glukofen ve kilo

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kazablanka_75 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : kazablanka_75
  1. kazablanka_75

kazablanka_75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar işim sebebıyle suan mahrum bır bolgedeyım. eşim ve ben bebegımız olsun ıstıyoruz. ama eşim kılo vermem gerektırıgını soyluyor. glukofen dıye bır ılaç var arastırdıgım kadaryla bırcok ınsan kılo vermış. acaba doktora görunmeden alsam olurmu.? belkı bır cogunuz dıyebılırısınız doktor kontorunde alın dıye ama gercekten bulundugum bolgede kadın hastalıkları doktoru falan yok. ne olur yardım edın kılo verıp anne olmayı cok ıstıyorummm

2. 9 Kasım 2009
  3. EU3

EU3 Guest

arkadasım bence doktor vermeden ılaç kullanımı zararlı olabılır.

4. 9 Kasım 2009
  5. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bu dediğin ilaç diyabet hastalarının kullandığı bir ilaç ama pko hastalarına da iyi geliyor. ben pko hastasıyım ve 8 aydır kullanıyorum. ilacı vermeden önce bir dizi testten geçiyorsun. önce vücuduna şeker yüklemesi yapılıp 3 saat boyunca yarım saatte bir kan ve idrar veriyorsun ve şeker değerlerine bakılıyor. eğer herhangi bir şeker rahatsızlığın yoksa bu ilaç veriliyor. bilinçsizce kullanıldğında kör olma, felç kalma gibi etkileri olabilir. zira diyabet hastası olupta bunu bilmiyor olabilirsin ve bilinçsizce kullanırsan istemediğin şeyler olabilir. aspirin değilki hadi git ecz.al iç diyelim.

kilo verdirme konusuna gelince ben 8 aydır kullanıyorum. 8 aydır kilo verdim ama bu ilaç sayesinde değil kesinlikle. ilk 3 ay kilo bile aldım. çünkü dikkat etmedim nasılsa ilaç verdirecek diye normal yememe devam ettim. 3 ay boyunca 3 kg alınca ilacın kilo vermeye yardımcı olmadığını anladım ve 5-5,5 aydır sıkı bi diyetle 9 kg verdim. normal bi insan benim yaptığım gibi diyet yapsaydı eminim 15 kg rahat verirdi. ama benim pko kilo vermeme engel olduğu için anca bu kadar verebildim. gerçi son 2 kilom kaldı ama onu da yine çabalayarak, değiştirdiğim yeme alışkanlığımdan vazgeçmeyerek vericem. kilo vermek istiyosan önce kafanda bitir işi öyle ilaçlardan karışımlardan ümidini kes bi kere. onların fayda yerine zarar verdiğini herkes biliyor artık.

6. 9 Kasım 2009
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben o ilacı kullandım daha önce canım.
    ama pko olduğu için dr önermişti.
    hatta hamileyken bile 6 aylık olana kadar kullanmıştım.
    benim zayıflamama yardımcı olmuştu. tatlıyı çok seviyorum mesela
    ilacı içince direk bitti tatlı yeme isteğim, iştahım kesildi.
    o ilacı arkadaşların da dediği gibi genelde şeker hastaları ve
    pko lular kullanıyor insülin direncine karşı
    ama bence sakın kafana göre zayıflamak amacıyla kullanma
    vücut dengeni, kan şekerini falan alt üst edersin Allah korusun.
    bulunduğum bölgede kadın doğumcu yok demişsin de
    o zaman bir dahiliye uzmanıyla falan görüş
    yani ters bir etki yapmasın sonra.
    ya da diyet ve spor yaparak zayıflamayı dene canım
    daha sağlıklı olur inan.

8. 8 Eylül 2013
  9. mehmeterdogan

mehmeterdogan Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    seni o kadar iyi anlıyorum kı bende senın gıbı mahrumıyet bölgesndym kadın dogumu bırak dogru duzgun saglık ocagı yok burda bızde cocumuz olsn dıye cok ıstıyrz ve her ay 150 km uzaklıkta bır ozel hastaneye gdyrm polıstk over var bende ve onun için glukofen kullanıyrm bende .. ama sen genede bı en yakın ıl ya da ılçede kı doktora gorun derım..