Göğüs ucum kopacak gibi geliyo n'olur yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve brn1987 tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

23 Ekim 2010
    Konu Sahibi : brn1987
  1. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 10 günlük dünyalar güzeli bir kızım var. Benim sorunum bebeğim biraz iri ve sürekli emmek istiyor hatta ağzında memeyle uyumak ve memede yaşamaktan yana tek göğüs ucum çok felaket halde artık veremiyorum sağıyorum ama çok verimli olmuyo bebeğim doymuyo gibi geliyo ve çok korkuyorum femin med lanolin kullanıyorum doktorum onu tavsiye etti ama yarıklara pekde faydası olmuyo aynı durumu yaşayıp atlatan arkadaşlar yardımızı bekliyorum

2. 23 Ekim 2010
  3. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı problemi bende yaşamıştım.bebek aç emmek ister ben ağlarım o ağlar.pompa kullanıp sütümü biberonla veriyordum ama birgün pompaya kan gelecek kadar kanadı.cok ilaç denedim olmadı sonunda ilaç yapan bir eczane bana bir merhem yaptı ve hiçbir proplemim kalmadı sende bir eczaneye sor.bu arada hayırlı olsun bebeğin güle güle büyüt

4. 24 Ekim 2010
  5. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Allah anali babali büyütsün canim.benimde olmustu,sol gögsüm cok fenaydi,isin kötü yani ne yaparsan yap gecmiyor.kremler falan biraz rahatlatiyor ama tam gecirmiyor.sana tavsiyem cokda acisa,gögsünü vermeye calis.cünkü bebegin emerek gögsünü calistirmasi lazim ki,süt gelsin.ben bagira bagira vermistim.iskenceydi.dogum yaninda hic kalmisti benim icin.bu 2.5,3 aya kadar sürdü.yavrun icin disini slk ki,emebilsin yavrucak.dogumdan sonra hastahanede bana hemsireler buzdolabinda saklanan lahana yapragini koymuslardi,o biraz rahatlatiyordu.

6. 24 Ekim 2010
  7. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım öncelikle şunu söyleyim zamanla geçiyor biraz dişini sık.Lansinoh krem Garmastan kremin iyi geldiğini söylüyorlar eczaneden al bunları dene birde meme ucu kalkanları var bebeği onunla emziriyorsun deneyenler memnun kalmış en azından acını bile hafifletse kardır. kremlerle falan kısa sürede iyileşir İnşallah.

8. 24 Ekim 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğimin emme refleksi çok fazla ve kuvvetli göğüs kalkanınıda denedim ama ondan bile kan gelecek kadar kuvvetli çekti pek fayda etmedi yaaraa olan göğümü yani kopma aşamaddına geleni artık pompayla çekiyorum ama okadar çok süt gelmemeye başladı ilk günlerde fışkırır dercedde gelen süt iki gündür damla damla geliyo yavrum aç kalıp ağlamasın diye ne yapacağımı şaşırdım verebildiğim göğsümü sürekli emziriyorum sağıp takviye yapıyorum ama çok çaresiz kaldım emzirirken okadar acı çekiyorumki ağlamaktan gözlerim şişiyo. emzirirken eşim yaanıma dahi gelemiyo çektiğim acıya dayanamadığı için mama verelim diyolar şekerli su falan ne kadar acı çeksemde bebeğime anne sütü vermekten yanayım annelik ne zormuş ya ben hamililik zor diye düşünenlerdendim başıma gelene kadar bukadar acı verebilelecği gelmemişti aklıma

