Golden retriever cinsi köpeğime eğitim verilebilir mi?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve chillage tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : chillage
  1. chillage

chillage Butik Pasta ve Kurabiyeci Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar yaklaşık 3 yaşında bi oğluşum var (golden retriever) oğluşumuzu Tuzla Rehabilitasyon merkezinden evlat edindik.:asigim:Size sorum şu bu yaşta oğluşumuza profesyonel birilerinden eğitim verilirmi? Bildiğim kadarıyla 6 aylıkken veriliyormuş ama oğluşumuz 3 aydır bizimle :KK43: yani eğitim şansımız olamadı.mafoldumbenBirde oğluşumuzla biz daha hiç kış yaşayamadık oğluşumuz geceleri balkonda yatıyor.Daha yeni yeni alıştığımızdan annemlerde biraz korku oluyor Acaba kışın geceleride eve aldığımızda gece uyurken eşyalara zarar verirmi? Şimdiden teşekkürler boshayallersmile

2. 12 Temmuz 2010
  3. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kucukken genelde terlik falan kemiriyolar bizimkide ilk geldiginde 3 aylık falandı ozamanlar buldugu terlikleri kemiriyodu bi iki ay sonra olmadı..siz uyudugunuz zaman oda uyur kalkar gezer kollar etrafı onun dısında zararları olmaz

4. 12 Temmuz 2010
  5. chillage

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Keşke bende oğluşumun bebişliğini görmüş olsaydım :) Çok sakin bir köpüş zaten uykusuda çok ağır :KK70: ama annemler zarar verir vs. diye geceleri balkona alıyorlar.Peki eğitim konusunda bilginiz varmı? yani bu yaşında oğluşum eğitim alırmı?
    Cevap verdiğiniz içinde teşekkür ederim :)

6. 12 Temmuz 2010
  7. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    aslında bildigim kadarıyla yas sınırı yok ama kopegin cinsine gorede degisir tabi her kopek aynı olucak diye birsey yok egitim icin bi yerle gorusursunuz belli bi sure kalır

8. 12 Temmuz 2010
  9. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    ARTIK O büyümüş abi olmuş onun için artık kemirme falan yapmaz..
    yine de önüne herhalde bişey attığında yada gündüzleri eve aldığında takip et kemirme olursa zaten ona göre önlem alabilirsin:KK70:

10. 12 Temmuz 2010
  11. chillage

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    O zaman ben şimdiden iyi bir eğitim veren yerleri araştırmaya başliyim inş. dediğiniz gibi yaş sınırı yoktur :teytey:

12. 12 Temmuz 2010
  13. chillage

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Yok oğluşumda kemirme falan gibi bir huyu yok.Sadece ilk geldiğinde yatağını parçalamıştı gece sinirden oda herhalde yalnız kaldığından dolayı oldu ama şuana kadar tek vukuatı o :KK70:

14. 12 Temmuz 2010
  15. jasmine

jasmine Yüksek Melankoli Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde 3 yaşında bir dişi goldenım var..opuyorumnanaktan

Eğitim için geç denilemez ama açıkçası ben çokta gerekli görmüyorum.Çünkü zaten oldukça zeki köpekler.Bir kaç defa doğru bir şekilde ona yaptırmak istediğini söylersen kısa sürede anlayıp yerine getirecektir.Ancak bu benim düşüncem yinede sen bilirsin...
    Oyun yaşını geçmiş yani terlik kablo vb şeylere zarar vereceğini zannetmem ama yinede yönelecek olursa yüksek sesle hayır diyip hatasını ona belirtmelisin.Gün içinde daha çok vakit evin içinde geçirmesini sağlayın ki hem benimsesin,alışsın hemde zarar verme gibi bi eğilimi olursa fark edip müdahale edersiniz.Sıkıldığı zamanlar olacak bunun içinde ona oyuncaklar alıp onlarla oynamasını sağlarsanızda daha iyi olur.a.s

16. 12 Temmuz 2010
  17. chillage

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    Zaten bütün gün bizim yanımızda biz uyumaya kalktığımızda o kendisi tıpış tıpış balkona gidiyor :KK70: Oyuncaklarla pek oynama eğilimi yok hepsini yemek gibi görüyor herhalde yemeye çalışıyor :) Biz ona komut verdiğimizde bizi takmıyor ama elimize balık kraker aldığımızda istediğimiz her şeyi yapıyor ama sonra yine unutuyor :KK70: Eğitimide sadece tuvalete çıkarmak için dışarı çıktığımızda kafasına göre gidiyor bizi yönetmeye çalışıyorda denebilir bu yüzden istiyoruz.Çünkü oraya buraya gitmek istediğinde mecburen çekmek zorunda kalıyoruz boğaz tasması olduğu içinde nefes nefese kalıyor çok üzülüyorum.Bel tasması taksak çıkıyor içinden yaramaz şey :KK70:

18. 13 Temmuz 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel bir seçim yapmışsınız golden almakla. tebrik ederim sizi.
    elinizde ki köpüş harika akıllıdır. zaten balık krakerle istediğinizi yapması ne kadar rüşvetçi olduğunu gösteriyor. benim de goldenim var 4 yaşında. o da dışarıda çok çekiyor. bu aralar biraz daha azalttı annem. eskiden ben gezdirirdim daha çok çeker onun istediği yere giderdik. annem eğitim tasması taktı. her çekmesinde canı yandığından yavaşladı. ve bisküviyi elinde tutarak yürürsen hayır komutu yada yavaş komutuyla bıkmadan yaparsanız bir kaç hafta içinde öğrenir. bunun için bol bol dışarı çıkmalı günde 5-6 kez gibi en azından 30ar dk.lik yürüyüşler yaparsa dışarıya olan merakını ve enerjisini atacağı için işiniz daha kolay olur.
    sizin dediğinizi yaptığında bolca okşayarak aferin oğlum diiyip ödüllendirin.
    3yaşında bir köpek kemirme huyu olmaz. benim kızım hala gazete yırtmayı ve bez parçalamayı çok seviyor. ama terlik çorap gibi şeyleri bıraktı. her köpek oyuncakları sevmez. benim kızım da oyuncaklarıyla uyur. özellikle misafir gelince hepsini saklar.