göğüs uçlarım yara olduu acill yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve HAYAT00 tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

3 Şubat 2009
    Konu Sahibi : HAYAT00
  1. HAYAT00

HAYAT00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba 8 günlük anneyim ve emzirmekten göğüs uçlarım yara oldu lansinoh kullandım ama faydasını görmedim.emzirirken çok canım acıyoo,bu konuda bilginize ihtiyacım varrr
    :ecrin_bebek:

2. 3 Şubat 2009
  3. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde yara olmustu canim uclarini kendi sütünle ovala
    yada ben iyilesene kadar silikon baslik kullanmistim sonra iyi oldu ama bebegin memeye dogru yerlesmesi lazim bilirim cok aci vericidir insallah kisa zamanda iyilesir
    bu arada Allah anali babali büyütsüna.s.

4. 3 Şubat 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sadece memenin uç kısmını değil tüm siyah bölgeyi ağzına yerleştirmen gerek. her emzirmeden önce ve sonra mutlaka sütünle ovala temizle.(ben karbonatlı sulu bezle de temziliyordum)lansinoh bende işe yaramıştı soğan ve ekmek sür dediler bana çok ama ben denemedim bide onları temzilemeye çalışırken daha da tahriş olmasın diye.kısa zamanda geçer merak etme ama sadece ucunu vermemeye çalış.

6. 3 Şubat 2009
  7. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat etsin

gögüsünün ucunu değil koyu bölgesinin hepsini ağzına sok korkma boğulmaz bebeğin
    benimde göğüslerim yarı olmuştu susam yağı sürdüm çok ii geldi istersen bi dene

8. 3 Şubat 2009
  9. xoxzgem83

xoxzgem83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim aynı şeyi ben yaşaım.ben garmastan pmat kullanım ama en iyi gelen şey bepanten merhem kullanım.ama emziren önce iyice temizle

10. 4 Şubat 2009
  11. seda76

seda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    ben o sorunu çok ileri boyutta yaşadım. ilk günlerde bebek tam olarak emmeyi bilmediği için memenin koyu bölgesinin hepsini ağzına alamıyor ama sabırla denemeniz lazım. lansinoh işe yaramazsa garmastan kremi deneyebilirsiniz. emzirme sonrasında sürüp 2 saat kadar bekeltebilirseniz çok iyi olur. daha sonra da ılık suyla temiz bir mendille hafifçe temizlemek yeterli oluyor. bir de aventin breast shell diye bir ürünü var. çok tavsiye ederim, inanın memeyi çok rahatlatıyor. eğer bu şekilde geçmez de kanamaya varan bir duruma gelirse anestol pomad var ama bence bunu doktorunuza danışmadan kullanmayın. svg.

12. 5 Şubat 2009
  13. lady08

lady08 SİMGE'nin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şeyi bende yaşadım lansinoh krem bende de hiç işe yaramadı.ayva çekirdeklerini gülsuyunda beklet biraz o bi süre sonra jelleşiyor krem kıvamına geliyor ben onu sürdüm ve çok iyi geldi.tabi bide temiz tutucaksın.mikrop kapmamalı daha kötü olur.allah şifanı versin inşallah iyileşirsina.s.

14. 6 Şubat 2009
  15. Pink13

Pink13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde çok yara olmuştu. Onun acısı da hiçbirşeye benzemiyor. Ben lansinoh krem ve birde eczanelerde satılan E vitamini kapüllerini kullandım. Bebeğe de kesinlikle bir zararı yok. İsterseniz bir doktorunuza danışın benim doktorum önermişti. Bol bol meme başına sürdüm. Tüm yaralarımı iki şeyi devamlı sürerek geçirdim.

16. 7 Şubat 2009
  17. banuefe

banuefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde olmuştu o kreme devam et devamlı sür bana ii geldi ıslak bırakam sütunle sakın silme nemli bırakma geçmış olsun cok zor oluyor

18. 8 Şubat 2009
  19. NESLXIXHANKBT

NESLXIXHANKBT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım ayva çekirdeğini cezveye koy koyu jel kıvamını alana kadar kaynat en etkili yöntem budur bence bana çok iyi gelmişti