göğüste ağrı ve sütün gelmemesi

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve azyeb tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar benim göğüslerimde ağrı var özellikle sağ göğüsün alt tarafı.sağ taraftan sola göre iyi süt geliyordu ama bugün sıkıyorum sıkıyorum gelmiyor birşey.zaten diğer göğsü almıyor kızım bundada ağlamaya başladı.acaba kanallarmı tıkandı yada ucumu tıkalı.sıcak havlu koyup peşinden tekrar emzirdim ama olmadı.meme ucu tıkalıysa nasıl açılırki.birde sol göğüsümden sadece tek delikten süt geliyor.diğer delikler tıkalı galiba..cildiye dr na gidiliyor sanırım bu sorun için.biri öyle yazmıştı.bir karışım vermiş dr bütün uçlar açılmış diye yazan biri vardı..

2. 14 Mart 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim sol göğsüm tıkanmıştı. kıpkırmızı olmuştu, damarlar dışarı fırlayacak gibiydi, sıcak havlu ne demek, sıcak su dolu kaplara soktum, inek gibi sağdırdım göğsümü :KK43: zorla iyileşti. ben genel cerrahiye gitmiştim, ilgilenmedi tabii, tamamen tıkanırsa cerrahi işlem yapacağını söyledi. doğumdan önce gittiğim kadın doğum uzmanım, bununla kendisinin ilgilenmesi gerektiğini söylemişti. göğüs tıkanıklığı cilt yüzeyiyle ilgili değil sonuçta. bana da mantıklı geldi. doktoruna bir danış istersen.

4. 14 Mart 2010
  5. azyeb

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım cvp için

6. 14 Mart 2010
  7. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    offf buna çözüm varsa bul canım ben çok çektim ama çözüm bulamadım kafamı duvarlara vurasım geliyodu sancıdan bebeğimide emziremedim tabi tek delik olunca istemiyodu doymuyodu tüm gün memede duruyodu haliylede huysuz oluyodu yavru uykumu falan yok olmuştu aç nasıl uyusun hastanelik oldum kaç kez.ben lahanayla sütü getirttim ama uçlardan süt çıkmayınca bu seferde şişti sağamadık olmadı çok dikkat et canım ya.çok zor...

8. 17 Mart 2010
  9. azyeb

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    lahanayla sütü nasıl getirttin canım.

10. 17 Mart 2010
  11. spozer

spozer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar :
    benim dün geceden beri sağ göğüsümde sızı ve dokununca ağrı var ve üzerinde kızarıklıklar var bu kızarıklıklarda tabii ateş gibi sıcak acaba neden olabilir?? ne yapabilirim haliyle emzirirken acı veriyor

12. 18 Mart 2010
  13. algor

algor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    galiba mastit olmuşsun canım..süt kanalları tıkanınca böyle olabiliyor..ya da enfeksiyon kapmış olabilir..genel cerraha git bence....geçmiş olsun

14. 6 Nisan 2010
  15. seinfeld

seinfeld Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ıkeser sezince ve spozer iyileştiniz mi ben de su an sizin durumunuzdayım.ve nezle gibi hastayım.lütfen yardımm

16. 6 Nisan 2010
  17. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar panik yapmayın.hemen bir pompa ediniyosunuz ,manuel de olur ucuz olanlardan,ve günde 2 3 kez göğüslerinizi sağıyorsunuz.bakın o zaman nasıl açılacak...bol bol da emzirin lütfen.herkese geçmiş olsun..