göğüs ucu yaraları.. yardım lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve erguvan tarafından 17 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : erguvan
  1. erguvan

erguvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bugün doğum yapalı 25 gün oldu ama gögüslerimin ucu değişik kremler kullanmama rağmen hala yaralı aldığım kremler hep kaliteli ama tamamen geçirmiyor bu yaralar kaç ay daha devam ediyor yoksa hep emzirdiğim sürece devammı edecek?

2. 17 Mayıs 2008
  3. trf

trf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun benim tavsiyem çeşit çeşit kremler sürmek yerine emzirdikten sonra bi damla sütünü meme başına sürmen temizlerken tahriş edici sabunlarla yıkamamaya çalış sdc su kullan bir süre bebeği memeden ayırırken damağına küçük parmağını koy tabi elii yıkamalısın emzirmeye başlamadan önce böylece vakum etkisi yapmaz

4. 17 Mayıs 2008
  5. asel06

asel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim hiiiç yara olmadı çünkü emzirmeden önce karbonatlı suyla siliyodum hem bebegin agzı pamuklanmadı hemde yaram olmadı

6. 17 Mayıs 2008
  7. Kxixzxixm Nazo

Kxixzxixm Nazo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :teytey:canım bende yaşadım ama bunun çaresi yok bir süre sonra geçiyor herkesin farklı farklı
    annem bana 35 günden sonra bir ilaç yaptı biraz koca karı işi ama geçti:tanıdığın birinin evinden onun haberi olmadan bılaşık süngerini alacak birisi ve senin göğsüne sürecek benimki böle geçti inanmakmı yoksa psikolojikmi bilmiyorum benim çözümüm buydu

8. 17 Mayıs 2008
  9. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlrrrr bvenimde çok fenaaaaa yardım lütfen

10. 17 Mayıs 2008
  11. erguvan

erguvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumun ismide arda

12. 17 Mayıs 2008
  13. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım ben hamileyim daha doğum yapmadım ama 6 ay önce doğum yapan bir arkadaşım bana emziren annelerdeki göüğüs ucu yaraları için kalan kremini verdi ismi LANSİNOH arkadaşımda hiç yara olmamış.. bu krem bitkisel olduğu için sürdükten sonra bebeği emzirirkende silmeye gerek yokmuş..şimdiden geçmiş olsun sana..
    oğlunuzu güle güle büyütün..

14. 24 Mayıs 2008
  15. erguvan

erguvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim kullandığım kremde o fakat sürdüğün sürece iyi bıraktınmı başlıyor yine

16. 24 Mayıs 2008
  17. EU1

EU1 Guest

canım en iyi bepanthen benim annem bile onu kullanmıs bide bebişini emzirdiken sonra gogsunu silme bırak sut üstünde kurusun.Bu doktorumun tavsiyesi dir
    istersen sende danıs ilk bir ay bende acı cektim ama sonra gecti.Lansinoh sadece kullandıgın surece işe yarıyor sonra gene aynı bide 30 ytl falan yani verdigine degmez.
    en fazla 15 gün daha sürer canının yanmasına üzüldüm canım ama hepimiz yasadık ne yazıkki..

18. 24 Mayıs 2008
  19. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ilk doğumumdan sonra benim de olmuştu ve gerçekten dayanılmaz bir acı;bebek acıkacak diye yüreğim sızlardı:çok üzgünüm:bu yüzden yavrumu yeterince emziremediğimi düşünüp vicdan azabı çekerimsenağlama

ikincide duyduğum bir yöntemi uyguladım;doğumdan hemen sonra 1 kuru soğanı ortadan kesip göğsüme koydum,emzirme vakti geldiğinde karbonatlı su ile sildim...bunu 3 gün falan sürdürdüm..:bbo:kokusu biraz tedirgin etse de yara olmasından daha iyidira.s

bir de acısa da emzirmeye devam etmek aslında daha çabuk iyileştiriyor:1closedeyes: