Göğüs pompası

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ckozkan tarafından 7 Şubat 2008 başlatılmıştır.

7 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ckozkan
  1. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar en iyi siz bilirsiniz, doğumdan sonra süt gelmesini sağlamak için neler yaptınız? Süt pompası kullanan oldumu veya daha sonrasında gereklimi?

2. 9 Şubat 2008
  3. lamazi

lamazi Guest

canim sütün bol olmasi icin bol bol sivi tüketmelisin :içelim: ben bi de sürekli papatya cayi iciyorum bana doktorum dedi cokta faydasi oluyo pompaya gelincede eger bebek memegi almiyosa o zaman sütü pompayla sagip biberonla iciriyosun ben denedim baya ugrasmali en iyisi emzirmek eger almiyosa son care pompa kullanirsin

4. 10 Şubat 2008
  5. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sütünün olması için sadece ve sadece bol bol su içmen lasım. Tabi abartmadan. Günde 2-3 lt su yeterli. İlk başlarda sütün sanki yetmiyormuş gibi geliyor ama inan sadece annelik iç güdüsü. Bebeğin büyüdükçe aslında sütünün ne kadar yeterli olduğunu anlayacaksın. Ben ilk günler göğüslerimdeki yaralardan dolayı ve kızımın sarılık geçirmesinden dolayı sütümü sağıp veriyordum.. Daha sonra göğüs koruyucu ile emzirmey başladım ve 40. günün sonunda artık rahatlıkla bebeğimi emzirebiliyordum. Dışarı çıkarken işe yarıyor pompalar çünkü uzun süreli bir yere gideceksem sütümü sağıp yanıma alıyorum. Ama onun haricinde bol bol emişiyoruz.

6. 10 Şubat 2008
  7. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ckozkan'cım erken doğum tehliken yoksa sütünün doğum sonrası hemen gelmesini istiyorsan göğüs uçlarına masaj yap(uçlarını çek bırak).sarı bi sıvın geldiğini görebilirsin gelmesede endişelenme bu masajı doğuma kadar yap.ben sezaryanla doğum yaptım sütün hemen gelmez dediler.ama hemen geldi.hatta ben doğumdan önce göğüs pompasını kullandım.süt bezlerim harekete geçsin diye.faydasını gördüm çok şükür..benim erken doğum tehlikem yoktu tabi.erken doğum tehlikesi olanlar asla denemesin.beyne doğum başladı sinyalini verir.doktorunuza sorarak yaparsanız daha iyi olur..

8. 10 Şubat 2008
  9. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ckozkan merhaba ben 3 hafta erken doğum yaptım.Doğumdan önce hiç birşey yapmadım sezeyanla doğum yaptım yoğun bakım odasına alınır alınmaz emzirmeye başladım sütte gelmeye başladı.Arkadaşarın dediği gibi günde en az2,5-3 litre su içmen yeterli başka bişeye gerek kalmıyoz kızımdan görebiliyoruz ayda 1 kilodan bile fazla alıyor su içmek dışında ekstra yaptığım bişey yok.Pompa konusuna gelince yarın çalışmaya başlıcam için sağıp bırakıcam mecburen bir öğün böyle idare edecek bebeğim.

10. 10 Şubat 2008
  11. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben göğüs pompasını kullandım pek bi işe yaradığını söyleyemem açıkcasu hemde çok ama çok zahmetli oluyo kullanması.sütüm az geliyodu ilk zamanlar şimdi arı sütü içiyorum sabah öğlen akşam aç karnına sütümde baya bi çoğalma oldu tavsiye ederim yani..

12. 11 Şubat 2008
  13. xoxzgxux

xoxzgxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sütün olursa gerekmez artı acıtıyor hijyenik yönden saglıksız bence patlıcan bulgur pilavi sogan hele şeşerli çay dolup taşırıyor bu arada nekadar çok emzirirsen o kadar çok sütün gelir

14. 11 Şubat 2008
  15. xoxzgxux

xoxzgxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hımm bu arada şuan dogum yapmadıysan duş alırken mutlaka göğüslerine masaj yap yararını görürsün

16. 11 Şubat 2008
  17. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben ancak 4,5 ay emzirebildim şu an ne yazıkki mama ve ek gıdalara başladık.
    bence pompayı mutlaka al en baştan benim hemen güldür güldür gelmişti. o zaman sağıp saklamadım depolamadım. işe başlayınca ne kadar sağsamda azaldı. önce sağ sonra emzir hem sütün çoğalır hem stoklarsın . tavsiye olarakta ameda madela ve santebeb pompasını tavsiye ediyorum

18. 11 Şubat 2008
  19. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler kızlar önerileriniz bizim için çok değerli..