glucophage ile hamile kalanlar var mı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve blackdress tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : blackdress
  1. blackdress

blackdress Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben glucophage ile hamile kaldım ve doğumda ölümden döndüm çok kanamam olmuş.Bana bu hapı proföser vermişti.Benim doğum doktorum jinekologdu.Doğum doktorum bana glucophagenin kan tablosunu bozduğunu ve bu yüzden doğumumun çok zor olduğunu söyledi.Ama proföser olan doktorum glucophage ile kanamanın ilgisi olmadığını söyledi.İkinci bebeğime hamile kalmaktan çok korkuyorum.Çünkü beni ölmek değil bebişlerimi yalnız bırakmak korkutuyor.bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

2. 6 Mart 2008
  3. seçko

seçko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım prof dr doğru söylemiş glu. kanama ile bir ilgisi yok ben artık gide gele bu konularda uzman oldum bende kullanıyorum bu ilaç sadece metabolizmal dengemizi korumak için veriliyor eğer adet düzensizliği ve kilo problemi varsa yumurtlamaya yardımıcı olup gebe kalmayı kolaylaştırsın diyede kullanılabiliyor tabi ilacı kullanırken eğer kişi kilolu ise mutlaka diyet yaparak yumutlamayı desteklemesi lazım çok şanslısınki bir bebeğin var allah bağışlasın..........

4. 6 Mart 2008
  5. mxuxnibe

mxuxnibe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım dr um kilo vermem için bana da aynı ilacı verdi 1 aydır kullanıyorum yaklaşık 7 kilo verdim fakat diyet yapmadım daha doğrusu bilinçli özel bi diyet yapmadım daha önce de yaptığım gibi sadece daha az yedim yumurtlamayı desteklemek için nasıl bir diyet önerirsin birde diğer arkadaşlardan cevap almadım yumurtlama takibi nasıl bişey ne zaman yapılıyo lütfen bilgi verirmisin:1no2::sm_confused:fisfisfis

6. 6 Mart 2008
  7. didipxixrçxixk

didipxixrçxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 1 aydır glifor kullanıyorum ama hiç kilo vermedim..aksine aldım..ilk zamanlar iştahım kapalıydı ama şimdi gayet iyi..yumurtlamayı desteklemsi için alıyorum ben de..biraz kilo vermem de gerekiyormuş..

8. 7 Mart 2008
  9. seçko

seçko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm münibe diyetten kastım az yemekti zaten yumurtlamayı desteklemek için özel bir diyet hiç duymadım yumurtlama takibine gelince önce adet düzensizliğin varmı varsa yumurtlama probleminde var demektir bu teşhis konduktan sonra dr sana yumurtlamayı sağlayıcı bir ilaç verir adetinin 5. ve 9. günleri arasında kullanırsın (yada dr nasıl öngörürse o şekilde) sonra adetinin 12. ve 13. gününde gidersin ultrasonla bakılır kaç tane yum. olmuş ebatları ne vs eğer yumurtalar uygunsa dr un öngörüsüne bağlı olarak çatlatma iğnesi olursun sonrada gün aşırı ilşkiye başlanır gebe kalınabilirse ne ala ben şimdi tamda bunları yaşıyorum inşallah başarılı olurum yardımcı olabildimse sevinirim sevgiler......

10. 7 Mart 2008
  11. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kızlar bende glifor kullanıyorum. bu ilacın yumurtalara,kiloya ve birçok şeye etkisi olduğu doğru ancak bu ilaç esasında bir tür şeker ilacı. doktorların bu ilacı benim gibi hamile kalmayı isteyen ama kolay başaramayan kadınlara vermelerinin sebebi de pko. bende pko liyim. bu ilacın etkisi pko yüzünden metabolizmamızda oluşan yanlışlıklardan insülinin direncini kırmak,azaltmak. bu vesileyle yumurtlamamız daha normal oluyor. bende kilo vermek yerine tam tersi bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri kilo aldım.
    seçko yumurta takibi ve çatlatmayı çok güzel anlatmış. bende aynı dönemdeyim şuan.

12. 7 Mart 2008
  13. seçko

seçko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm supremunvale ne zamandır bu tedaviyi görüyorsun merak ettim benim iğnemi pzt yaptılar reglime 10 gün kaldı bekliyorum artık. bende pko luyum adet gördüğüm ilk günden beri böyle ve ne yazıkki tam bir tedavisi yok inşallah yaş geçmeden hepimiz anne olabiliriz......

14. 7 Mart 2008
  15. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seçkocum ben pko tedavisine 18 yaşımdan beri devam ediyorum ama bu şeker ilacına başlayalı üç ay falan oldu. bu ay ilk defa çatlatma iğnesini yapabildik. 26sında yapıldı iğnem, bakalım şimdi bekliyoruz. inşallah allah hepimize annelik duygusunu tattırır. kaç yaşındasın bilmiyorum ama benim henüz yaş korkum çok ciddi boyutta değil. gerçi bizim gibi pkolu hastalada nekadar erken anne olunursa okadar iyi ama kısmet işte. sen kaç yaşındasın? kaç yıldır tedavi görüyosun??

16. 7 Mart 2008
  17. seçko

seçko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım 27 yaşındayım pko için 12 bebek için 2 aydır tedavi görüyorum am evet bir pko lu olarak erken anne olmakta fayda var ben bir tesadüf eseri zamanında kayınvalideminde pko olduğunu öğrendim kadıncağızın 7 sene çocuğu olmamış dr tam tedaviye başlayacakken kendiliğinden gebe kalmış eşim doğduktan sonra ise adet düzensizliği şikayeti kalmamamış ve 1.5 yıl sonra 2. çocuğuna gebe kalıvermiş böyle şeylerde var hayatta darısı başımıza

18. 7 Mart 2008
  19. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende glucophage kullandım ve bıraktıkdan 4 ay sonra hamile kaldım sezeryanla oldu kanama ile ilgilide bir sorun yaşamadım...