göğsüm yara oldu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve HAYAT00 tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : HAYAT00
  1. HAYAT00

HAYAT00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :ecrin_bebek:arkadaşlar 26 ocakta doğum yaptıp:)bugün bebeğimi emziremedim göğüs uçlarım yara oldu herşeyi denedim,lansinoh krem aldım,fakat hiç bi işe yaramadı bu konuda bilgisi olan lütfen cevaplasın

2. 4 Şubat 2009
  3. symslow

symslow Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı dert bende de var canım ben de novuxol diye bir pomad kullanıyorum ama fayda etmedi emzirmekten vazgeçme lütfen

4. 4 Şubat 2009
  5. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayva çekirdeği iyi geliyormuş diye dudum dene istersen canım

6. 4 Şubat 2009
  7. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Madecassol merhem kullan bebeğe süt vermeden önce ilacı iyice temizle, bebeğine Allah uzun ömürler versin....

8. 4 Şubat 2009
  9. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm allah yardımcımız olsun.benim 4 aylık kızım var.ve göğüslerim uçları tamamen koptu artık.her emzirişimde çıkğlık atarak ağlıyorum.kızıma kanla karışık emziriyorum.neler kullandım fayda etmedi.ama pes etmedim.inşallah bigün bende rahat bişekilde emziririm diye dua ediyorum.

10. 5 Şubat 2009
  11. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    benim de başlangıçta göğüslerim yara olmuştu ağlayarak emziriyordum herşeyi denemiştim hiçbiri fayda etmemişti en sonunda aventin göğüs kalkanlarını denedim onlar geçirdi göğüslerimi şiddetle tavsiye ederim kremler falan hiçbir işe yaramıyor...

12. 6 Şubat 2009
  13. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende senden 1 gün sonra doğum yaptım:)benim daha hastanede yara oldu hemşireler lansinoh verdi onu sürdüm slikon göğüs ucu verdiler onu taktım ama yine emziremedim eve gelince yine denedim olmadı en son çocuğun açlıktan ağlamaları artınca mama vermeye başladım.pompayı önerdi bir arkadaşım kraft ın elektronik pompasını aldım o dahada berbat yaptı yaraları vakumla dahada açtı küçük yaralar şimdi yanık yarası gibi açıldı giyinirken dokunacak elim diye aklım çıkıyor.:çok üzgünüm: bepanten aldım dün onu lansinoh ile karıştırdım inş bir işe yarar.sütümde o kadar çok ki :nazar:boşa akıyor korkuyorum mamaya alışıcak ve beni emmeyecek diye....yani canım bende aynı durumdayım herkes o kadar çok üstüme geliyor ki en çok beni onlar bunaltıyor yok dayanmalıymışım emzirmeliymişim.ya sabredilecek kadar küçük bir yara değilki.beni resmen bunalıma sokacaklar ya...senağlama eğer bir şeyden fayda görürüsen banada lütfen haber ver canım :teselli:

14. 6 Şubat 2009
  15. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar henüz bebişim yolda ama annem söylemişti. Karbonata lı su ile pamukla kompleks yaparak göğüslerinizi yıkarsanız çok rahatlatıyormuş.... Annem bi kaç komşumuza da söylemişti iyi geldiklerini söylemişlerdi... Bi denemekte fayda var bence

16. 6 Şubat 2009
  17. kiyymet

kiyymet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

merhaba bende 15 ocak ta doğum yaptım benimde sorunum aynı göğüs uçlarım yara oldu kremler kullanıyorum ama geçmiyo ve çevremdeki deneyimli annelerin söylediğine göre 2 yada 3 ay geçmezmiş silikon göğüs ucu kullanarak emziriyorum kızımı ama yinede ilk bir kaç dakika acıyo sonra geçiyo kızım için her acıya katlanırım. Asiye çevrendekilerden bunalmışsın farkındayım ama bence dayan ilk iki üç dakika dayan sonra emdikçe geçtiğini görüceksin çünkü onlar geçene kadar yavrun mamaya alışır. bu arada bende pompa kullandım ilk günler ve bazen kullanıyorum hala ama daha kötü olmadı chicco nun biberonlu pompası. hepinize bol sütlü günler diliyorum arkadaşlar:teselli:

18. 6 Şubat 2009
  19. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Komşu teyzelerin önerilerinden çok doktorunuza danışın derim ben...:nazar: