göğüs pompası kullanan tecrübeli anneler yardım lütfenn

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve adescik tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 1,5 aylık çok iştahlı maşallah.. eziriyorum düzenli kilosunuda alıyor.. süt arttırımını sağlamak amacıyla spectra elektrikli pompa aldım. kızım emdikten sonra 15-20 dak çektim sadece bir kaç damla geldi buda çok morelimi bozdu.. neden hiç süt gelmedi anlayamadım acaba hiç pompa kullanmadan sadece emzirerekmi devam etsem.. ama sütümü arttırmamda gerekiyor kızım büyüdükçe yetmeyecek diye endişeleniyorum.. ne dersiniz ne yapmalıyım sizce..

2. 3 Eylül 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    hiç süt gelmesede sen sağ canım böylelikle beyne süt üretmesi için sinyal gidecek ve süt üretimi hızlanacak morelini bozma ama sütte moral çok önemli

4. 4 Eylül 2009
  5. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım selam, bebeğin hayırlı olsun benimde 6. ayını yeni dolduran bi oğlum var, 4 aylıkken işe başlamam sebebiyle bende elektirikle pompa kullanıyorum, sürekli sağım sütü arttırıyor, bence denemeye devam et, daha yeni doğum yapmışsın, sütün bol miktarda vardır meraklanma, moralini yüksek tut, inan şu anda en ufak bi üzüntüm sütümü miktarını çok etkilyor... sevgiler

6. 4 Eylül 2009
  7. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım daha yeni annesin bu ne acele anlamadım , zaten bebeğin göğsündeki tüm sütü emiyor tabiki arkasından sağdığında sütün gelmez ..

bak benim oğlum 9 aylık hala emiyor çok şükür :nazar: ama ben süt sağmaya işe başlayınca yani 2,5 aylıkken başladım , sağım yapmak çok kolay bişey değil ki , sütünü arttırmak için tek yapman gereken bol bol yavrunu emzirmek , çalışıyor musun bilemiyorum ama çalışmıyorsan 3-4 aylık olana kadar sağmana gerek yok bana göre..

ayrıca nette araştırırsan pek çok doktorun da bunları söyleyeceğini görürsün , bol bol emzir bırak bebeğin kana kana taze taze kaynağından içsin , sonra sağmaya başlarsın çok istiyorsan

8. 4 Eylül 2009
  9. elifannesi

elifannesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    378
    Ödül Puanları:
    148
    sütü en çok arttıran bebeğinin emmesi canım, mecburiyetin yokken sağma bence, işe falan gitsen neyse. arkadaşların dediği gibi bebeğin daha yeni bol bol emzir. kilosu iyi olduğuna göre doyuyor demektir, sütün onun iştahı kadar artacaktır emin ol, yeterki her istediğinde emzir:ecrin_bebek:

10. 4 Eylül 2009
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize çok teşekkür ederim.. yazdıklarınız moral oldu.. internette yaptıgım araştırmalarda göğüste süt uzun süre kalmamalı her zaman boşaltmak gerekir diyor.. ben göğsümü sırayla veriyorum emince uyuyor bir sonraki göğsümü emmesi ortalama 5 saati buluyor geceleri ise 6-7 saat bu durumda süt birikiyor tabiki.. göğsüm doluykende sağmaya kıyamıyorum bebeğim içsin diye.. sizlerde durum nasıl bu kadar uzun süre emmediği oluyormu

12. 4 Eylül 2009
  13. meleğimsin

meleğimsin Guest

benim oğlum çok az emiyor çok çok az bende de medelanın elektrikli pompası var sağıp veryim diyorum o kadar az çıkıyordu yani bibereno koysan 2 kere ancak çeker çıkmıyor da diyebiliriz daha 4. ayını yeni bitirdi bari 6 ayına kadar emseydi.:sinifsinif:

kesmeshaker bunu beğendi.
  14. 4 Eylül 2009
  15. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben dolu göğsümü denemek için sağdım 40 cc çıktı azmı bu miktar? tek göğüsten

16. 4 Eylül 2009
  17. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeginin kilo alimi iyiyse bence kendine dert etme
    ve uyku moral sut yapar birde vitamalt ben kullandim ve cok memnun kaldim.

18. 4 Eylül 2009
  19. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    canim bebegin ihtiyaci artikca daha cok emmeye baslar buda sutun artirmasini sonuc oluyor.Bebegin emiyorsa sagmak gerek yok.bol su ve sivi yemekler.caylar ve uyuku.