Göğüs Uçlarım Yarıldı

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Hatice27 tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Hatice27
  1. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 hafta once dogum yaptim ve goguslerimin ucu fena halde yarildi.emzirme anlarim iskence.sol gogsum idare eder ilk aldiginda biraz aciyo ama sag gogsum cok fena.ucun altinda bi yarik var ve her emdiginde yarik dahada aciliyo.denemedigim yontem kalmadi.kremler lonsan.mustela.bepanten ve en sonda doktorumun onerdigi senophile kullandim ama hic biri ise yaramadi.suan sag gogsumu elle sikilan pompalardan aldim.dundenberi onunla sagip veriyorum.sag gogsumude baslik takipveriyorum.sizin basinizada boyle bisey geldi mi ve nasil gecti? Bu yaralar gececek mi bilemiyorum.bebegimi emzirmeninzevkinebile varamadim.kabus gibi.

2. 10 Ekim 2010
  3. nefes.

nefes. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bide her emzirmeden sonra şu cep sodaları varya onu dene az bi suyun içinde karıştır pamukla güzelce sil bir dr arkadaşıma söylemişti o onunla geçirdi

4. 10 Ekim 2010
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    Son düzenleme: 10 Ekim 2010
  6. 10 Ekim 2010
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    http://3.bp.kadinlarkulubu.com/_VCOockL5jUE/SwbQjIg25uI/AAAAAAAAAjQ/3BcpmKihUxA/s1600/lansinoh_lanolin.jpg

şöle bişi hatta. teyzem yeni doğum yaptı emzirirken ağlıyodu acısından. bu krem hakkından geldi.

8. 10 Ekim 2010
  9. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevabin icin sagol ama onuda kullandim ise yaramadi.

10. 10 Ekim 2010
  11. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cep sodasi dedigin nasil bisey hani eskidenpastalarin kabarmasi icin kullanirdik kucuk bi poset icinde ondan mj? Ben fransada yasiyorum onu bulamam sanirim
    evde karbonat var oda ayni islemi gorurmu acaba. Cevbinicin tesekkurler.

12. 11 Ekim 2010
  13. nefes.

nefes. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım aynen o ama dogru orada bulman sorun .canım aynı işi yapacagını sanmıyorum .inşallah biran önce işine yarayacak birşey bulursun resmen çin işkencesi .

14. 11 Ekim 2010
  15. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım çok ,, anlıyorum seni
    benimde göğüs uçlarım çok azdı
    bebeğim göğsümü yanlış emmesinden daha doğrusu ememesinden dolayı çok yara oldu
    yara ede ede kendileri uç sahibi oldular
    senin gibi bende sağıp verdim sütümü çünkü kızım çekiştirdikçe iyileşmiyordu
    tam iyileşecek derken kızım yaraları kanatıyor kaynamasına izin vermiyordu
    yaraları birden iyileştirecek bi krem yok canım
    temizleyeceksin kremini süreceksin ve hep açıkta bırakacaksın ki oksijen yardımıyla daha hızlı iyileşebilsin diye
    geçmiş olsun

16. 11 Ekim 2010
  17. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    geçmiş olsun canım.. benim de aynı sorunum var ama zar zor toparlamaya başladı şimdi.. internetten çok araştırdım heryerde aynı şey yazıyor doğru emzirme!.. aslında doğru emzirdiğimi sanıyordum ama değilmiş.. emzirirken bebeğin göğsü senin göğsüne burnunun ucu ve çenesi de memene dayanacak.. olabildiğince kendine doğru çek bebeğini.. ayrıca kolunu tam kat yerine yatırmaya çalış ki başını hareket ettirip ağzından kaydırmasın.. tabi kahverengi bölgenin tamamını alması gerektiğini biliyorsun.. ayrıca kesinlikle çok iyi kurumadan kapatma göğsünü.. eğer sızma oluyorsa mutlaka çok iyi emiciliği olan bi ped kullan.. ben chiccodan çok memnunum antibakteriyel.. onun dışında krem falan kullanacaksan sadece yaranın üzerine sür.. krem yağlı oldğu için memenin ağzından kaymasına ve damağının mememi tahriş etmesine sebep oluyor.. ayrıca yarım saatte bir sütünden biraz sürüp kurutursan iyleşmeyi hızlandırıyor..
    tekrar çok geçmiş olsun benim deneyimlerim bu kadar.. umarım işine yarar..

18. 12 Ekim 2010
  19. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tavsiyeleriniz icin tesekkurler deniycem.sag gogsum iyilesiyor derken yine acimaya basladi.digerini zaten pompayla sagiyyorum.offf ne zaman bitecek bu iskence :KK43:

ozlem0660 bunu beğendi.