66.9_64.7 ilk hedef 61.Yeni yılda 57 inş. Üye

Beğenildi:
    1.157
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar şeker ilacını günde kaç tane alıyorsunuz

18. 9 Mart 2010
  19. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende pkoluyum 2 3 senedir kullanıyorum şeker ilacını sabah akşam alıyorum
    ama gebelik oluşturduğunu bilmiyodum sadece pkolularda insilün hormonunu düzenlesin diye kullanıldığını biliyodum arada bıraktığım zamanlar olmuştu kontrollerimde söyledim doktora bırakma sakın dedii ama insan bıkıyoo iştee ilaç almaktann:KK43:(