Gögüs ucu olmayanlar ne yapıyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve flowersgarden tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : flowersgarden
  1. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benim göğüs uçlarım yok. Bebeğim daha 8 günlük. malesef göğüs ucum olmadığı için göğsümü kavrayamıyor ve ememiyor. Buda beni çok mutsuz ediyor. Sütümü sağıp önce kaşıkla verdik sonra kaşıktan sütün pek çoğunu döktüğü için biberon ile vermeye başladım. Sağlık ocağına gittim hemşire kızdı. asla bu ikisi yok dedi. Denedi ama oda bebeğimi mememe tutturamadı. Silikon uç ile tutabiliyor ama öyle emzirirken sütün akıp akmadığından emin olamıyorum:KK43: bazen ağzında biriktirip birden dışarı veriyor.
    göğüs ucumu çıkartmak için birsürü alet edavat aldım. pompa, niplette gibi.
    Silikon meme ucu kullanan varmı? Yardım lütfennn...

2. 28 Ekim 2009
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    denemey devam et canım benimde yoktu 15 gün ememedi yavrum sürekli açlıktan ağlıyordu alışacaksın zamanla kahverengi kısmın çoğunu ağzına almasını sağla göğsüne yakın tut. allah kolaylık versin

4. 30 Ekim 2009
  5. tullayy

tullayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya inan aynı sorunu yaşadım benim de yok diyodum ama öle olmuyomuş yani bebeğe uç lazım değil arkadaşın da dediği gibi o kahverengi kısmı alacak ben güç bela sağ memeye alıştırdım kan ter içinde bu defa sol alamdı bu sefer sağ meme kocaman sol minnacık kaldı bu böyle olmayacak deyip ağlaya sızlaya onu da vermeye çalıştım inanılmaz zor oldu ama oldu...şşua an 2 ay nerdeyse 1 ay falan zorlandık sakın bırakma biberonu falan da bırak alışır devam kolay gelsin..

6. 30 Ekim 2009
  7. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kahverengi kısmı ağzına vermeye çalıştıkça bebeğim almamak için inat ediyor resmen:KK43:(
    çok ağlıyor. bende dayanamıyorum o kadar çok ağlamasına:KK43:
    siz nasıl başardınız kahverengi kısmını tam olarak ağzına vermeyi. ben bir türlü başaramıyorum:KK43: Yardım lütfen. teşekkürler...

8. 31 Ekim 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ememediği için göğsün şişerse alamaz ağzına yerleştiremediği için ağlayabilir. bir ihtimal
    yada uzun süre ememezse gögüste bekleyen sütün ilk kısmı acılaşırmış dr. söylemişti ondan alamk istemyebilir.

kahverengi kısmın hepsini alması gerekmiyor ama ağzını doldurmalı. sadece ucunu değil alabildiği kadarını almalı sende yardım etmen gerekebilir önce elinle gögüs ucunu çıkaramasanda uzat elinle sıkıştır öyle ağzına vermeyi dene
    yada bir miktar süt çıkart göğüs ucuna sür tadaını alırsa çabuk alır.

10. 31 Ekim 2009
  11. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bende seninle aynı sorunu yaşadım. göğüs ucum olmadığından bebeğimi hiç emziremedim. silikon göğüs ucu kullandım 1 ay kadar ama onda da çok sızdırma yaptığı için zaten yetersiz olan sütüm kenarlardan boşa gidiyor diye bıraktım.
    ara ara zorluyorum bende senin gibi emzirmeye ama öyle çok ağlıyor ki dayanamıyor insan:KK43: hatta geçenlerde öyle çok zorlamışım demekki çocuğumun alt dudağını morartmışım yaa:KK43: bende korkumdan artık daha deneyemiyorum bile.. ama belki iyi bi silikon göğüs ucu alıp yeniden silikon uçla emzirmeyi deneyebilirim. varsa öyle önerebileceğiniz marka bende yardımlarınızı bekliyorum...

12. 1 Kasım 2009
  13. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aynı sorunları bende yaşadım.
    aventin göğüs ucunu alın kullanın çok güzel akıtmıyor..
    bebekte rahat emior..
    sağlıcakla kalınn..

14. 1 Kasım 2009
  15. ekim.29

ekim.29 Allahumme Ya Mübdi Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    benmde yoktu 5. aya kadr sagdm verdm sonra sütüm bitti vee o kadarrrr kızıyorum ki kendimeee bana dediler ki gögüs ucu alma kızn emmez uyuzlarr şimdi daha mı ii olduu

16. 1 Kasım 2009
  17. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    avent'in göğüs ucunu bende aldım ama kullanamadım. çok sert gibi geldi sanki çocuğun ağzını acıtacakmış gibi.
    peki sen onu kullandıktan sonra çocuğun göğsünü emmeyi başardı mı? yoksa hala göğüs ucu ile mi emziriyorsun??

18. 1 Kasım 2009
  19. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya bende sütümü sağarak veriyorum. düzenli sağıyorum ama. şimdilik iyi gibi. senin sütün beşinci aydan sonra nasıl neden kesildi ki? düzenli sağmadığından mı? ya benimki de kesilirmi ki yaaa?? sen ne öneriyorsun peki göğüs ucuyla mı verelim sence??