10. 24 Ekim 2010
  11. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Benim de ilk günlerde yarıklarım olmuştu, bağırarak veriyordum mememi. Ama kanama derecesine gelmedi hiç. Göğüs kalkanı denedim ama bebeğim sevmedi onu, meme gibi ememedi. Birkaç şey denedim. En iyi gelen Lansinoh oldu. Ama öyle mucize gibi değil, sürdükçe ve emzirdikçe zamanla geçti. Her emzirmeden sonra, hatta aralarda sabırla sürdüm, sürekli de emzirdim. Gerçi benim kanama noktasına gelecek kadar kötüleşmemişti.
    Kuzenimin de aynı şekilde kanlı yara olmuştu, ona kantaron yağı iyi gelmiş. Ama o evde yapılmışını bulmuş, benim aktardan aldığımın faydası olmamıştı. Bilenler vardır. Kantaron otunu zeytinyağına koyup ağzını açmadan güneşte bekletirler, yaralara kullanırlar. İşte o iyi geliyormuş. Bir de eczanede bir ilaç yaptırmış onlar, o da iyi gelmiş.
    Siz emzirmeye devam edin. O emdikçe açılacak kanallar. Bir de memede sürkeli tutmayın, bir hafta filan sonra gaz problemi başlayacak. O zaman memede tutmak çok artırıyor gazını.
    Benim bebeğim de aynı sizinki gibi bir bebekti. Beni emzik yapmıştı resmen, memede uyuyor yatırınca uyanıyordu. Gaz problemi başlayınca mecburen memeden bir süre emzirip almak zorunda kalacaksın gazını çıkarmak için. Şimdiden 5-10 dakika emzirip gazını çıkarıp yeniden devam etmeye alışın. Zaten bir memeyi boşaltması 10 dakika sürer bebeğin, sonrasında çok az süt kalır. İki memeyi 20-30 dakika kadar emzirip gazını çıkarın. Sonra başka yollarla uyutmayı deneyin. Sallamayın tabi ama pışpışla, emzikle, kucakta, omuzda... bir şekilde patron o ve kendi bulacak nasıl uyumak istediğini.
    Uzun uzun yazdım ama benim bebeğimde aynı bu şekildeydi. Hatta artık yatırıp yanına uzanıp mememi de ağzına veriyordum, uykusunu alana kadar öyle kalıyorduk. Bu yazdıklarımı bana düzgünce anlatacak doktoru bulup acemice çırpınmaktan kurtulana kadar biz de çok zorluk çektik, paylaşmak istedim.
    15 günlükken filan gaz sorunu da başlayabilir. Paniğe kapılmayın, siz sakin olursanız kolay atlatırsınız. Bizim gaz sorunumuz düzelmek üzere ama bu sakinliği yakalayana kadar çok ağladık karşılıklı oğlumla. :))) Ama hiçbirşeyi çözmedi tabi. Anne sakinse bebek de daha kolay atlatıyor.
    Sevgiler.

12. 24 Ekim 2010
  13. uyuzum

uyuzum aşksın sen oğlum..... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    cnm benimde öyleydi şu kremi kullandım 2 güne geçirdi Lansinoh krem acayip iyi ve etkili bir krem...gwçmiş olsun bebeğini güle güle büyüt.....

14. 25 Ekim 2010
  15. sinna

sinna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    43
    arkadaşım bencede memede uyuma işinden vazgeçirmelisiniz bebeğini, yoksa sonraları daha çok zorlanırsınız. benim kızım önceleri memede uykuya dalıp sonra uyumaya devam ediyordu. ama yavaş yavaş memeden ayrılınca uyumamaya başladı, gerçekten çok zor oluyor. şimdi 3 aylık bazen hala memede uyuyor yatağına koyunca uyanıyor. biraz daha emzirip sonra kucağımda uyutmaya çalışıyorum. yoksa başa çıkılmıyor. göğsünü de hiçbirşeyle temas ettirmemeye çalış göğüs pedine veya sütyenine temas ederse iyileşmesi gecikir. ben nuk göğüs koruyucu kullanıyorum hem teması önlüyor hemde içinde biriken sütü kullanabiliyorsun.ben onun sayesinde hiç çatlak yaşamadım.

16. 25 Ekim 2010
  17. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canimm sakin sekerli su verme cok sakincali.bu disleri icin cok önemli,seker oldugu icin bakteri yapiyor.benimde sol gögsümde süt azalmisti,dr kontrolünde,mama takviyesi yapildi. bebegim git gide zayifliyordu.hemen aptamile basladik.anne sütüne destekleyici bir mama biliyorsun.tuvaletinde de hic bir problemi olmadi.seninkide bu gidisle kilo kaybedebilir.bence hemen druna git.

18. 25 Ekim 2010
  19. xsxirine_

xsxirine_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde olmustu aynı senin anlattıgın gibi denemedigim yol yordam kalmadı ..sonunda hastanelik oldum o yarıklardan içeri mmikrop girmişti ve gögsüm kızarmaya ve şişmeye baslamıstı bir aksam cok ateşlendim acile gittik dr antibiyotik igne ve ismini hatırlamıyorum su anda bi merhem vermişti 2 üne ii oldu..lansinoh garmastan bunlar yarıklara iyi gelmıyo bosuna o kadar para verme ben hepsini denedim..bi sonuc vermedi ..allah yar ve yardıcın olsun cok zor bir dr git derim ben ..