glukofen,serophane ve farlutal ile hamile kalananınız oldu mu???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asyacan7 tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : asyacan7
  1. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar bu ilaçlara başladım yeni,4 ay kadar kullan dedi dr.pco varmış bende,kistlerimi bastırıp,hormon düzenleyecekmiş bu haplar.acaba şansım nedir,sizin aranızda hamile kalan var mı bu ilaçlarla??*yoksa yıne bosa mı kürek sallıorum...??

2. 12 Eylül 2008
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Ben 1 yıl korunmasız ilişkiye rağmen hamile kalamamıştım. Düşük yapmıştım belkide onun etkisidir ve adetlerim düzensizdi...

Kayseride gittiğim bir doktor hamile kalana kadar "glukofen" kullanmamı söylemişti.. Ben bir ay kullandım ve ikinci ayında hamile kaldım(stres yapmayıda bırakmıştım. Olursa olur diyordum...)... Ve burdaki doktorumun tavsiyesiyle hamileliğimin ilk 3 ayıda glukofeni kullanmaya devam ettim...

Şimdi sağlıklı ilerleyen bir gebeliğim var. Rabbim sanada nasib etsin inş...

4. 12 Eylül 2008
  5. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim canım umut oldun ,darısı başıma inşallah ya...ve tüm isteyenlere...

6. 14 Eylül 2008
  7. bocuk79

bocuk79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam Arkadaşım geçmiş olsun.Ben Glukofen kullanıyordum.Şekerimi dengede tutmak açısından doktorum vermişti.Bu glukofen adetlerin düzene sokar ve yumurtlamanın iyi olmasını da sağlarmış.
    O yüzden endişen olmasın şu anda 23 Haftalık hamileyim... :-)
    Allah sanada nasip etsin.
    Sevgiler

8. 14 Eylül 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    diğer ilaçları çok bilemiyorum ama bende 1 ay kadar glukofen kullanmıştım.
    kusmalarım çok fazla yaptı bu ilaç bana.hemen bıraktım.
    ertesi ay da hamile kaldım.
    glukofenin hormonları düzenlediğine inanıyorum..

10. 14 Eylül 2008
  11. kralice1976

kralice1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 7 yildir glukofen kullaniyorum. PKO hastalarinin zaten her zaman bu ilaci kullanmasi gerek. hamilelikte de kullanmaya devam etmek lazim, PKO hastalarinda cok olan ilk 3 ay dusugunu onluyor. Mutlaka devam edin. Ilk ay ishal ve mide bulantisi olur, merak etmeyin 1 ay icinde gecer ondan sonra da omur boyu hormonlarinizi duzenler. 3 hamileligimde de glukofen sayesinde hamile kaldim ve dusuk yapmadim.
    Ece

[​IMG][​IMG]

12. 14 Eylül 2008
  13. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili arkadaslarim cok tesekkurler,umarim olur ya Allah hayirlisini versin hakkimizda ama sizlerle umudum artti,cok sagolun benim 23 gun oldu baslayali ve hic midem bulanmadi,sadece istahim kesildi ve kilo kaybediyorum,kilo problemim yoktu ama neyse bakalim,faydasi dokunsunda ....
    insallah ben de araniza katilirim ve anne adayi olabilirim....
    tekrar saolun,bu ilaci artik asla birakmam....sevgiler..

14. 14 Eylül 2008
  15. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106

İlaç bende de iştahsızlık yapmıştı... Zaten doktorum da demişti kilo kaybı yapabilir diye.. Sorun olduğunu sanmıyorum... İnşaAllah sende güzel haberlerini biraz önce bizimle paylaşırsın....

16. 14 Eylül 2008
  17. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım saol ii dileklerin için,inşallah en kısa zamanda veririm güzel haberi.ben 8 ay kadar eksik ya da yanlış diyebileceğimiz bi tedavi gördüm malesef,iş bilmez bi dr yüzünden.ve çok vakit kaybettim.Muhakkak bi hayır var ama işte beklemek ve belirsizlik mahvediyo insanı,tahmin edersin ki.Umarım doğru yoldayımdır umarım Allah dualarımı kabul eder.Arkadaşlarım ve kendim için hep duacıyım,ve şimdi senin gibi hamileliği tadan anne olmak üzere olanlara da duacıyım.Allah yardımcımız olsun...
    sevgiler

18. 15 Eylül 2008
  19. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yeni birileri var mi yaaa,hadi bana moral verin yardimci olun bana kislaarr....