göğüs ucu çatlamaları için krem...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve esraaydin tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar bir sitede bu kreme gebeliğin son 3 ayında başlamanın daha çok fayda gösterdiğini okumuştum. ben 34. haftamdayım lansınoh marka olanından aldım kullanmaya başladım. bu konuda bilgisi olan varmı kontrole gittiğimde dr a sormayı unutmuşum yanlış bişeyde yapmak istemiyorum..

2. 21 Temmuz 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bunu ben de duydum ve son aylarda garmastan sürdüm gögüs uclarıma sık sık. ama doğumdan sonra sol gögsüm çatladı. yara oldu. iltihaplandı. yani ben önceden kremlemenin hiçbir faydasını görmedim ama faydasını gören çok kişi tanıyorum. sen kremle bir zararı olmaz ama doğumdan sonra doğru emzirme yöntemlerini kullan. sevgiler

4. 21 Temmuz 2009
  5. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet aslında çatlamaya sebep olan yanlış emzirme pozisyonlarıymış.. zararı yok madem devam edeyim verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim arkadaşım..

6. 21 Temmuz 2009
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla hıc beklme sür..benımde catladı emzrmek cokkkkkkkkkkkkkkkkkk can acıtıoooo cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...krem sryom ama pek bı etkısı yok..önceden srmk daha mntıklı...bıde yıkama derdı var..sreklı yıka sür cok zor oluyo....

8. 21 Temmuz 2009
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    benimde doktorum 33. haftamda madegassol du sanırım onu verdi sürdüm biraz ama sonra bıraktım.
    bebek hiç emmeden önce soğan suyu sürmek iyi geliyor dediler ablam bana kaynattı sürdü hiç çatlamadı.

10. 21 Temmuz 2009
  11. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Valla canım ben 6.ayım biter bitmez Mustela kullanmaya başladım. Ama doğum yaptıktan sonra yine de yara oldu göğüslerim. Şuan kızım 3 aylık olacak ama hala canım yanıyor. Kullanmadığım krem kalmadı. Asıl mesele doğru emzirmekte. Benim göğüs uçlarım yok sayılır. O yüzden bebek doğar doğmaz memenin tamamını ağzına sokmaya çalış. Doğru emmeyi öğrenirse yara falan olmaz a.s.

12. 22 Temmuz 2009
  13. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ok arkadaşlar sürmeye devam yani.. emzirmeyide iyi bir şekilde beceririm inşallah... soğanı duymuştum hatta bal bile sürüldüğünü duydum inşallah hiçbirine gerek kalmaz.:teytey:

14. 23 Temmuz 2009
  15. catcar

catcar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen hafta doğum yaptım 10 gündür emziriyorum lansinoh kullanıorum şuanda emzirmeyede bi zararı yok .. sürdükden sonra silmeden emzirebiliosun.. hatta doktorum keşke gebelikdede kullansaydın bu kadar canın yanmaz çatlamalar olmazddı demişti... Çok iyi bi krem:KK66:

16. 23 Temmuz 2009
  17. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende nette araştırdım en iyisi diye bundan bahsediliyordu baktım indirimede girmiş alayım dedim. siürekli silme ykama derdi olmaması süpermiş...

18. 26 Temmuz 2009
  19. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    kızlar dogum yapalı 6 gn oldu göğüslerım çatladı ve kanadı ama ben kıştan AYVA ÇEKıRDEKlerini biriktırmiştim ayva çekirdeklerını 2 ye bölün (7, 8 tane kadar çok az suyla) kaynamış ılık suyla bekletin 3 yada 4 saat kadar sonra jöle kıvamını alacaktır.
    çatlayan göğüslerinize sürün işe yarıyor