glucophace kullanıpta adet olamayan varmı???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve xoxzlem147 tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : xoxzlem147
  1. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar aranızda glucophace kullanıpta buna rağmen adet olamayan varmı?? ben 4,5-5 aydır kullanıyorum, 4 ay düzenli 30-33 günde oldum ama bu ay 38.günüm ve hala olmadım. acaba normalmi yoksa bu pko yine ilerledimi merak ediyorum?? yazarsanız çok sevinirim

2. 24 Haziran 2009
  3. scuba

scuba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım banada drum verdi bu ilacı bende pko yok sadece senede 1-2 birkaç gün gecikiyordu adetim. ama fazla kilom vardı dr o yüzden vermişti bana yumurtlamaya yada adete direk bir etkisi varmıymış inan bende bilmiyorum.

4. 24 Haziran 2009
  5. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende de pko var,şubattan bu yana kullanıyorum..tam 4 ay oldu ve ben sadece 2 kere regl oldum..bildiğim kadarıyl zaten adet düzenleme anlamında bir etkisi yok bu ilacın..kandaki inüsilin dengesini düzenliyor ve kilo kontrolu sağlıyor..yani ben böyle biliyorum..Allah şifa versin canım.. :Saruboceq:

6. 24 Haziran 2009
  7. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol canım içimi rahatlattın. benim adetlerimi 4 aydır çok güzel düzenledi bu ilaç ama demekki bi süre sonra etkisiz kalıyor. bana doktor adet düzenlemesi için vermişti.gerçekten de düzene sokmuştu ama bu ay şaştı yine işte. benim 5 kg fazlam var ama ilaca başladığımdan beri hala veremedim. Allah hepimize şifa versin inşallah.

8. 25 Haziran 2009
  9. EylxuxlRana

EylxuxlRana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bana da insülün dengesi için vermişti doktorum hala da kullanıyorum ama benim adetler genelde gelmez ilaçla getiriyorum düzeleme anlamında bana etkisi olmadı

10. 25 Haziran 2009
  11. dyslexia

dyslexia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pkos hastalarındaki östrojen dengesizliğinin en büyük sebebi çevresel yağ dokusudur. çevresel yağ dokusunun da pko'daki en önemli sebebi insülin duyarsızlığıdır. doktorunuz olayın temeline yönelik bir ilaç vermiş. glucophage'ın içindeki metformin insülin duyarlılığını arttırır ve kilo vermeye yardımcı olur, ancak pko'daki adet düzensizliğinin tek sebebi insülin duyarsızlığı ve kilo olmadığı için bir tek glucophage ile çok düzenli adet görmeyi beklemek fazla iyimser olur. buyrunnnnnnnnn

12. 26 Haziran 2009
  13. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teşekkür ederim içimi rahatlattınız. ben hep düzenler diye düşünmüştüm. o yüzden tedirgin oldum ama 40.günde adet oldum yine çok şükür. bende tam olarak olmasa da işe yaradı demekki.