Göğüs Pompası

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ecenas tarafından 19 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ecenas
  1. ecenas

ecenas Canım Kızım _EceNas_ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar beni son günlerde düşündüren bir şey var,:eek:
    Diğer doğum yapan aylardaki annelere bakyorumda nerdeyse yarısından falzası ya sütü gelmiyor yada göğüs yaralarından dolayı bebeklerini emziremediklerini yazmışlar,Ve bu durum beni acıkcası endişelendiriyor, Ve ben göğüs pompası almayı düşünüyorum doğumdan sonra,sizce göğüs pompası zararlımı yararlımı,yani ne gibi sorunları var bilgisi olan arkadaşlar,tecrübesi olanlar bu konu ile ilgili bilgilerini paylaşabilirlermi acaba?
    Birde bu silikon göğüs ucları işe yarıyormu?

2. 19 Temmuz 2008
  3. EU3

EU3 Guest

canım süt gelmiosa pompayla sagabilirsin ama geçen yıl arkadaşım erken dogum yaptı bebek kuvezde oldugu için sütü pek gelmedi ama şu satılan pompalar bi işe yaramadı hastenlerin özel süt pompası va onunla biraz süt geldi eve gelincede katalda bi ecz. deposundan o aletten kiraladı ama bi süre sonra oda işe yaramadı. yani sütün gelecekse pompadan sonra da gelir bide bu süt olayı psikolojik sütüm az yada gelmio dersen gerçekten azalırmış. silikon uçlardan benim elimde kullandı gögüs ucu yoktu baya işe yaramış 2 ay kadar kullandı şimdi nomal emzirebilio..

4. 19 Temmuz 2008
  5. ecenas

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim göğüs ucu problemim yokta hani yara oluyor diyorlar ya ben okuyorum forumları öyle yazmışlarki sanki bebekler ısırmışlarda yara yapmışlar o yüzden silikon uc işe yarıyormu acaba diye merak ediyorum o durumda

6. 19 Temmuz 2008
  7. EU3

EU3 Guest

o konuyu bilmorum canımmmm

8. 19 Temmuz 2008
  9. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Slm.
    Ben de oğlumu göğüs uçlarım yara olduğu için emziremedim ve bir müddet yani göğüs uçlarım iyileşene kadar hem pompa hemde slikon göğüs ucu yardımıyla sütümü verdim ama ozamanlar acayip psikolojim bozulmuştu,birde zaten loğusalık depresyonuna girmiştim.
    Eşimin aileside zorla emzireceksin dedikçe bunalıyordum,aradan 1 sene geçti,şimdi daha iyi düşünebiliyorum ki,maksat bebeğini doyurmak ve onu anne sütünden koparmamak,

Bunun içinde ister pompayla istersende slikon göğüs ucuyla emzir emzirebildiğin kadar yara olduysa.Önce sen sağlıklı ve ruhsal açıdan iyi olabilesinki,bebeğinede sağlıklı ve bilinçli bir anne olabilesin...

10. 19 Temmuz 2008
  11. ecenas

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    wildrose Teşekkürler canım bilgiler için,

12. 19 Temmuz 2008
  13. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım meme ucu çok hassas bir deriden oluşuyor ve tabiki bebek emdikçe tahriş oluyor.
    Slikon meme ucu işte bu devrede annenin meme ucu hassasiyetini hafifletiyor.
    Benim meme uçlarım kanıyordu ve parça parça olmuştu,et parçaları dökülüyordu,ve odurumda kesinlikle mememi veremiyordum,bebeğimi itiyordum kucağımdan.
    Pompa ve bu slikon uç inan benim çok işime yaradı.

14. 19 Temmuz 2008
  15. ecenas

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cok ilginc ya bebeklerin ağzında diş yok nasıl o kadar tahriş oluyor ki dimi,

16. 19 Temmuz 2008
  17. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben de aynı sıkıntı oglumda yaşadım anlatabılecek bır acı degıl ınankı. aglayarak emzırıyordum ve zaten psıkolojık olarak da hemen kesıldı sutum acıdan.. o zaman akıl edememıstım sılıkon meme ucunu
    ama sımdı tek korkum tekrar meme uclarının yara olacagı. o nedenle sılıkon mem ucu ve pompayı mutlaka bulundurcagım..
    sımdıden dusununce bıle acısını ınankı hatırlıyorum
    ustelık bebekler onu dıslerı ıle yapmıyor
    sık sık emzırıyor olacagımız ıcın ıster ıstemez tahrıs olacak ucları ve ıslak kaldıkları ıcın de bır turlu ıyılesmeyecek . o donemde mem ucu ıse yarayacaktır sanırım....

18. 19 Temmuz 2008
  19. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dilosuma kesinlikle katiliyorum bende aglayarak emziriyordum sonra o sirada odama hemsire girmisti ve bana bu gogus uclarindan getirdi cok faydali bisey o olmasa sanmiyorum dayanabilecegimi cunku benimki oyle boyle birsey degildi ilk bebegimdi tecrubesiz ve kimsesizdim o anda ben cok faydasini gordum ama pompa hic kullanmadim bilmiyorum nasil birsey ama bana hemsire gerek yok demisti alayimmi diye sordugumda...
    sen yinede bir gogus ucu al bence heleki ilk bebeginse ..:KK66: