glukofen kullanan varmı ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve selvinazz tarafından 1 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1 Nisan 2008
    Konu Sahibi : selvinazz
  1. selvinazz

selvinazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hamile kalabilmem için doktorum bana glukofen adlı ilaç verdi ama bunu şeker hastaları kullanıyormuş dediğine göre bu ilaç hamile kalmayı hızlandırıyomuş birde duphaston verdi ayın 18 ile 28 arası kullanacamduphastonu biliyomda diğerini bilmiyorum bilen yada kullanan varsa lütfen cevap yazın:uhm:

2. 1 Nisan 2008
  3. sema_69

sema_69 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm canım bende gonaphene diye bir ilaç kullanyorum(yumurta uyarıcı) aynı olup olmadıklarını bilmiyorm eğer aynıysa adetin 5. günü başlanıyor allah şifa versin

4. 1 Nisan 2008
  5. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben glukofen kullandım.Evet şeker hastaları için bi ilaç.Ben de pkos var.Şekeri dengelemak için vermişti.Ben bi çok kişinin bu ilaçla hamile kaldığını duydum.Bu arada ben duphastone ile glukophene i aynı zamanlarda kullanmıştım.Duphastone bana yaramamıştı karnımda ödem falan oluşmuştu.Bi de glukophene zayıflatıyo.Bildiğim kadarıyla gonaphene ile glukophene aynı ilaç değil.

6. 1 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

arkadaşın dedikelirne aynen katılıyorum birisi yumurtlama ilacı diğeir ise şeker ilacı ama şeker ilacının verilemsinin bir sebebi de şu: yumurtlama üzerinde yan etkisi var saglıklı yumurtlamayı saglıyor..... ayrıca ben de bu ilaç ile ilk kullandıgım ay rabbime hamd olsun hamile kaldım gonaphene ve duphaston da kullandım duphastonu her kullandıgım ay iki gün geriye gidioyrdu adet tarihim zaten bunu bir adet düzenleyicisi olarka veriyorllar iki.... hamile kalınca rahim duvarını kalınlaştısın diye veriyorlar 3 cüsü de düşük olmasını engellemk için veriyorlar gonaphene ile hamile kalamdım tam aksine o ilaç yuzunden kocaman bir kistim oldu....glukofen i aynı zamanda zayıflamak amaçlı veriyorlar inşaallah sendede işe yarar

8. 1 Nisan 2008
  9. ezgican

ezgican Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim Glukofen Seker Hasatalrinda Kullanilan Ama Genelde Pkos Hastalarinada Son Donemde Verilen Bir Ilaç.amaci Hem Kilo Verdirip Hemde Insülinin Yumurta üzerindeki Etkisini Azaltarak Yumurtlamayi Saglamak Ve Hamile Kalmayi Bir Nevi Kolaylaştirmak.gonaphene Yumurta Uyarici Bir Ilaç.yumurtlamayai Sagliyor Fakat Bazi Bunyelerde Kis Olusumuna Neden Oluyor.eger Doktorun Glukofeni Verdiyse Devam Et Aksatma Derim Yararli Bir Ilaç.

10. 1 Nisan 2008
  11. evet arkadasım gonaphenle glukofen yumurtlama yı daha saglıklı kılıyor.ondan sonrada kıst olusumu nun engellıyor .inşallah hamiş olursun

12. 1 Nisan 2008
  13. selvinazz

selvinazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayyy kızlar inş allahım duysun sesinizi hamile kalayım zaten bana anlattı doktor 3 ay içinde bunlarla kalabilirsin dedi inş kalırım ama zayıflatıyo diyosunuzda ben zaten zayıfım 50 kiloyum birde zayıflarsam ne kalır bende sonra

14. 1 Nisan 2008
  15. enise85

enise85 Guest

canım bende glukofen kullanıyorum. 4 ay oldu aynı zamanda progesteron ve folıcasıd verdi doktor. yumurtlamayı kolaylaştırıyo ve sanırım kilo almayı engelliyo..inşallah hepimiz en yakın zamanda hamiş oluruz..........aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

16. 1 Nisan 2008
  17. seffaf27

seffaf27 Guest

merhaba bende pkos liyim 4 yıllık evliyim doktor glucophege verdi hem addetim düzelsin hemde hamile kalayım diye tam aksine adet düzensizliğim dahada arttı hamilede değilim sizce hapa devam edeyimmi?

18. 2 Nisan 2008
  19. selvinazz

selvinazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ilcın yan etkileri ne başım çok fena dönüyo ve bulantılarım var bunların ilacın yan etkisi olabilirmi