Göçebe (The Host) - Stephenie Meyer

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Larkin tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Larkin
  1. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238

Kitabın Adı - Göçebe

Orjinal Adı - The Host

Kitabın Yazarı - Stephenie Meyer

Yayınevi - Epsilon Yayınevi

Yayın Yılı - 2009

Sayfa Sayısı - 680 sayfa

Dizi - Bestseller

Editör - Ayşe Tunca

Çeviren - Mine Atafırat

KİTAP HAKKINDA

Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.Geriye kalan "vahşi" birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie'nin bedenini alan "ruh", yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar&#8230; Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar.Zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan Stephenie Meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.​

2. 18 Temmuz 2009
  3. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238

Kitap Hakkında Yorumlar:

37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan Alacakaranlık Serisinin yazarı Stephenie Meyer'den aşk ve heyecan dolu bir roman daha.

Stephenie Meyer, görkemli zihnini ve ruhunu kullanarak karanlık hikâyelerini inanılmaz bir aydınlıkla okuyucularına sunuyor. Kahramanları ne kadar büyük acılar çekse de, Meyer hikâyelerini ışık ve umutla doldurmayı çok iyi beceriyor.

- Orson Scott Card, Ender Serisinin Yazarı

Harika, yaratıcı, özenli ve güçlü bir roman. Göçebe'yi okuyacakları uyarıyorum: Bu kitap sizi ele geçirecek, saatlerce elinizden bırakamayacaksınız. Son kelimesine gelene kadar aklınızdan çıkmayacak. Stephenie Meyer, kahramanlarını ve hikâyesini, Stephen King ve Isaac Asimov karışımı bir usta gibi ahrmanlamış.

- Ridley Peason, Beşikteki Flüt'ün Yazarı

Büyüleyici, tutkulu ve eşsiz bir psikolojik gerilim. Stephenie Meyer, Göçebe'yle çift karakterli olmak tanımına yeni ve şaşırtıcı bir anlam yüklüyor.

- Katherine Neville, Sekiz'in Yazarı

4. 27 Nisan 2010
  5. komanchi

komanchi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kitap gayet guzeldi....

6. 3 Haziran 2010
  7. tria

tria mucize meleklerim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende bayılmıştım çok hoş bi kitap

8. 7 Haziran 2010
  9. Duygu.C

Duygu.C CDarkness Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Başladım bakalım. Henüz 60lardayım ve gitmiyor kitap. Büyük bir sabırla devam ediyorum. Daha sonra içine çekecek konu biliyorum. Ama cidden daral geldi

10. 10 Haziran 2010
  11. teya

teya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gerçekten harika bir kitap

12. 13 Temmuz 2010
  13. mainbo

mainbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu kitabı 2.okuyuşum sürükleyici güzel bir meyer romanı...

14. 2 Ağustos 2010
  15. chicaloca_burcu

chicaloca_burcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok ilginç birşeye benziyo
    Stephenie Meyer'ın alacakaranlık serisini okumuştum çok güzeldi
    ama bunu hiç okumadım en kısa zamnda başlıycam