gögüs uclarım yara oldu emziremiyorum yardım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve goncamelek tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : goncamelek
  1. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar 4 günlük bebegimi sabahtan itibaren emziremiyorum gögüs uclarım feci yara oldu krem aldım sürdüm ne zaman gecer bilmiyorum mama verdim bugün mecburen sizler neyaptınız nasıl kurtuldunuz bu sorundan cok üzülüyorum bebegim daha cok küçük emzirmek istiyorum yardım edin lütfen

2. 30 Nisan 2010
  3. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım deneyimim yok ama okuduğuma göre silikon göğüs ucunu denemelisin

4. 30 Nisan 2010
  5. candannn

candannn O BENİM DÜNYAMMM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım silikon göğüs ucu kullan eczaneden alabilirsin.benimde çok acıdı 36 günlük anneyim çok şükür geçti ve emzirdikten sonra sütünü sık göğüs ucuna sür.geçmiş olsun

6. 30 Nisan 2010
  7. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    emzirmeye baslyana her anne hemen hemen bu yara meselesiyle karsilasiyo...gögüs kalkani kullanmak zorundasin yoksa o yara cok zor gecer..bide her emzirme arasinda gögüslerine siyah poset cay koy..cayi demle sogut onlarla pansuman oluyo..bana hastanede yaptilar bunu hemsireler cabuk atlattim...emzirme bitince gögüs ucunu sütünle temizle..bide bebeginin meme ucunu agzina tamamen almasini sagla..
    gecmis olsun, güle güle büyüt bebegini

8. 30 Nisan 2010
  9. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.139
    Ödül Puanları:
    163
    canım burda aynı sorunu yaşayan annelere tavsiye ettiğim şeyi sana da söyleyeyim... benim canım çok yanıyodu... emzirirken ağlıyodum... herşeyi denedim, geçmedi... bu yöntemle 2 gnde iyileşti. aktarlardan plaka halinde balmumu al...kes, tatlı kaşığına koy, ve ocakda erit... ılık halde, göğüs pedinin üzerine sür eriyince.. sonra da göğsüne kapat.. günde iki kere uygula... 2. günün sonunda iyileşiyo.. denemeye değer canım.. geçmiş olsun

sevdaveysel ve tatlipatates bunu beğendi.
  10. 30 Nisan 2010
  11. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    henuz dogum yapmadım ama cok kesin bi cozum yazmak istedim. kendi sutunu sık ve cıkan sutu sılmeden bildiğimiz sitreç varya yemeklerin üzerine kapatırız hemen o şeffaf streçle goğüs ucunu sıkıca kapat ve beklet bunu gün icerisinde tekrarla inan cok memnun olucaksın hem sen rahat ediceksin hemde bebeğinin karnı doyucak ALLAH ın izniyle

12. 30 Nisan 2010
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ne olursa olsun mama verme, benimde 6. ayda yara oldu 2, ay sürdü, emekcek diye aklım çıkıyordu ama hep emzirdim. Ben lansinoh kullandım işe yaramadı, evikap kullandım daha iyiydi, göğüs ucunun tamamını ver bebeğinin ağzına.

14. 30 Nisan 2010
  15. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ah herkes kendı yaşadığını biliyo.ben de aylarca ağlaya ağlaya emzirdim.eğer tutarsa slikon meme ucunu kesın kullan.toparlanmana yardımcı olur.ama çok yenısın.lütfen benım dediğimi de dene.bıldığın kuru soğanı ortadan kes.birbirine suyu çıkana kadar sürt ve göğüs uçlarına kapat.emzireceğin zaman suyla yıka emzir bebeğini.sonra gene.kokusu berbat tabı ama katlan.kremlerını de ıhmal etme tabı.ben de lansınoh kullanıyodum.ve asla ıslak nemli bırakma göğüs uçlarını.

temmuz27 bunu beğendi.
  16. 2 Mayıs 2010
  17. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende de var aynı sorun bir haftalık oğluşum emerken gözümden yaş geliyo memeyi tam kavrat etrafındaki koyu halka mümkün olduğunca ağzına girsin hem gazı da önlemiş olursun böylelikle emzirme bitince kendi sütünü memeye sür göüs pedi kapat çok işe yarıyo gene geçmezse gün içinde sık sık bepanten plus krem kullan doktor bana onu yazdı baya geçti bunları yapınca

18. 3 Mayıs 2010
  19. uranyum

uranyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kakao yağı kullanın her emzirmeden sonra sürün emzirceniz zamanda ılık suyla yıkayın benim öyle geçti çok kötüydü inanın acımdan bebeğim uyansın istemiyodum denemediğim kalmadı bu çare oldu bana tavsiye ederim..