göğsümden süt geliyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yasmer tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

19 Şubat 2008
    Konu Sahibi : yasmer
  1. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar beni tanıyanlar bilir bir yıl sekiz aylık evliyim evliliğimin ilk altı ayı korunduk daha sonra çocuk düşündüğümüz için korunmayı bıraktık bende bazı şikayetlerden dolayı doktora gittiğimde kist çıktı ama doktorun dediğine göre normal bir kistmiş hamileliğe engel değilmiş o yüzden tadaviye gerek yok dedi yıl başına kadar hamile kalmazsan gel bu sefer eşinle ikinizede testler yapalım dedi fakat 2008 ocak ayı gelmesine rağmen biz maddi sorunlardan dolayı doktora gidemedik
    sorunum şu aslında bir kaç aydır duşta iken göğsümün ucunda beyaz bir şeyler fark ediyodum ama ben et parçasıdır falan diye pek dikkate almıyordum geçen akşam adetim bittiği için bir duş alayım dedim duşumu aldım giyinirken bazen kontrol amaçlı göğüslerime bakarım göğsümü tutmamla ucundan süt geldi şok oldum telaşa kapıldım sonra biraz sıktım ve yine geliyo diğerine baktım sol göğsüme yani onu sıktım ondan da önce sarı gibi bir su daha sonra süte döndü çok telaşlandım ama biraz bekliyeyim dedim bu sabah duş alırken baktım sağ göğsümden damla damla akıyo duştan çıkınca bişey yok sadece sıkarsam geliyo çok korkuyorum
    kızlar bu günde burdan ve bazı sitelerden araştırdım prolaktin hormonunun yükselmesi sonucunda gebe olmayan kadınlarda süt gelmesi görülebiliyomuş ve bu bazı kadınlarda kısırlığa yol açıyormuş rahimde kayganlaşma oluyormuş ve bebek tutunamıyomuş çok korkuyorum kızlar doktora gidicez ama şimdi gidemiyorum bağkuru ödeyemedik ama üzüntüden mahfoldum valla

2. 19 Şubat 2008
  3. ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy

ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    umarım bişi yoktur yardım etmek istrdm ama bilgm yok net araşyırsana geçmiş olsun k.i.b

4. 19 Şubat 2008
  5. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    araştırdım bende korktum açıkçası yinede beni yanlız bırakmadığın için sağol

6. 19 Şubat 2008
  7. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç duymadım ama telaşlanma hemen inşallah bişey yoktur.

8. 19 Şubat 2008
  9. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

geçmiş olsun canım umarım kötü bişey olmaz ama biran önce doktora gitmeye çalış özel hastanelerin bazıları uygun fiyat.sağlık ihmale gelmez.iyi seyler düşünmeye çalış iyi olacak görürsün bizede haber ver

10. 19 Şubat 2008
  11. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    ya 3 sebebi oluyomuş kanda prolaktin hormonunun yükselmesinin
    1. çok fazla sitres : ben çok stres yaptığımı düşünmüyorum
    2. göğüsleri fazla uyarmak, ellemek: böyle bir takıntım asla yoktur
    3. prolaktin hormon yüksek olması: bu durumda her şeyden şüphelenmek gerekiyomuş; göğüste kitle oluşması ki bu kanserli dahi olabilirmiş-tiroid bezlerinin çalışmaması-gebe kalamama adet düzensizliği

12. 19 Şubat 2008
  13. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım eçmiş olsun telaşlanma aynı hastalıktan ben 4 senedır nerdeyse tedavı goruyorum evlendım yıne basladı bende senın gıbı yıne telaşlandım cunku artıke vlı oldugum ıcın ama eger cok yuksek degılse korkulacak bırsey yok ılac tedavısıyle duzene gırıyor adet hatta bende senın gıbı korktum kısırlık olursa dıye doktor kısa surede tedavı sonuclanır dedıkı onceden benım 120lerde falandı sımdı 13 lerde cıktı umarım senınde oranın dusuktur korkma bırde stres yapma sakın canım stresden cok artıyor hormon ayrıca tahlıle gıderken aklında bulunsun cinsel ilişkiye girmeden 1 yada 2 gun onceden et yemeden dul yapmadan yıne bır gun onceden ve ac karnına gıdersen kesın sonuc alınıyor bırde adet donemını gecsın yakın zamanda gıtme cunku hormon normaldede bu donemde cıkarmıs bana bunları doktorum anlattı tekrar gecmıs olsun canımmm

14. 19 Şubat 2008
  15. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    + hipofiz bezinde adenom olusur canım bende oyle oldu adet duzenlı ama adenom olustu ıyı huylu uzme kendını

16. 19 Şubat 2008
  17. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    ya benimde 3 aydır adetim acayip düzensizleşti normalde kesin bilirdim mesela ayın 25 inde oldum bir sonraki ay kesin 20 sinde olurdum ama şu üç aydır mahfoldum ilk ay hamileyim sandım adetim gecikti ikinci ay bir hafta önce geldi ve bir kaç gün öncedende damla damla hep çamaşırımı kirletti bu ayda yine bir hafta önce geldi canım çok sıkkın bir doktora gidebilsem sizlerede mutlaka bilgi veririm arkadaşlar hakkımda hayırlısı artık

18. 19 Şubat 2008
  19. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım dedımya uzme bu kadar kendını benımde oyle adetden 1 hafta once lekelnme oluyor sebebı hormon yukselıyormus dıger ostorojen hormonune etkı ettıgınden dolayı oluyormus umarım kısa surede gıdersın doktora canım