Gne kremi hergn yz iin kullanlrsa sorun olur mu ?

Konusu 'Güneş kremleri, bronzlaşma' forumundadır ve hayatakasya tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : hayatakasya
  1. hayatakasya

hayatakasya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende uva uvb 25 güneş kremi var.dışarı çıkarken yüzüme spf 15 içeren nemlendirici kullanıyorum.fakat bnm merak ettiğim şey yüzüme güneş kremini kullansam normal nemlendiriciyle karıştırıp aynı işlevi görür mü?? cvplarınızı bekliorm :sm_confused:

2. 26 Şubat 2009
  3. hayatakasya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimse cevap yazmıyoo senağlama

4. 26 Şubat 2009
  5. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    eczacı bana evin içinde bile özellikle bilgisayar kullanırken güneş kremi kullanmam gerektiğini söylemişti
    bana çok fazla abartı geldiği için sadece dışarı çıkarken sürüyorum eve gelince hemen yıkıyorum
    bence cildin arada birde olsa hava alması gerekli

6. 26 Şubat 2009
  7. hayatakasya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim merak ettiğim şey yazın güneşlenirken vücudumuza kullandığımız kremi yüzümüze kullansak olur mu ??

8. 26 Şubat 2009
  9. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bence ayrı kullansan daha iyi olur özellikle hassas bir cildin varsa yerimseniben

10. 26 Şubat 2009
  11. EU1

EU1 Guest

cıldı rahatsız olan cabuk etkılenen bır bayan arkadasım doktora gıtmıstı o demıs normal gunes kremını yuzune sur, aynı body kremı olan kremdı bahsettıgı her gun surup cıkıyordu bana soyledıgı. ayrı yok sanıyorum kı.

12. 15 Mart 2009
  13. hayatakasya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cildim hassas değil.yağlı bir cilt yapım var..
    artık nemlendiricimi sürüorm sonra üstüne normal güneş kremini sürüp öyle çıkıorm.umarım bi sorun yaratmaz.doktor da arkadaşına öyle dediğine göre sorun olmuyo demek ki.rahatladım biraz :KK70:
    mersi ilgilendiğiniz için...

14. 22 Mart 2009
  15. EU2

EU2 Guest

Dermatoloji Uzmanı Yasemin Fatih Amato, en iyi nemlendiricinin güneşten koruyucular olduğunu söyledi. Amerikan Ulusal İlaç Kurulu´nun (FDA) sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) onayı verdiğini belirten dermatolog Dr. Amato, ``Güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla makyaj yapılabilir "dedi.=>Hürriyet

16. 22 Mart 2009
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben yine de yüze ayrı krem kullanılması gerektiğini düşünüyorum..sonuçta yüz için güneş koruyucu kremler var..

18. 25 Mart 2009
  19. zeyyneep

zeyyneep Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Eğer yağlı bir cildin varsa ve güneş kremlerinin yapısı sana yoğun geliyorsa (sürdükten sonra bıraktığı yağlı hissi sevmiyorsan) nemlendiricinle karıştırıp kullanabilirsin. Ayrıca dermokozmik ürün satan eczanelerde bulabileceğin sadece yüz için geliştirilmiş güneş koruyucu kremler var. Ayrıca eczacıların ve doktorların söylemiş olduğukları evdeyken bile güneş koruyucu krem sürün dedikleri olay doğrudur. Çünkü zararlı ışınlar (UVA, UVB vs.) sadece güneş ışığında yok. Evimizde aydınlatmada kullandığımız florasanlarda bile mevcut. Ama tabiki güneş kadar etkili değiller. Problemsiz bi cildiniz varsa güneş kremini bol kullanmanızda sankınca olmayacaktır.