göğüs ucu emmeye müsait olmayan anneler...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve handerya tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

27 Haziran 2008
    Konu Sahibi : handerya
  1. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    merhaba ben 2 hafta önce doğum yaptım ve doğumdan sonra göğüslerimin ucunun çıkık olmadığını farkettim ,bebeğim ememiyor silikon başlık aldım şimdi onunla zorluyorum resmen savaş halndeyiz göğüsüme uygun başlık bulamdım hepsi büyük geliyor ağzından kayıp duruyor o da sinirlenip emmiyor,sırf emsin diye kaşıkla süt kakalıyorum aradan,doymuyor arada mama veriyorum yada doyduğuna emin olmak için sütü pompayla sağıp veriyorum ve biberona alışmasından korkuyorum. bu sorunları yaşayanınız olmuştur sanırım sizler nasıl çözüm buldunuz zamanla düzelir mi dersiniz,bir de göğüs ucu düzeltici ürünler var onlardan kullananız var mı işe yarıyor mu?

2. 28 Haziran 2008
  3. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benımde aynı sekılde gogus ucum yok denecek kadar kucuktu,cok zorluk cektım bende mamada verdım arada ılk zamanlar,bol bol pompayla sag gogsunu cıkar ucu ve tabı emzırmeye calıs bolca benım kızım cok sukur cok ısrarlıydı emmekte bırakmadı memeyı,İnşallah gecer bunlar kısa zamanda

4. 28 Haziran 2008
  5. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ilk günlerde gögüs ucum hiç yoktu zavallı bebişim ememiyordu,silikon uç aldım oda büyük oluyodu iki çekmede yorulup uyurdu bitanem
    sonra kayınvaldemle bi çözüm buldum mutlaka dene olacaktır,bu sitede bi arkadaşa daha önerdim uyguladı işe yaradı:)
    sütünü önce sağ,sonra sen memeni bebegine verirken yanında bulunan biri kenardan bebeginin agzına sağdıgın sütü akıtsın bak bebişin nasıl yapışcak gögsüne:) bi iki emzirmede bunu yap göreceksin gögüs ucunda bebegin emdikten sonra çıkacak

6. 28 Haziran 2008
  7. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BOŞUNA MAMA VERMEYİN BENİMDE GÖGÜS UCUM YOKTU
    1.5 AY KIZIMI SLİKON MEME UCUYLA EMZİRDİM NELER ÇEKTİK NELER AMA ÇOOK ŞÜKÜR SLİKON MEME UCU GÖGÜS UCUNU BÜYÜTÜYO VE BEBEGİN KAVRAMASINI SAGLIYO ÇOOK İŞE YARADI KIZIM 2 AYLIK OLUNCA TAMAMEN MEMEYİ KAVRAYABİLİYOR SİZEDE ÖNERİRİMM :teytey:

8. 29 Haziran 2008
  9. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ay canım ciddimisin benimde doğuma bir ay kaldı gögüs uçlarım yok ve bebeğim emmicek diye çok korkuyorum..bende bir slikon uçlardan alıyım hangi marka aldın canım hangisi iyi

10. 29 Haziran 2008
  11. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    canım ben silikon uç olarak önce chicconunkini aldım sonradan o kalın geldi bebedorun silikon ucunu aldık ağzından kayıyor ama idare ediyoruz,birebir göğüsüne göre bulursan çok iyi olur ben halaaaa bulamadım. bir de benim göğüslerden biri tıkandı çok ağrıyor ve ateş ,halsizlik yapıyor çıldırcam yakında bu emzirmek ne zor iş yaaa..yada ben çok şanssızımm:çok üzgünüm:

12. 29 Haziran 2008
  13. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Ya benimde aynı sorunum var 2,5 ay sonra gelecek oğluşum inşallah ama şimdiden derdine düştüm nasıl emziricem diye düşünüyorum bu silikon göğüs uçları gerçekten işe yarıyorsa şimdiden alayımda bulunsun bebeğimi emzirememekten çok korkuyorum

14. 30 Haziran 2008
  15. serap gxuxrler

serap gxuxrler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benimde aynı sıkıntım var. Silikon kulanıyorum. Bebeğim üç aylık oldu. Uçlarım oluşmasına karşın bebeğim silikon ucu tercih ediyor ağzını daha iyi doldurduğu için herhalde şimdilik bir sorun yok devamlı emiyor masmada hiç vermedim

16. 30 Haziran 2008
  17. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yaa aslında bebeğin gögsünü tutup emerse emzirmek çok kolay bir sorunda yaşanılmıyo ozaman sanırım malesefki biz bu konuda şanssız annelerdeniz.Biraz sabırlı olmamız lazım.Bende bir kaç markanın slikon ucunu alıyım ozaman hangisi olursa artık.Beni bilgilendirdiğin için tşk ederimm canım

18. 30 Haziran 2008
  19. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BEN WEE MARKA SLİKON MEME UCU ALDIM ÇOOK İİ BENCE VE TAM OTURUYOR BİRDE SLİKON UCU MUTLAKA KULLANMADAN SICAK KAYNAR SU İÇİNDE KAYNATMAYIN KAYNATIP ÜZERİNE DÖKÜNN yerimseniben BİRAZ BEKLETİN VE TAM SOGUMADAN SICAKKEN GÖGSÜNÜZE KOYUN YAKMAYIN KENDİNİZİ SAKINN yerimseniben O ZATAN HEMEN VAKUMLAYIP TAM OTURACAKTIR AMA MUTLAKA HER KULLANMADA KAYNARSUDA BEKLETİYORDUM ÖYLE KULLANIYORDU. SAKIN TERETTÜT ETMEYİN BEBEK BELLİ SÜRE SONRA KENDİ MEMENİZİ EMMEYE BAŞLAYACAKTIR. BEN ÇOOK KORKUYORDUM MEMEMİ ALMAZ DİE AMA MEME BAŞI BÜYÜYÜNCE ALIYORR a.s.