Göğüs ucu içerde olanlarrrrrrr

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Strawberry_83 tarafından 20 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Strawberry_83
  1. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    slm benim sol göğsümün ucu içerde arada çıkıyor emzirirken çok zorlanıcakmışım öle diyolar doktor bana nisavit diye bir krem verdi şimdi hergün onu sürüyorum yumuşasın ve çatlamasın diye ama uçları çok sızlıyor bebeğin emdiğini hiç düşünemiyorum bile aynı dertten muzdarip olanlar varmı ve bir çaresi varmıymış???CADIARZU

2. 21 Temmuz 2008
  3. polipe

polipe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Sol uç benimde hep içerdeydi şimdi büyümeye başlayınca biraz çıktıyerimsenibenbanyoda masaş falan yapıyorum acı bende yok bakalım bebişim emincede belki iyice düzelir

4. 21 Temmuz 2008
  5. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    acımaması güzel benimki elleyince sızlıyor :KK43: işim zorrr

6. 21 Temmuz 2008
  7. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim uçları zaten büyüktü dahada büyüdü.aynı sorun bendede var uçları çok acıyor

8. 21 Temmuz 2008
  9. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    büyük olmasıda ii bebek en azından zorlanmadan emer sende zamanla alışırsın ama benimki hem içerde hemde acıyooo krem kullanıyorum çatlamaması ve kanamaması için ama bakalım görücez araştırayım bunu buarada kremin adı nisavit

10. 21 Temmuz 2008
  11. azo

azo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar meme uçları içe dönük olanlar için aşağıdaki bilgiler yardımcı olabilir..

Yası ya da içe dönmüş memebaşları ne tür sorunlar doğurur ve yapılabilecek birşey var mı?

Memebaşlarının yapısı kişisel özelliklere ve hormonal özelliklere göre değişen ve sizin kontrol edemeyeceğiniz bir özelliktir. Bu yapıdaki memebaşları ilk emzirmeler esnasında bebeğiniz memebaşını tam olarak alamayacağından emzirme problemleri yaratabilir. (Bu problemlerin mutlaka oluşması gerekmez, zira bebeğiniz memeucunuzu tam olarak kavradığında emme esnasında oluşan negatif basınç yassı memebaşlarının dışarı çıkmasını sağlayabilir.)

Gebeliğinizin son haftalarında şekilde görüldüğü gibi eczanede bulacağınız memeucu başlıklarını hergün bir saat, sonra giderek artan süreler takabilirsiniz .

Eğer kasılmalarınız olacağı endişesini taşıyorsanız bunları gebelik döneminde değil, bebeğiniz doğduktan sonra da takabilirsiniz. Bu plastik aletler memeucu etrafında negatif basınç yaratarak memeuçlarınızı dışarı çıkarırlar. Bunlar takılıyken memebaşınız nemleneceğinden işlem sonrası oluşan nemi almayı ihmal etmeyin. Gerekirse bunların delikli olan ve havalanmayı sağlayanlarını tercih edebilirsiniz.

12. 5 Şubat 2010
  13. MUREDA

MUREDA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Konu güncelliğini yitirdiğinden dolayı paylaşıma kapatılmıştır a.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.