göğüs pompası hakkında.....

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve misivam tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : misivam
  1. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar hem emzirip hem pompa kullanan varmı aranızda. yani dışarı çıkarken kolaylık olsun diye sağıpta çıkan varmı?mböyle yapılırmı bilmediğim için soruyorumm. pomplar indirime girmiş. alsammı böyle bişi için iş görürmü? yoksa gereksiz saçma mı düşünüyorum......

2. 6 Ekim 2010
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin hem biberonu hem de seni emmeyi kabul edecekse neden olmasın ama çoğu bebek ikisinden birini tercih ediyor.

4. 6 Ekim 2010
  5. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    pompa sutu azaltiyormus dogru mu?

6. 6 Ekim 2010
  7. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende aynı seyi düsünüyorum. bazen cıkman gerektigi zmnda cocuk uyuyo dısarda emziremiyosun ehrzmn bikere yaptın öyle işe yaradı.nerde indirime girmiş hangi markalar???

hayır cnm olurmu öyle sey süt cogalsın diye sagın deniyo ya cogaltıyo yane azalırmı hiç...

8. 6 Ekim 2010
  9. xkimyagerx

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bebek hiç emmez sadece pompa ile sağılırsa azalır ve bir süre sonra kesilir.

10. 7 Ekim 2010
  11. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende aldım ameda lactaline indirimdeydi. ben her emzirmeden sonra 10ar dk sağıp sütü biriktiricem zorda kalırsam yada dışarı çıkarken yanıma alıcam. emzirme sonraları sağmak sütü arttırıyor. sağmak sütü asla azaltmaz. ama biberondan bebeğe verince bebek biberona alışabilir memeyi istemeyebilir. bununda çözümü emzirmeye çalışmak.ısrarla önce emzirmek. süt kanalları nekadar boşalırsa okadar dolar.

12. 7 Ekim 2010
  13. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sadece pompa ile sağmak da herkeste azaltmıyor. azaltmasınında sebebi anne ile bebek arasında kurulan o bağın kurulmaması. mekanik bir şekilde sağma işlemine dönüştürmek. yani asıl iş psikolojik.

14. 7 Ekim 2010
  15. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    bence hic de sacma degil.. calismadigim halde ben de aldim sirf rahatlik olsun diye.. heryerde gogsunu cikartip da emziremez ki insan.. ben de senin gibi dusundum.. daha dogum yapmadim, deneyip gorucez insallah :Saruboceq:
    bi de dogumdan sonra goguslerde cok sut birikemibiliyormus. bebege fazla gelecek kadar.. eger o sutu akitmazsan cok agri yapiyormus. herkeste olmayabilir tabi..
    pompa ile o sutu almak rahatlatirmis..

16. 7 Ekim 2010
  17. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar benim 6 aylık bi oğlum var. çalışıyorum ve günde üç kez süt sağıp bırakıyorum oğluma. pompa bence alınmalı, benim ilk hafta sütüm gelmedi daha sonra sütüm geldi ama buseferde az olduğu için bebeğim emmedi. yani doğumdan sonra ne olacağı bilinmez. ben ilk zamanlar mamayla beslemek zorunda kaldım oğlumu daha sonra pompayla sağarak verdim ve sütüm sağdıkça arttı. oğlum şimdi emiyo ama ben yanında yokken ve dışarı çıkarken büyük kolaylık. mutlaka alın derim. ayrıca süt sağıldıkça artar asla azalmaz.

18. 7 Ekim 2010
  19. xkimyagerx

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızım beni emmedi sadece sağarak verebildim sütümü ama bir süre sonra sütüm azala azala en sonunda kesildi,doktorum da emzirmediğim sürece bunun böyle olacağını söylemişti. yeshill yansıma'nın da söylediği gibi bunun sebebi psikolojik de olabilir.