göbeğinizin çatlamaması için hangi ürünlerden kullandınız..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve seliss tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : seliss
  1. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadaşlar ben 1.5 aylık hamileyim karnımın çatlamaması için ne önerirsiniz acaba aktarlarda satılan doğal yağlardanmı yoksa eczanelerde satılan kremlermi iyi hangisini önerirsiniz.

2. 24 Kasım 2009
  3. gurbetten

gurbetten oğluşum seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    3 aylıkolunca dr um lierac paris verdi onu kullanıyorummm...

4. 24 Kasım 2009
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ben 27. haftalık hamileyim, henüz çatlağım falan yok.
    Bugüne dek sabahları banyodan sonra bebe yağı sürdüm, ayrıca her akşam yatmadan öncede aktardan aldığım (içinde portakal yağı, badem yağı vs..) bir yağ karışımını kullandım.
    Arada bebak acı badem sütünü de sürdüğüm oldu ama onun kokusu çok kötü, bu nedenle pek kullanamadım.
    Hala da bu şekilde devam ediyorum, umarım çatlamam.

Yalnız benim doktorum bu konuda yağlara, kremlere güvenme demişti. Bunlar sadece kaşıntıyı alır, gerilmeyi azaltır ama eğer çatlayacaksan en pahalı ürünü de alsan çatlarsın, en önemlisi deriyi içeriden nemli tutmak ve çok su içmek demişti.

6. 24 Kasım 2009
  7. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Bırakın çatlasın arkadaşlar bebeğiniz sağlıklı olsun da gerisi önemli değil. Ben de doğum yapmadan önce badem yağı falan sürerek aman biryerim çatlamasın diye uğraşıyordum. Bebeğim 28 haftalık doğdu. 52 gün küvezde kaldı. Bir yerimde çatlak yok ama keşke her tarafımda çatlak olsaydı da bebeğim zamanında doğsaydı diyorum şimdi.

8. 24 Kasım 2009
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de diyorum 100 kilo olayım her yerim çatlasın yeter ki bebeğim sağlıkla zamanında doğsun.ama önlem almaktan da zarar gelmez.ben doktoruma sormadım bile.boşuna pahalı kremlere gerek yok.ben 1 tane aldım çatlak kremi o bitsin bi daha almıcam.çatlayacağı varsa çatlıyo zaten.ben badem yağı aldım banyodan sonra onu sürüyorum.akşam yatarken de çatlak kremini.galenic marka çatlak kremim.şimdilik bişey yok ama daha erken 19.haftadayım.

10. 24 Kasım 2009
  11. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Mehtap3 haklısın arkadaşım, elbetteki öncelikle onlar sağlıklı olsun da gerisi boş..
    ınşallah bir an önce bebeğin sağlığına kavuşur ve herşey yoluna girer:Saruboceq:

12. 24 Kasım 2009
  13. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

geçmiş olsun canım bu hamilelik sürecinin kime ne getireceği belli olmuyor süprizlerle dolu o yüzden hazırlıklı olmak lazım.ama ben yinede eczanede satılan ürünlerin sanki daha iyi olacağını düşünüyorum geçenlerde hamile bir manken çatlak kremi kullandığıı sölemişti ama ismini vermedi bende dr.sorsammı acaba.

14. 24 Kasım 2009
  15. telaxsxlxix

telaxsxlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    lierac kullanmıştın yinede çatladıı canım doktoruma sorduğumda da bana git annene sor çatlak olmuşmu diye?yüzde 90 olmuştur ki sendede olmuş dedi hakikatende annemdede olmuş bendede oldu hatta aynı yerlerde çatlaklar

16. 24 Kasım 2009
  17. ceysel

ceysel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim ne annemde nede ailemde doğuran diğer kadınlarda çatlak olmuş.Benim teyzemin de ikiz doğumu olduğu halde çatlağı olmamış.Bende ikiz gebeyim.Ama karnımın çatlakları belime ulaşmış durumda.Lierac çatlak kremini ve bebe losyonu kullanıyorum ama çatır çatır çatladım işte.Doktorumda ne kullansan çatlayacaksan önleyemezsin dedi.ışte bende genetikte değilki vücüdunuzla alakalı sadece

18. 24 Kasım 2009
  19. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    BÜnyeye Çok baĞlı bu Çatlama olayı.ama bırÇok doktor bıtkısel olan kakao yaĞını Önerıyor.ben de kullanıyorum Çok memnunum