göğsümde şişkinlik var yardım... :(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve deruş tarafından 18 Şubat 2008 başlatılmıştır.

18 Şubat 2008
    Konu Sahibi : deruş
  1. deruş

deruş Guest

benim göğsümde yani memede bir şişkinlik var... adet dönemim yaklaşıyor ama normalde olan ağrı gibi degil.. ve tek bir memede var bu şişlik.. diğerine kıyasla daha şiş ve içinde sert bir doku var vede agrılı... doktora gidicem ama hastanede hangi bölüme görünmeliyim ve sizin basınıza böyle bişey geldimi....

2. 18 Şubat 2008
  3. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canım sakın adet olmak üzere olduğundan kaynaklanıyor olmasın?
    ben adet olacağım zaman benimde ağrır ve şişer...
    nasıl bir şişkinlik kitle gibimi hareket ediyormu ellediğin zaman yoksa sabitmi?
    sen hemen bi kadın doğum uzmanına görün derim
    çok geçmiş olsun Rabbim kötü bişiy çıkmasından korusun seni...

4. 18 Şubat 2008
  5. deruş

deruş Guest

ya meme içinde böyle pütürler sert dokular olur ya... ben hep kontrol ediyorum hani önlem olarak.. normalden cok farklı... böyle bastırınca hissediyorum cokta agrı yapıyo.. bazen sancılı.... saol canım ya.... adet zamanı olana benzemiyor.. diğeriyle karsılastırıyorum diğerinden daha büyük ve şiş... kadın dogum uzmanı mı bilir bunu.. o böülümemi görüneyim... hiçte bilmiyorum ki.... inşş bişey cıkmaz saol canım ya tekrar

6. 18 Şubat 2008
  7. deruş

deruş Guest

içindeki şişlikte kitle gibi beze gibi ama böyle baya büyük ya... :KK43:

8. 18 Şubat 2008
  9. deruş

deruş Guest

kimse bişey söyleyemicek galiba... en iisi bi doktora göstermek.. :KK43:

10. 18 Şubat 2008
  11. Adet donemınde sıslık ve bıraz agrı olması normal ama memendekı agrı normalden fazlaysa doktora gorunmen ıyı olur.

12. 18 Şubat 2008
  13. petrik

petrik hoşgeldin dünyama :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ihmalde etme hemen doktora git
    bende de vardı böyle şişlik adet sonrarı her yıkandıgımda kontrol ederdim bi gün baktım misket büyüklüğünde bi sertlik bekardım ozman hemen anneme gösterdi doktora gittik genel cerrahiye iğneyle sıvı aldılar test yapıldı önemsiz dendi düzenli olarak kontrole gittim ultrasonla bakıldı felan takip edildi 1 yıl sonunda çok büyüdüğü ağrı yaptıgı için alındı "fibroadenom"muş yağbezesi gibi birşey şimdi tek yaptıgımdüzenli doktora gitmek meme muanesi oluyorum
    İstanbul'da oturan bayanlar için söylüyorum kanser derneği her yıl ücresiz meme muanesi yapıyor. Randevu alıp gitmenizi tavsiye ediyorum ..
    http://www.kanservakfi.org/
    Nisbetiye Mah. Yücel Sok.
    No.6 34340
    Levent - İSTANBUL
    0212 278 83 41(4-hat)

14. 18 Şubat 2008
  15. nergis77

nergis77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. adetiniz bittikten bir hafta sonra meme ultrasonografisi yaptırın ve radyoloji uzmanının verdiği raporla (içinde görüntülerden elde edilen resimlerle) birlikte bir genel cerrahi uzmanına gidip muayene olun. ihmal etmeyin.

16. 19 Şubat 2008
  17. esen97

esen97 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sakın ihmal etmayin mutlaka doktora görünün umarım ciddi bi sorun yoktur

18. 23 Şubat 2008
  19. chemist

chemist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun.doktora görünün mutlaka ama fazla da üzülmeyin. bende de böyle bir ağrı vardı doktorum ağrıyorsa korkmana gerek yok demişti..tabi mutlaka takip edilmeli.