Göğsümde kist varmış..

Konusu 'Pulmonoloji - Göğüs Hastalıkları' forumundadır ve aynurenes tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : aynurenes
  1. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir aya yakındır göğsümde hafif bir agrı vardı cumartesi doktora gittim ultrason çekilidi 4 mm kist varmış ilaç verdi horman ilaçıymış kilo yapabiliyormuş ayrıca ara kanamalar oluyormuş sizde böyle birşey oldumu geçermi ilaçla,senağlama bir başka doktora daha görüneyim diyorum başından böyle birşey geçen varsa yorumlarını yazarsa sevinirim hala ilaca başlamadım.

2. 23 Eylül 2008
  3. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bir bilgim yok ama çok geçmiş olsun canım allah şifanı versin

4. 23 Eylül 2008
  5. grafiti

grafiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bundan 3 sene önce benimde göğsümde bi şiş oldu bi anda cok ağrımaya başladı.3 gün falan bu devam etti bende dra gittim.dr beni ultrasona yönlendirdi.3.5 mm kist varmıs bi ilaç vermişti hatırlamıyorum.bu ilacı kullan 1 ay sonra tekrar ultrasona gir dedi.ama bu tür kistlerin zararsız olduğunu yinede önlem almakta fayda olduğunu sölemişti.ilk defa o tür drlara gittiğim için korkudan mıdır nedir adam elle muane ettiği için korkumdan o gün bu gündür bi daha hiç acımadı bende arkasına düşmedim.inşallah seninkide benim gibi gecer geçmiş olsun.unutmaki acıyan seylerden değil acımayan seylerden kork.hep derler ya allah korusun kanser gibi seyler sinsi olurmus acımazmıs en son safhasında acırmıs.diyenler öle diyor.inşallah gecer tekrar geçmiş olsun canım:teselli:

6. 23 Eylül 2008
  7. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım daha önce aynı göğsümde bir beze oluşmuştu emzirdiğim için süt sıkışması olmuş oda intihaplanıp beze oluşturmuştu ilaçla geçti ama şimdiki elime gelmiyor sadece elimi değirince et ezilmesi gibi bir ağrı var birde ondaki ilaç hormon ilacı değildi ondan korktum geçmezse genel cerraha yönlendiririz diyor.moralim çok bozuldu senin ilaç on günlükmüydü ara kanama falan yapar dedimi...

8. 23 Eylül 2008
  9. sumisali35.5

sumisali35.5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım inşallah bişey omaz korkma.bu kistlerden benim ennemin memesinde 4 tane cıktı belirli aralıkla aldılar hepsini enjöktörle.ama ilaç tedavsi yok dediler şimdi yine var göğsünde nolcak bilmiyom

10. 23 Eylül 2008
  11. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Bende geçen sene farkettim, sol göğsümde bi kitle..
    Yani o zaman korkudan kitle gibiydi..
    Adet öncesindeydim..Ondan olabilir dedim ve adetimin bitmesini bekledim, ama geçmedi..
    Sonra doktora gittim, elle muayene etti, sonra ultrason çektirdim..
    2 tane çok küçük kist çıktı, boyutlarını hatırlamıyorum..
    Bana zararsız dedi doktor..Ve geçmişte yumurtalık kisti için doğum kontrol hapı kullandığımdan olmuş(hormon ilacı sayılıyormuş)
    Ve bana 3 ay kullanmam için bitkisel bir ilaç verdi.3 ay onu kullandım ama geçmedi..
    He bide bana 1 sene sonra kontrole gel dedi..Daha gitmedim gideceğim inşallah..
    Bu arada doğum kontrol hapı kullanmak sana yasak dedi..
    Ama şu an da kullanmak zorundayım maalesef..
    Sanada geçmiş olsun canım, bu basit kistlerin bir zararı yokmuş, çoğu bayanda olabilirmiş..
    Ama senin içine sinmediyse mutlaka başka bir doktorada görün derim canım..

12. 23 Eylül 2008
  13. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde adetim yakın dr ilacı adetten sonra kullan dedi adetin onuncu günü başlamam gerekiyormuş ama sumisali enjektörle alıyorlar falan demiş şimdi daha çok korktum inşallah kolay geçer kendi doktorum başka bir hastaneye geçmiş birde ona gideceğim.

14. 24 Eylül 2008
  15. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    basima gelmese de bir seyi israrli yazmak istedim. aynen sizin gb ben de inanilmaz huzursuz olurdum elle muayene ya da alttan ultrasondan ama bu sitede okuya okuya, hepimizin bu sacma korkular arasinda ne denli boguldugunu gordum ve artik cok daha olumlu bakiyorum bu kontrollere. lutfen siz de kendinizi bu yonde motive edin. bir de soyle dusunun, gogsunde bir kitle olan kisi bu mesajlari okursa, bak herkeste var onlar da gitmemis kontrole vs diye dusunebilir ve o kise de Allah korusun gogus kanseri olabilir; oysaki basta anlasilan gogus kanserlerini yenmek cok kolay. simdi basimda yok diye bana yazmasi kolay gelebilir ama korkmamaliyiz mucadeleci olmaliyiz. ne olur korkmayin ve ne olursa olsun takiplerinizi aksatmadan yapin.

16. 24 Eylül 2008
  17. petrik

petrik hoşgeldin dünyama :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2005 yılında sol gögsümde bi kitle fark ettim
    kötü birdir diye kanser derneğine gittim
    zeytin kadardı 1 yıl takip edildi 3 kez biopsi yapıldı zararsız dedi doktor
    1. yılın sonunda boyutu iri bir çeviz büyüklüğünde olmuştu
    büyüdüğü için aldılar fibroadenom çıktı zararsız kist yani çok şükür
    bana ozman bitkisel bir ilaç vermişti doktor
    yılda 1 kontorla gidiyorum o kadar
    sizde takip edersiniz düzenli kotrole gidin üzülmeyin fibroadenom çoğu bayanda olurmuş
    ALLAH şifa versin

18. 24 Eylül 2008
  19. BenAskMelegi

BenAskMelegi ol DE olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun allah şifasını versin.hastalıkta sağlıkta hepimiz için inşallah ilaçlar sağlığına kavuşturur seni.