Göğüs Küçültmek İçin 6 Sebep

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  5 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.595
  Beğenildi:
  5.125
  Ödül Puanları:
  438
  Bayanlarda göğüslerin büyüklüğü, birbiriyle orantılı olup olmaması, iki göğüsün ayrıklığı, çok küçük ya da çok büyük olması özgüveni de önemli ölçüde etkiliyor.

  Günümüzde göğüs estetiği alanında en sık yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesi de göğüs küçültme ameliyatıdır.

  Nitekim estetik açıdan kadını tatmin eden bir göğüs, kadının günlük yaşamdaki hareketlerini, tavrını, konuşmasını, sosyal ilişkilerini ve kıyafet seçimini bile etkileyebiliyor. Büyük ve sarkmış göğüslere sahip kadınlar, yaşları genç bile olsa, dış görüntülerinden utandıkları için çok daha ileri yaşlarda giyebilecekleri bol ve koyu renkleri giysiler seçmek zorunda kalıyor.

  Göğüslerin aşırı büyümesinin belli başlı sebepleri arasında şunlar yer alıyor:

  1- Aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan büyüme

  2- Hormonal aktivitenin fazla olduğu sebepler

  3- Genetik yapısal faktörler

  4- İlaçlarla olabilen sebepler

  5- Gebelik sonrası memelerin büyümesi

  6- Emzirme sonucunda memelerin büyümesi ve sarkması

  Göğüs dokusundaki bozulmalar, meme dokusunun büyümesi ve sarkmasıyla kendini gösteriyor. Meme ucu da aşağı düşüyor, bunların sarkmasıyla da deri dokusu genişleyip bollaşıyor. Bu durumda meme dokusunun fazlasının alınıp, kalan meme dokusunun toparlanıp göğüs kasının ön kısmına asılmasını içeren bir estetik ameliyat yapılıyor.

  Meme ucu aşağı yukarı kaydırılıyor ve olması gerektiği yere taşınarak sabitleniyor. Bollaşan deri dokusunun fazlasını kestiğimiz için bu dokunun kesilip atılmasıyla bir iz oluşuyor.

  Eskiden her vakada T şeklinde bir iz oluyordu. Günümüzde sıkça kullandığımız bir başka teknik sayesinde, belli seviyeye kadar sadece göğüs ucundan aşağı doğru uzanan tek bir çizgi ile mümkün olduğu kadar az iz oluşturarak bu estetik ameliyatları yapmaya çalışıyoruz.

  Dr. Nuri Soysal