goldn retriewer sahipleri

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Sevgi tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Sevgi
  1. Sevgi

Sevgi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben golden retriewer cinsi erkek köpek sahibiyim buraya fotolarını koyucam bu cinsten memnun olanlar yada olmayanlar topike gelsin köpüşlerimizi görelim:hooray::nazar:

2. 24 Ekim 2009
  3. Sevgi

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
  4. 25 Ekim 2009
  5. psiqo

psiqo ........... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    çok harika bir köpek bayıldım.bakımı nasıl.bende düşünüyorum.
    ama korkuttular beni.bakamazsın.çok masraflı.evde olmaz falan diye.doğrumu

6. 25 Ekim 2009
  7. DESPO

DESPO HATALIYSAM editöre bildir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

Son düzenleme: 25 Ekim 2009
  8. 25 Ekim 2009
  9. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok tatlı maşallah ya o çamurlara da batmış çikolata renkli olmuş :KK70:

çok şirinmiş yerim ben onu

10. 25 Ekim 2009
  11. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    çok şirin gerçekten maşşallah eşimi bigün kandırabilirsem yani inşallahhhhhh bende istiyorummmm

12. 25 Ekim 2009
  13. psiqo

psiqo ........... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaşlar sitede bakmanın imkanı yok demiş bi arkadaş
    ölemi gerçekten ben sitede bakıcaktım:KK43:
    bide bakımı zormu çokmu tüy döküyor
    biraz bilgilendirirmisiniz alayım mı almayayım mı

14. 25 Ekim 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bu yazıyı eklemek istedim...

Golden Sizin İçin Doğru Seçim mi?

Golden Retriever'lar herşeye büyük bir tutkuyla yaklaşırlar. Özellikle de oyuna ve yemeğe. Bu nedenle formda ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız, Golden Retriever'ınızın yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememeli, siz yemek miktarını kontrol etmelisiniz. Bu cinsin söz dinleme becerisi efsanevileşmiştir ve her zaman sizin güvenilir, çalışkan, mutlu dostlarınız olarak kalacaklardır. Sakinlikleri ve her işi yapmaya yönelik heyecanları Golden Retriver'ları genelde asistan köpekler arasında tercih edilir yapmaktadır.Üstün koku alma yetenekleri nedeniyle dedektör ( Narkotik, bomba, SAR ) köpek olarak da kullanımları oldukça yaygındır. Bunun yanında “alert” köpeği olması nedeniyle, yabancıyı haber verme yeteneklerinden dolayı sadece haber verme boyutunda bekçilik yapabilirler.
    Sevgi dolu ve sabırlıdırlar, bazen küçük bebekler için ekstra gözetim gerekli olabilir. Oyun oynamaya düşkündürler ve diğer ev hayvanlarına karşı toleranslıdırlar. Sosyal insanlar için iyi bir seçim olabilse de allerjik, titiz kişilerle ve küçük apartman dairelerinde yaşamaya uygun değildirler.

Goldenlar Hakkında Yanlış Bilinenler

Golden ile ilgili yanlış bilinenler ...
    Golden evde beslemek için en uygun ırktır !
    Hayır değildir. Baska pekçok ırk başta ebatları, tuyleri ve karakteristikleri nedeniyle evde beslenmeye çok daha müsaittir. Golden’lar makul koşullarda sorunsuzca apartmanda da beslenebilir tabii ki ancak oldukça aktif ve doğada olmayı seven bu köpeği surekli urban bir yasama adapte etmeye çalışmak çok büyük vicdansızlıktır. Yeterli egzersiz imkanı verilmeyen bir golden’da evde son derece hareketli, sakar ve zarar verici olabilir.
    Ayrıca yine peluş mantığı ile mıncıklanmak adına alınmış Golden’lar çok çabuk sımarmaya müsait olmaları nedeniyle hayatınızı zindan edecektir. Dolayısı ile mıncıkable olması nedeniyle, golden tercih edilmemelidir. Böylesi bir secimin sonu sizin içinde köpek içinde hüsran olur.
    Golden’lar bekçilik yapmaz !
    Golden’da en nihayetinde bir köpektir ve ortalama bir köpeğin yapabileceği kadar hatta daha da üst seviyede bekçilik yapabilir. Bekçilikten kasıt gelen bir yabancıyı, kapının önündeki sesi vs. ‘yi haber vermektir. Ancak geleni durdurmak veya eve giren yabanciyi etkisiz hale getirmek Golden’dan beklenebilecek işler değildir.

bende evimde bir golden ve rott bakıyorum. goldenlerin deri sorunu çok oluyor. yani benim kızım çok aşırı alerrjik hassas bir golden pro plan somonlu sensitive skın kullanıyorum. 4 yaşında albümünde resimleri mevcut. diğer goldenlere görebenim kızım aşırı şımarık aşırı havlar ve aşırı alerjili...

şimdilik bu kadar... yavruyken sevimliliklerine aldanıp alınan 1-2 yaşına gelince yuva arayan golden çok gördük. lütfen çok hassas bir ırk olduğunu çok tüy döktüğünü şımarık olduğunu hiperaktif ve çok zeki olduğunu koruma yapamayacak ama iyi bir bekçi olacağını düşünerek alın.

16. 26 Ekim 2009
  17. Sevgi

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

valla evet bakımı zor bi cins başlıca nedeni tüğler annemle az kavga etmedik önce anneni tüğleri temizleyeceğine söz verirsen ikna edebiirsin ben bekarken temizlik yapmayı sevmezdim ama her hafta yaptırırdı ama olsun gene dünyamda en iyi arkadaşım

18. 26 Ekim 2009
  19. Sevgi

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ama şunuda eklemek isterim ben yaşayarak gördüm golden cinsi köpekler traş oldukça tüğ yapısı değişir(1 yaştan itibarenn) yada azalır ben 3 defa traş etiirdim benim köpüşüm 8 yaşında ve hiç dökülmüyor aslında bi konu daha var sahiplerini rahatsız eden ben hariç kızlar goldenlerin tüğleri ıslak olunca çok kokuyor