göğsüm kanıyor yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mehtapbaygus tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

26 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mehtapbaygus
  1. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

göğsümün ucu çatlamış bebeğim emince öyle bi kan akıyorki bebeğim ağlayarak emiyor.vermemeye çalıştım ama ne biberon alıyor ne kaşıkla yiyor.ne yapıcamı bilemiyorum bebeğim kustuğunda pembe kusuyor gecen gün başlık açmıştım bebeğim kahverengi kusuyor diye meğer bu sebepten dolayıymış.daha yeni fark ettim memeyi çekince ağzı kan doluydu.ne ypamam lazım

2. 26 Aralık 2008
  3. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence hemen dr. a sor, kan emmesi bence daha sakıncalı.

4. 26 Aralık 2008
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Tabi doktorunla görüş.Benim de göüslerim yara olmuştu doğumumu yapan doktorum bana biz ilaç tavsiye etmiyoruz sütünü sür ama bebek emdikten sonraki kalan sütü sür demişti çünkü antibiyotik özelliği varmış bana iyi geldi sende kendi doktorunda tavsiye al seninki biraz daha ilerlemiş durumda.

6. 26 Aralık 2008
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    hemen bepanten veya lansinoh sür bir iki güne geçtiğini göreceksin..lansinoh daha çabuk tedavi eder üstelik silmeden bebeği emzirebilirsin..geçmiş olsun

8. 27 Aralık 2008
  9. asikadin21

asikadin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sen ne yaptın ya kan emdirilir mi bebege bendede oldu bu durum eczaneden mor renkli bi krem aldım bayagı pahalı onu kullandım doğum yaptıktan hemen sonra 1 ay çektim ağlayarak emdirdim valla
    çok zor sabret gülüm geçer sonra kan emdirme gögsünü yıka her emzirmeden sonra hava aldır krem sürünce açık bırak bide göğüs pedi kullan devamlı
    bide eczanede silikon meme ucu var onunla emzir bebegini.emzirmeyi kesme sütün gelmez sonra
    biberonla süt verme o zamanda memeni almaz bebegin
    kaşıkla mama ver
    bide az ve sık emzir,çok fazla uzun emdirme kib

10. 27 Aralık 2008
  11. asikadin21

asikadin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben tam 5 tane krem kullandım geçirmedi en son oriflame in çatlak kremini aldım. küçük yuvarlak kutuda o harika fayda verdi
    sütünü sürüp kurutmakta olabilir ama kesin çözüm değil

12. 28 Aralık 2008
  13. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ilk 1-1,5 ay dişlerimi sıka sıka veriyordum. ucu çatlamıştı iyice, kanıyordu.. sağmak ya da silikon uç da işe yaramıyor.. canım çok yanıyordu her şekilde. ben de emzirmeye devam ettim o şekilde. hiç geçmeyecek sanıyordum. lansinoh çatlak kremini sürdüm. belkide geç başladım sürmeye, geçmedi ama biraz rahatlıyordum. garip gelebilir ama arkadaşımın annesi bana soğan suyunu önermişti. 1 - 2 kere denedim çabuk pes ettim. soğanı kırıp göğsüne koyuyorsun bi süre duruyor. biraz yakıyor önce. ben çok devam etmedim ama denemek istersen diye söyledim. yine de çatlak kremi kullan, hiç olmazsa rahatlarsın biraz. bi dönem böyle oluyor sonra göğsün alışıyor.. tez vakitte atlatmanı dilerim.

14. 30 Aralık 2008
  15. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım hemen eczaneden lasınoh goğüs kremı al sur yarlarına cok ıyı gelıyor cnm off cok zor olmalı ya ben almıstım bu kremı her ıhtımale karsı surdum dogum yapınca hemen ne catlama oldu nede yara bılmıyorum kremden mı ama bı kac arkadasım kullandı ıı gunde duzeldı göğüsleri

16. 30 Aralık 2008
  17. grafiti

grafiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    lasınoh kremini kullan canım aynı sey benimde basıma geldi ayrıca kremi sürdükten hemen sonra silmeden bile bebeğini emzirebilirsin.çok faydalı yoğun bi krem.ayy şimdi benimkilerde sızladı.çok canı yanıyor insanın.k.i.b sevgiyle kal

18. 4 Ocak 2009
  19. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ya benimde aynı problemim var.iki kez bebeğim kanlı kustu çok korktuk.hemen doktora gittik kan tahlilleri akciğer filmine bakıldı her ihtimale karşı.çok şükür temiz çıktı.sanırım göğüs ucundan oluyor ama ben kanarken göremiyorum.1,5 aydır geçmedi acısı.şimdilik kendi sütümden sürüyorum inşallah geçer ve
    İnşallah tekrar olmaz