Göbek düşmesi ile ilgili yaşanmış bir hikaye

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve berhunde tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

21 Eylül 2009
    Konu Sahibi : berhunde
  1. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    SELİNİN GÖBEĞİ DÜŞMÜŞ
    SELİN zaten devamlı gidip geldiği patronunun İkiçeşmelik’teki evini biliyordu. Buraya iki kilometre kadar uzakta idi güç, bela eve vardı. Ayakları terlediği için kokuyordu, bir sokak çeşmesinde çıkardığı çoraplarını yıkadı, onları cebine koydu ve kapıyı çaldı. Kapıyı Şerif ağabeyinin karısı Ülkü açtı, sebze filan getirdiğini zannetti. Her zaman böyle sebze meyve getirdi selin ama kapıya gelen Melahat anne selini görünce “ne oldu sana yavrum betin benzin solmuş” dedi. Hasan durumu içlenerek anlattı.
    Melahat anne gelini Ülkü’ye dışarı çıkmasını söyledi ve selini sırt üstü yere yatırdı. Eli ile göbeğini usul usul ovmaya başladı. Ve elini göbeğinin başına koyup dinledi ve “selinim senin göbeğin düşmüş. Yavrum iyi olur hiç meraklanma” dedi.selin böyle bir şeyi ilk defa duyuyordu; göbek düşmesi. Hayret diyordu “göbek nereye düşer ki acep, pis bir yere düşmese bari” diye içinden geçirirken Melahat anne gelinine seslendi “Ülküüü”. “Buyur anne bir çömlek getir.göbeğinin üzerini ovmaya devam ediyordu. Gelin çömleği getirdi. Melahat ana selinin belinin altına bir yumuşak yastık koyup gelinin getirdiği çömleğin ağzını selinin göbeğinin üzerine dayadı. Üzerinden bastırarak gezdirmeye başladı. Bir ara bu işi bırakıp eliyle göbeği sıkıca kavradı ve bıraktı. Kulağını göbeğe yaslayıp dinledi ve gülümseyerek “Hadi selinim geçmiş olsun, göbeğin yerine geldi” dedi ve selini bir on on beş dakika kadar daha sırt üstü yatırdıktan sonra yavaşça kaldırdı. “Ağrı var mı bak bakalım” dedi. Hayret ağrı kesilmişti, “yok” dedi “yok ana” deyiverdi sevinerek ve Melahat ananın elini öptü, koşarak gitti.göbek düşmesi çok kötü herkese şifalar dilyorum.

2. 21 Eylül 2009
  3. ilknur17

ilknur17 Evli,çok mutlu-17.09.11 Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    bende göbek kaçması die biliorum
    yeni doğmuş bebeklerde göbek düşmesi oluyor

4. 24 Eylül 2009
  5. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hikayeyle ilgili yorumlarınızı göbek düşüklüğü ile ilgili yaşadığınız yada bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.konu hakkında bilmeyen arkadaşlarda bilgi sahibi olur.

6. 25 Eylül 2009
  7. parpalm

parpalm PARPALİÇKİMİMASİMAYOROPEN Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    153
    benimde çok sık göbeğim kaçar en ufak ani harekette hemde inanılmaz bir ağrı ishal ve istifrar ettirir..
    benimde annem topluyor sırt üstü yatıyorum biraz z.yağ ve soğanın ortadan 2 ye bölünmüş hali önce z.yağla ovalar g.deliğine doğru bir yandanda okur sağolsun yerine geldikten sonra o soğanı g.deliğine yerleştirir ve eski bir tülbentle sarar.
    sırt sırta bir yarım saat otururuz. çok zor acil şifalar yaşayanlara

8. 25 Eylül 2009
  9. parpalm

parpalm PARPALİÇKİMİMASİMAYOROPEN Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    153
    ama hangi doktora gittiysemde öle bişi yok diyor...

10. 14 Ekim 2009
  11. viole

viole o bebiş buraya gelicek! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim küçükken başıma böyle bir olay geldi.
    karnım çok ağrıyodu ve yediğim herşeyi çıkarıyodum.
    annem hastaneye götürdü beni hastaneye yatırdılar tahliller yapılcak diye ama sürekli ağrı kesici vuruyolardı çünkü karnım inanılmaz ağrıyodu.
    tahliller yapıldı ve hiç bir aksilik yoktu bişey bulamadılar taburcu ettiler ama karnım hala çok ağrıyodu ve yediklerimi çıkarıyodum
    hastanede ziyaretime gelen bi akrabamız göbeği kaçmış olabilir dedi biri varmış ona götürün dedi göbeğini yerine getirir.
    sonra o kadına gittik ve aynı burhundenin anlattığı gibi yaptı karın ağrım geçti ve göbek deliğime şişede sıcak su koymamı söyledi 1 hafta öyle yaptım ve tamamen geçti Allah'ıma bin şükür..

12. 15 Kasım 2009
  13. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.

Belirtileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

en basit ve etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

14. 18 Kasım 2009
  15. karbeyaz.ocean

karbeyaz.ocean hedefler... hedefler... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet başıma 2 kez geldi bu durum.ilkokul 2. sınıfa gidiyordum.annemlerin dediği gibi ağır bişey taşıdıysam belki bilmiyorum tek hatırladığım ablamın rahmetli eşi iyileştirmişti.tek hatırladığım belimi uvması ve o tık sesi duyulurken hissettiğim saniyelik hafif bi sancı..hatta şimdi bile ağır bişey kaldırırken annemler kızar belin çıkıcak diye:)) Allahtan daha sonra başıma gelmedi.gelenlere de Allah şifa versin diyeyim.

16. 19 Kasım 2009
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    göbek nereye düşüyo :uhm:

18. 19 Kasım 2009
  19. Borzo