Göğüs bölgesine iğneli epilasyon yapılır mı_?

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve mine81 tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : mine81
  1. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim yaptırdığım bayan hiç sakıncası yok dedi.yaptırdım ama çok acıyı ve sonrasında da çok sızlıo.herhangi bir zararı var mıdır:hani orada süt bezleri kanalları falan var ya,ne bilim çok korkuorum ama başka bişeyle alınca da çoğalır.fikri olan cevap vesin lütfen dr,hemşire veya uzman arkadaşlar bilgilerinizi paylaşın göğüs sağlığı açöısından.saygılar.:kahve:

2. 5 Ağustos 2009
  3. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Bence bu konularda yapan kişilere sormak hiç gerçekçi değil. Birincisi epilasyoncu olmak için ciddi bir sağlık eğitimine gerek yok ayrıca bu işten para kazanan bir kişiye sormak doğru değil bence. Ben de göğüs bölgesiyle ilgili benzer bi soruna sahibim ve epilasyon dışında nası çözebiliriz inanın bilmiyorum ama :KK43:

4. 6 Ağustos 2009
  5. aysepilasyon

aysepilasyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    mine kardeşim hiç tereddütsüz yaptırabilirsin. angelnr ın belirttiği husus doğru gibi gelebilir ama yılların tecrübesine de haksızlık etmemek lazım. Onca uygulama yaptığım kişide bugüne kadar tek bir şikayetle karşılaşmadım ben.

6. 6 Ağustos 2009
  7. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Mine, ben bu düşüncemi söylerken göğüs bölgesi ile ilgili konuşuyorum ama başvurduğun kişinin uzmanlığını bilemem tabii..

8. 6 Ağustos 2009
  9. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ii olduu söylenior.çok araştırıp ulaştım kendisine.ama forumda bazıları hiç acımaz,iz olmaz veya hemmen geçer yazıo.kafam karıştı.bnm hem acıo hem ilk gün baya kötü oluo.sorasında sızı ve kabarma,kızarıklık devam edio.bikaç gün kabuk oluo.b de bikaç defada bitti yazanlar olmuş hemde paket koltuk altı yuz gbi sorunlu bolgeler için.bunları okuyunca hayrete düşüorum.nasıl olablr die.bn burda cidden çok araştırdım ama bulamadım .iz kalmasın yine razıyım.

10. 6 Ağustos 2009
  11. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada çok teşekkür ederim yorum yazanlara :KK70:

12. 6 Ağustos 2009
  13. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    mine kardeşim hiç acımasız gibi ifadelere rağbet etmemelisin ancak acıya dayanma olayı kişiden kişye değişebildiği gibi kişinin mevcut durumuna (vücud direncinin düşmesine neden olan uykusuzluk, adet dönemi, yorgunluk hali gibi durumlar) görede farklılık gösterebilir. Göğüs bölgesindeki uygulamadan sonra kızarıklık ve kabarma olması normaldir, bunlar bir iki saat içinde geçer. uygulamadan 3 gün sonra uygulama yapılan yerlerde kabuklanma olur ve bu kabuklar kese vb hariçi uygulamalar yapılmadan en fazla 7 gün içinde dökülür ve hiçbir iz kalmaz.

14. 6 Ağustos 2009
  15. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Tecrübe tabi ki önemli ama ben göğüs bölgesinde böyle bir riskin alınmamasından söz ediyorum, neyin kimin vücudunda ne etki yapacağı bilinmez. Bu işler şakaya gelmez kanımca..

16. 6 Ağustos 2009
  17. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Haklısın angelnr. Yaşam şakaya gelmez aslında. yolda yürürken ufak bir taşa takılarak düşüp beyin kanaması geçirip ölebilir de insan ama bu yürümekten korkmamızı gerektirmez değilmi?

18. 7 Ağustos 2009
  19. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    göğüste süt kanalları sinirler falan gelme riski nedir.yani kaş yapiim derken göz çıkarmamız hiç hoş olmaz diorum.tabii kurtulmak isteriz ama sadace kıllardaaann :S