Göğüs Ucu Çatlaklarını Önlemek İçin Erken Davranmak Gerekiyor

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve kozet tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

14 Ekim 2008
    Konu Sahibi : kozet
  1. kozet

kozet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İlk çocuğumda bu konuda çok rahatsız olmuştum. Benim sorunum emme esnasında oluşan ve giderek yara haline gelen , emmeyi engelleyecek dereceye varan çatlaklar için hamilelikten itibaren kullanılabilecek olan kremler ya da bildiğiniz diğer yöntemler. Özellikle bu konuda sorun yaşamış olan ya da böyle bir olaya şahit olan varsa onları soruyorum.

Ben bilinen bepan... gibi kremleri kullanmıştım ama hiç işe yaramamıştı, ancak antibiyotik yardımıyla iyileşmişti.
    Bazen çevremizden de kremler dışında eskiden beri kullanılagelen başka yöntemleri duyuyoruz. Bunlar da olabilir.:)

2. 15 Ekim 2008
  3. mehlika10

mehlika10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim büyüklerden duyduğum ilk emzirmeye başladığında önce kendi sütünle gögüs ucunu ovmak bu sorunu ortadan kaldırıyormuş.Bebişlerimin doğumundan sonra ben bunu kesin denicem.Çünkü ne kadar can yakan bişey olduğunu çevremden biliyorum.

4. 15 Ekim 2008
  5. LAVİNİA_00

LAVİNİA_00 Guest

benım bu konuda bi bilgim yok ama bazen bebişler süt emerken annişler çok acı çekiyor şimdilik bitkisel bi krem kullanıyorum.inş sorunsuz dönemler yaşarız.

6. 15 Ekim 2008
  7. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    benimde duyduğuma göre soğan suyu sürüyorlar bilindiği üzere soğan antibiyötik zaten yine nasıl uygulandığını öğrenip yazarım size

8. 15 Ekim 2008
  9. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

kızlar benim duyduğum ayva çekirdekleri bi bardağa konup üstüne su konuyormuş. ertesi gün macun kıvamına gelirmiş. bu doğumdan önce göğüs uçlarına sürülürse önlermiş. ama denemedim.

10. 15 Ekim 2008
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bende gelen ilk sütle gögüslerin silinmesini duydum.Ayrıca bunu her emzirmeden sonra yapacakmışız.
    Sanırım nemlendirici etkisinden dolayı süt faydalı oluyor.

12. 15 Ekim 2008
  13. buket-26

buket-26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    153
    doğuma giderken soğanı ortadan ikiye kesiyorsun ve bunu göğüs uçlarına sürüyorsun. Bende bunu duymuştum çok faydalıymış. Arkadaşımın bi ebe tanıdığı var o söylemiş.

14. 15 Ekim 2008
  15. kozet

kozet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bunu ben de galiba nisan anneleri forumunda okumuştum

16. 15 Ekim 2008
  17. kozet

kozet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yalnız şu da var ki, göğüs ucunun islak kalması da çatlak yapan etmenlerden. Bu yüzden ben de ıslak bırakılmaması gerektiğini duymuştum.

18. 15 Ekim 2008
  19. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 7 aydan sonra her banyoda gögüs uçlarını sert bir havlu ile hafifçe ovalamak gerektiğini duymuştum.
    bu yapıldığında göğüs kenarlarının o hassas derisi gidiyormuş ve vücut otomatik olarak savunmaya geçip daha dayanıklı deri oluşturuyormuş bu da emme esnasında oluşacak çatlakların önüne geçiyormuş diye duydum