Göğüs ucu problemi yaşayanlar..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve norsis tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : norsis
  1. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,göğüs ucum var ama yok :kedi:
    Doğumdan sonra kendiliğinden mi çıkacak acaba,yoksa bi yöntemi falan var mı,göğüs ucu olmayınca bebeği emzirmek zorlaşıyormuş,ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda :KK43: üstelik benim hemen emzirmem gerekebilir,bende gebelik şekeri olduğu için onun doğumun akabinde şekerinin düşme ihtimaline karşı..böle bi durumu olan var mı,yoksa herkesin hamileliğinde çıkıyomu bu uç kısmı..
    Doktoruma henüz danışmadım,ama sormak lazım sanırım,doğum zamanında şu göğüs ucu aparatlarından bulundurayım bari yanımda..

2. 2 Temmuz 2010
  3. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    canım benmde ilk gebeliğimde hiç yoktu. hala yok:bbo:emzirmeye gelince doğumdan sonrada çıkmadı benim. tam bir eziyetti. süt var, meme var, ucu yoksempatiksalakcinni doktorlarında yapabileceği bişi yok bu konuda öle kalıyo yani.

4. 2 Temmuz 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    peki emzirebildin mi,yaa nolcak böle :KK43: ben bebeğimi emziremicek miyim,yok mu yani hiç bi hal çaresi ..Masaj falan ne bileyim bi umut işte ,ufff,pufff..

6. 3 Temmuz 2010
  7. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde ilk gebeliğimde göğüs uçlarım çok küçüktü.sonra bide süt dolunca göğüs uçlarım iyice küçüldü.önceleri sağıp kaşık kaşık veriyorsum fakat bebek ona alışınca bi daha memeyi almıyor fala dediler.bende slikon göğüs ucu aldım 1 hafta uğraş sonunda tabi çok sıkıntılı bi süreçti bu bebeğimi emzirmeyi başardım.bu ikinci hamileliğim bakalım bunda nasıl olucak.emzirirken baya büyüktü göğüs uçlarım fakat sonradan yine küçüldü.sana tavsiyem seninde dediğin gibi hemen bi tane slikon göğüs ucu edinmen.madem özel bi durumunda var şansa bırakmamak lazım bence

8. 3 Temmuz 2010
  9. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ay bu sorun bendede var.neyapacağımı bilmiyorum ama :gitme:
    doğumdan sonra zor zamanlar benide bekliyo galiba

10. 3 Temmuz 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Valla o zamana Allah hepimize yardımcı olsun diyelim..ınşallah sıkıntı olmadan çıkarlar,bizi uğraştırmazlar..

12. 3 Temmuz 2010
  13. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
  14. 3 Temmuz 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler arkadaşım,bunu bana yengemde sölemişti,ama 38. haftadan itibaren uygulanması gerekiyomuş,inş sıkıntısız emzirebilirim..

16. 5 Temmuz 2010
  17. akifim

akifim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı durum bendede olmuştu. ama ben çocuk dr umun tavsiyesiyle slikon uç aldım bebeğimi o şekilde çok şükür hiç sorun olmadan emzirdim. yeterki iste bebeğini emzirmeyi. slikon uçların bi faydasını daha gördüm hiç yara olmadan atlattım. slikon uç kullanmadan önce yara oluyordu onu kullanmaya başladım tabi kremlerde sürerek çok rahatladım. daha sonra göğüs ucum çıkınca slikon ucuda çıkardım. bebeğim o şekildede kabul etti. başarılar

18. 5 Temmuz 2010
  19. burcuwaa

burcuwaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bırde emzırmekten gogus ucu yara olanlar oluyor. bunun ıcın bır care varmı. ltfn paylasın.